NovinkyVýbery

Postupujeme do Trnavy!

Výber ObFZ Nitra U14 presvišťal kvalifikáciou bez jediného zaváhania.

Šesť oblastných výberov juhovýchodného regiónu „západokraja“ hralo vo štvrtok 17. novembra, v Deň boja za slobodu a demokraciu, v mestskej hale na nitrianskom sídlisku Klokočinu kvalifikáciu na finálový turnaj v Trnave (26. 11.).
Kvalifikáciu vyhrali chlapci z našej oblasti, a to poriadne suverénnym spôsobom, vyhrali všetkých päť zápasov, dali najviac (25) a dostali najmenej (8) gólov!
Kompletné výsledky, tabuľka, súpisky a tímové fotografie všetkých účastníkov: http://nasanitra.sme.sk/c/20386748/kvalifikacny-turnaj-ziakov-ovladla-domaca-nitra.html
Veľká fotogaléria z posledného zápasu turnaja Nitra – Galanta (8:1) a z vyhodnotenia: http://nasanitra.sme.sk/c/20386786/fotogaleria-vyber-obfz-nitra-u14-postupuje.html

Zvraty v zápasoch pravdy
Už na raňajšom zraze sme sa dozvedeli prvú nepríjemnú peripetiu – pre zdravotné problémy sa nemohol dostaviť najlepší strelec C-skupiny IV. žiackej ligy, Čeľadičan Dominik Čibík. Aj bez gólového ťahúňa sa však Nitrania zomkli a turnaj zvládli bez straty bodu.
Už otvárací duel kvalifikačného turnaja naznačil, kto bude v mestskej hale hrať prvé husle. Nitra sa síce šesť minút rozbiehala, no následne roztrhala Novozámčanov na franforce (5:1).
Náš druhý súper bol už z iného súdka, s Levicami sme trikrát prehrávali, ale mužstvo ukázalo víťazného ducha, v posledných minútach nepustilo protivníka cez polovičku a nervydrásajúce divadlo ukončilo Drgoňovým gólom v hodine dvanástej (4:3)!
Malým reprezentantom od Jedľové Kostoľany až po Alekšince každým zápasom stúpalo sebavedomie a hlavne dobrá nálada, Komárno porazili 4:0, dobrú formu potvrdili aj v súboji pravdy proti druhej Dunajskej Strede, keď otočili z 2:3 a na 4:3.
Pred posledným zápasom tak bolo jasné, že Nitru na špici už nikto nedobehne, tréneri Brath a Hromádka pomiešali zostavou, Galantu sme triumfálne zdolali 8:1 a s veľkým nadšením sme sa pustili do víťazného pokriku: https://www.youtube.com/watch?v=W1n3AHY9RX4&feature=youtu.be

Nelietajú v oblakoch
Bielo-modrá družina nemala vo svojich radoch žiadneho „Messiho“, teda hráča, ktorý by čnel o hlavu nad všetkými ostatnými, oporných stĺpov by ste našli viacero. „Turnaj nám ukázal, že máme šikovných chlapcov, ktorí sa veľmi dobre popasovali o miesto v zostave. Nemáme nejakého vyslovene rozdielového hráča, no môžeme stavať na šiestich-siedmich šikovných chlapcov a okolo nich máme slušných a ochotných bojovníkov,“ pridáva svoj postreh hlavný tréner Výberu ObFZ Nitra U14 Jozef Brath.
V mestskej hale boli prítomní chlapci zo šiestich oblastí, ale len jeden predseda – Štefan Korman: „Naši chlapci postupom z kvalifikácie splnili základnú úlohu, poďakovali sme sa im za výbornú reprezentáciu. Vyhrali všetkých päť zápasov a aj výkonmi zavreli ústa pochybovačom, ktorí mali pocit, že ročník 2003 nemá takú kvalitu, na akú sme zvyknutí. Tréneri Brath s Hromádkom dali dokopy silný výber, ktorý sa prezentoval kolektívnym výkonom, nohami však stojíme stále na zemi. Chlieb sa bude lámať na hlavnom turnaji o týždeň v Trnave a až tam uvidíme, ako na tom sme naozaj,“ vraví predseda ObFZ Nitra Korman.
Najbližší tréning „výberovcov“ bude v sobotu 19. novembra o 10.30 h v hale Olympia, zraz je naplánovaný na 10.10 h. Hlavný turnaj sa bude konať v sobotu 26. novembra v Trnave, naši chlapci budú súperiť s Výbermi ObFZ Trnava, Trenčín, Prievidza, Dunajská Streda a Levice. „Do Trnavy ideme s pokorou, som presvedčený o tom, že nás tam čakajú ďaleko silnejší súperi. Budeme vychádzať z disciplinovanej obrannej hry a rýchlych protiútokov a od zápasu k zápasu sa budeme snažiť priblížiť k úspechu,“ hovorí Brath, ktorý v júli vyhral s Výberom ObFZ Nitra U19 prestížny medzinárodný turnaj Wroclaw Trophy.
V slovenskom Ríme veríme aj vo veľkú podporu fanúšikov!

Výber ObFZ Nitra U14 na štvrtkovom kvalifikačnom turnaji reprezentovali: Timotej Németh (Zbehy), Róbert Guth – Filip Drgoňa, Dávid Machač, Adam Mego (Chrenová), Marko Lukačovič, Štefan Chlebec, Samuel Kolečáni (Cabaj-Čápor), Adrián Ďurčina (Čeľadice), Ľudovít Černý (Golianovo), Viktor Kapitančík (Topoľčianky), Daniel Bene (Veľké Zálužie), Simon Watter (Lukáčovce), Lukáš Čepílek (Výčapy-Opatovce), Tomáš Duchoň (Janíkovce), Andrej Hubinák (Horná Kráľová/Hájske).

Na titulnej snímke úsmevy na tvárach chlapcov z Výberu ObFZ U14 na vyhodnotení kvalifikačného turnaja. Zdroj: MY Nitrianske noviny.

Podobné články

Mohlo by vás zaujímať
Close
Back to top button
Close