Novinky

Predkolo Pohára ObFZ: dvakrát penalty, päťgólový Ladičan Tóth

Už sa to leje. Pri Nitre, Šali i Zlatých Moravciach v nedeľu zahájili novučičký Pohár ObFZ Nitra, hralo sa predkolo, šiesti víťazi postúpili do víkendového prvého kola.
Vyraďovačka na štýl Slovenského pohára je na dedinskej úrovni skôr raritou, Pohár ObFZ hrajú na Slovensku akurát tak obce od Prešova a Michaloviec…
…no a od nedele už aj kluby z nitrianskej oblasti. Do Pohára ObFZ Nitra bolo zapojených všetkých sedemdesiat klubov, s myšlienkou prišiel predseda Štefan Korman, celky od Jedľové Kostoľany až po Vlčany prijali nový nápad s počiatočným prekvapením ale i radosťou z novej motivácie. Pohár sa totiž v najbližšej dobe dočká aj mena jeho oficiálneho partnera a bojovať sa bude o finančnú odmenu!
V nedeľu sa v Kráľovej nad Váhom, Dolných Lefantovciach, Pani, Martine nad Žitavou a Dlhej nad Váhom hralo predkolo, postupujúci sa už tešia na prvé kolo proti zaujímavým súperom.
Zahĺbte sa do komentárov z predkola, zostavili sme aj ideálnu jedenástku.
FK Dolné LefantovceTJ Ladice 0:7 (0:1), J. Tóth 5, L. Tóth, E. Fazekaš. Spočiatku to bol ťažký pôrod, potom dobehla rýchla ladická sestrička a šlo to ľahšie. Inak povedané – hlavne v prvom polčase futbal nestál za nič, no ešte do prestávky ladický Usain Bolt Jozef Tóth otvoril skóre, po obrátke pridal ďalšie štyri góly a hostia sa dostali do pohody, nevýrazných domácich si vychutnali kombináciami. Posledné tri góly by si asi náhradný brankár Dolných Lefantoviec do životopisu fakt nedal.
Betonáris ŠaľaDružba Choča 3:3 (0:1), na penalty 3:1, M. Gubov 2, S. Glofák (11 m) – O. Kukučka, L. Vajda (11 m), P. Drgoňa ml. (11 m). V Kráľovej nad Váhom boli spočiatku lepší hostia, do vedenia ich šikovným lobom z úniku poslal Kukučka, v ďalších šanciach narazili na výborného brankára Csimmu. V druhom polčase išiel dole zranený stopér Choče Martin Slovák a na trávniku sa razom úlohy vymenili, pri chuti bol najmä Gubov, dvoma gólmi otočil na 2:1. Potom nasledovali tri penalty, hostia mali dve, domáci jednu, zrodila sa deľba 3:3 a v jedenástkovej lotérii boli šťastnejší Betonáris aj napriek tomu, že im Valent prvé dve chytil.
FC PaňaSlovan Kynek 1:4 (1:1), P. Majdán – J. Jančiar 2, M. Gróf, P. Studený (11 m). Domáceho brankára Račeka v úvode prekvapil Grófov odkop od polky, potom sa pred Majdánom rozostúpila obrana a Paňa vyrovnala. Po prestávke sa hralo zo strany na stranu, domáci však držali krok len do hodiny hry a góly začali dávať Kynečania – najskôr si Jančiarovu strelu z krídla zrazil do siete Marcinkech, vzápätí to Jančiar uložil vedľa gólmana a ortieľ nad Paňou z penalty podpísal Studený.
TJ Dlhá nad VáhomMFK Pohranice 2:2 (1:2), na penalty 5:4, T. Kováč, M. Székházi – I. Farkaš, E. Hajdu. V kvalitnom a vyrovnanom zápase bolo už 0:2, Farkaš napriahol z priameho kopu, Hajdu z brejku a nad Dlhou sa zmrákalo. Ale chytila sa! Do polčasu z rohu znížil Kováč a po prestávke domáci na súpera vybehli, z trmy-vrmy vyrovnal Székházi. Do konca ešte zvonila žrď na oboch bránach, šance mali obaja, skvelý duel strhol aj dav. „To na Dlhej dávno nebolo, aby nás sto divákov povzbudzovalo,“ divil sa tréner Karol Takács. Rozhodujúcu penaltu chytil výborný Richard Tóth a Dlhá postúpila do prvého kola.
TJ Martin nad ŽitavouŠK Dolné Krškany 1:4 (0:2), J. Valent (11 m) – P. Takách, Ľ. Nemček, M. Vašš, M. Škorec. Hostia začali prevahou, prvý gól dal Takách, druhý prízemnou strelou k pravej tyčke Nemček. Po obrátke už domáci nastúpili lepšie, z penalty znížil Valent, ale tlak sa nezrodil a presadzovali sa iba Dolné Krškany: Vašš dorazil rýchly brejk a muž zápasu Škorec si vzal loptu na polke a krásnou strelou do šibenice pochoval martinské pohárové nádeje.
TJ NevericeFC Štefanovičová 0:3 kontumačne.