NovinkyVýbery

Výberu ObFZ Nitra TUKO U11 ušiel postup o skóre

Päť zo šiestich Oblastných futbalových zväzov sa vo včerajšej kvalifikácii bili o dve postupové miesta. S Galantou sa hrali len prípravné zápasy, nakoľko hlavný turnaj bude práve tam.

KOMENTÁR

,,Tukovci“ začali zle, práve s Galantou prehrali rovnako aj s Dunajskou Stredou 3:0, i keď herne boli minimálne vyrovnaným súperom. Keďže sa prvý výsledok nerátal do tabuľky, o našom (ne)postupe rozhodoval práve druhý proti Dunajskej Strede. V minitabuľke troch tímov rozhodlo skóre, ktoré našim bojovníkom, i napriek hernej prevahe, tento zápas pokazil. ,,My sme hrali, oni dávali góly,“ povedal bezprostredne po zápase už vtedy frustrovaný tréner výberu Ján Barát, lebo to bol už druhý identický zápas po sebe. Tretí sa konečne podarilo zabrať a zdolali sme silné Levice 2:1, čo bolo taktiež málo. ,,Keby v oboch z týchto dvoch zápasoch o gól menej dostaneme a o gól viac dáme sme tam,“ smutne skonštatoval druhý tréner Matej Fábry. Mimochodom, ako s Levicami, tak aj s Novými Zámkami (2:0), sa presadili dvaja najmladší hráči nášho mužstva, ktorí majú za menom r. 2010. Za úspechmi nás ťahali práve Lukáš Cintula a Dávid Koprda. Práve oni dokázali to, že máme na čom stavať do budúcna. Mestskú halu v Komárne zaujali azda najviac ich nacvičené signály z rohu, ktorých exekúrorom bol Koprda a zakončovateľom Cintula. Pred posledným zápasom s Komárnom bol už stav postupujúcich vyjasnený, nakoľko Levice porazili Komárno a Dunajská Streda Nové Zámky.  V poslednom zápase proti Komárnu (3:0) sa presadili Cintula, Koprda (ako inak) a Sebastián Kováčik z Bábu. Z Komárna odchádzame sklamaní, ale obohatení o skúsenosti, tak zase na rok!

 

Výprava zapózovala ešte ráno spolu s rodičmi.
Výprava zapózovala ešte ráno spolu s rodičmi.

VÝSLEDKY

ObFZ NITRA – ObFZ Galanta 0:3 (prípravný zápas), Dunajská Streda 0:3, Levice 2:1 (Koprda, Cintula), Nové Zámky 2:0 (Koprda, Cintula), Komárno 3:0 (Koprda, Cintula, Kováčik). Poradie: 1. Levice – 9 bodov, 2. Dunajská Streda – 9 bodov, 3. Nitra – 9 bodov, 4. Komárno – 3 body, 5. Nové Zámky – 0 bodov.

Žiaľ, obed nechutil postupovo.
Žiaľ, obed nechutil postupovo.

HLASY TRÉNEROV

Ján Barát: ,,Chlapci počas turnaja dostali veľký priestor ukázať, čo vedia, svoj talent či potenciál. Mali sme možnosť sa konfrontovať s naozaj kvalitnými výbermi. V úvodných zápasoch, najmä hneď v prvom s ObFZ Galanta, sme nepremenili viacero vyložených gólových šancí, kde naopak súper bol efektívny. Na konci rozhodovala minitabuľka, kde nám ušiel postup len o chlp. Verím, že tento výber má do ďalších turnajov veľký potenciál napredovať.“ 

Matej Fábry: ,,Na chlapcov sme hrdí, hrali jednoznačne najkrajší futbal na celom turnaji, postup nám ušiel len o skóre. Mrzia nás nepremenené šance z úvodných dvoch zápasov. Ako staré známe futbalové pravidlo hovorí: Na krásu sa nehrá! Myslím, že do budúcna máme na čom stavať, chcel by som pochváliť celé mužstvo, no špeciálne mladé duo Koprda-Cintula, dvaja hráči r. 2010, o rok mladší od ostatných. V zápasoch podávali dominantné výkony a podľa všetkého, dedinský futbal už prerástli.“

Foto mančaftu z haly.
Foto mančaftu z haly.

SÚPISKA

Hráči: Šimon Csámpay (Branč), Filip Grežo (Chrenová), Lukáš Cintula (Cabaj-Čápor), Dávid Koprda (Čeľadice), Filip Kmetyo, Matej Murárik (Veľký Cetín), Richard Patay (Kolíňany), Adam Medzay, Šimon Kováč (Ivanka), Sebastián Kováčik (Báb), Matias Gondek (Zbehy), Tobias Dobša (Horná Kráľová). Tréneri: Ján Barát (Žitavany), Matej Fábry (Veľký Cetín). Asistent trénerov: Daniel Koprda (Čeľadice).

 

AUTOR: Erik Barát.

Podobné články

Back to top button
Close