DOUBLE STAR BET Jedenástka rokaKlubyNovinky

Pozvanie na Jedenástku prijali všetci jej členovia aj špeciálny hosť

Prípravy na Jedenástku roka sa chýlia ku koncu. Všetko klape tak ako má, Žitavany sa už nevedia po roku opäť dočkať veľkolepého večera.

,,Všetci hráči, ktorí boli vybraní a budú vyhlásení na galavečeri, prijali pozvanie, čo ma teší asi najviac,“ povedal nadšene hlavný organizátor udalosti a člen Výkonného výboru ObFZ Nitra Peter Chren. S prípravami sa nezaháľa, všetko ide podľa plánu a vyzerá to tak, ako keby „jedenástku“ Chren chystal celý rok. ,,Folklórny súbor Inovec poctivo trénuje, k skupine „Len tak“ by som povedal len toľko, že na Jedenástke roka bude mať generálku pred Milanom Vrábelom, policajtom, taktiež členom ObFZ Nitra, nakoľko majú hrať o nejaký čas na policajnom plese, čiže uvidíme, ako sa osvedčia (smiech). Moderátor Miro Michalech je vo svojom ,remesle´ chodiaca profesionalita, čiže v tomto smere sa takisto nemáme čoho báť. Čo sa týka večere, zrejme každý bude prekvapený, lebo bude netradičná, ale risk je zisk, takže som na odozvu náramne zvedavý – je to taká naša žitavianska klasika. No môžem povedať jedno: určite bude všetkým po večeri chutiť piť (smiech),“ hovoril v hádankách dobre naladený šéf Iskry. Sošky sú v procese, dresy videl, páčia sa mu, no reakcia, či by túžil byť na takej udalosti na pódiu s dresom, bola promtná. ,,Nezmestím sa do jedenástky, vlastne už ani do dresu (smiech), takže tak…“

Veľký športový zanietenec, mimochodom aj poslanec obecného zastupiteľstva v Žitavanoch však vzdal hold aj ostatným, ktorí sa podieľajú na bezproblémovom prípravnom chode eventu. ,,Okolo samotnej udalosti behá mnoho ľudí, nie len ja s predsedom zväzu Štefanom Kormanom, ako si mnohí myslia. Sekretár Vladko Lyžičiar má pod palcom zasadací poriadok, šéf trénerov Milan Pavlovič zastrešil zber dotazníkov od klubov, poďakovanie patrí všetkým, ktorí priložili ruku k dielu,“ zakončil.

Tieto dve ikony (vľavo Drienovský, vpravo Turan) sú  uplynulí držitelia ceny pre futbalistu roka.
Tieto dve hráčske ikony (vľavo Drienovský, vpravo Turan) sú uplynulí držitelia ceny pre futbalistu roka.

Mimochodom, kluby dostali tento rok oveľa väčší priestor na rozhodovanie o konečných nomináciách na jednotlivé posty, čiže ako ešte poznamenal Chren, fungovalo to na princípe: ,,Hlas ľudu, hlas Boží!“ K tejto téme mal čo povedať Milan Pavlovič, šéf Trénersko-metodickej komisie ObFZ Nitra. ,,Áno, kluby dostali oveľa väčšiu možnosť hlasovať za najlepších, v porovnaní s minulými rokmi. Dotazník mohol zabrať klubom asi tak päť minút. Na druhej strane, najlepších mládežníkov v jednotlivých kategóriách vyberali naši zväzoví – ,reprezentační tréneri´, ktorí majú pod palcom tú-ktorú kategóriu,“ riekol na margo hviezd galavečera a jedným nádychom potvrdil, že sa na samotnú udalosť náramne teší. ,,Neviem sa toho dočkať. Môžem povedať, že nás v Žitavanoch čaká krásny večer. Ešte prezradím, že medzi ocenenými budú aj prekvapenia, no určite zaslúžené.“

Športová hala v Žitavanoch bude opäť praskať vo švíkoch.
Športová hala v Žitavanoch bude opäť praskať vo švíkoch.

Najlepšie na koniec? Predsedovi zväzu Štefanovi Kormanovi potvrdil účasť významný hosť, aký na ,,ročnici“ ObFZ Nitra ešte prítomný nebol. ,,Môžem s radosťou oznámiť, že pozvanie medzi nás prijala veľká osobnosť, otec futbalnetu, ISSF systému, Ján Letko. Pokiaľ sa nič mimoriadne nestane, nemal by v našej spoločnosti chýbať! Janko Letko bude hosťom večera, určite bude priestor na diskusiu aj s klubovými funkcionármi,“ odtajnil premiérovú účasť významnej osobnosti na nevšednom oblastnom fóre.

Michalech viedol galavečer s veľkým prehľadom.
Predseda zväzu Korman vlani sršal spokojnosťou. Inak by to nemalo byť ani tento rok..

 

AUTOR: Erik Barát.

 

 

Podobné články

Mohlo by vás zaujímať
Close
Back to top button
Close