Aktuality Úvodná stránkaNovinky

Prestupy zo zahraničia i návrat strateného syna. Top desať zimných posíl siedmej ligy

Prezrite si náš rebríček.

Stred tabuľky VII. ligy ObFZ Nitra je po zimnej prestávke nesmierne vyrovnaný – desiaty Vinodol stráca na top štvorku len šesť bodov. Priebeh majstrovstiev oblasti v druhej polsezóne oživí aj niekoľko zaujímavých posíl. Nájdete medzi nimi hráča s ligovým štartom, posily z Nemecka či Rakúska i hviezdneho strelca „okresu“. V zátvorke za menom uvádzame ich posledné pôsobisko.

  1. Matúš Bednár (ŠK Žitavany – FC Jelenec)

Celú doterajšiu kariéru strávil v Žitavanoch, kde s dorastom oslávil aj postup do kraja. S áčkom, kde obliekal dres s číslom 12, sa najčastejšie pohyboval v strede tabuľky. V premiére pod Gýmešom 23-ročný záložník odohral hodinu, jeho tím sa na konci tešil z obratu proti novicom z Hostia. Šlo pritom len o tretí triumf Bednárovho nového celku v sezóne. Záchrana v siedmej lige bude náročná, Jelenec ju však stále má vo vlastných rukách (a nohách). Špecifická aura sprevádza najmä stretnutia na jeho pôde, kde neraz dokáže prekvapiť aj favoritov. Potrebuje zlepšiť najmä konzistentnosť výkonov počas stretnutí – o náskok prišiel až v tretine jesenných súbojov.

  1. Jakub Brezovský (Slovan Hlohovec > TJ Družstevník Rišňovce)

Vekom stále tínedžer v Hlohovci nastupoval za dorast i áčko, kde okúsil piatu ligu. V zimnej prestávke doplnil zadné rady jedného z top tímov oblastných majstrovstiev – Rišňovce jeseň zakončili na tretej priečke tabuľky. Už pol roka nestratili ani bod (!), naposledy prehrali 10. septembra u nováčika z Vinodolu. Skvelú formu na úvod jari potvrdili najtesnejšou výhrou nad vicelídrom z Výčap-Opatoviec. Jakub odohral celý duel a prispel k udržaniu čistého konta. Súper až dovtedy skóroval v každom stretnutí sezóny… Rišňovce sa aj naďalej budú spoliehať najmä na výbornú defenzívu, veď menej gólov obdržali len dva celky v súťaži.

  1. Dávid Michalík (Veľké Bielice > OFK Čakajovce)

Na jar 2023 to v Čakajovciach to bola, mierne povedané, bieda. „Sovy“ v posledných deviatich kolách sezóny vyhrali raz. V úvodnej polhodine inkasoval zriedka, na konci vyrovnaných duelov však často ťahali za kratší koniec a zbytočne tratili body, čo ich odstrelilo na konečnú jedenástu priečku.  Svoj nemalý potenciál začal OFK využívať až po letnej prestávke. Okrem iného rozumne posilnil, nového strelca našiel v Richardovi Bačíkovi, stred poľa vystužil pohárový šampión Matúš Bíro a v zimnej prestávke prišiel Dávid Michalík z Veľkých Uheriec. Tam okrem iného dobyl postup do piatej ligy, naposledy zimoval v top šestke, s Chynoranmi bral tiež zlato a dva bronzy v oblastných majstrovstvách. Na medailu môže, vzhľadom na kvalitu kádra, stále pomýšľať aj v Čakajovciach.

  1. Patrik Lábský (Rastislavice > Janíkovce)

Lábský sa vracia do Janíkoviec – a hneď v dvojitom vydaní! Stredný obranca Tomáš, známy pod prezývkou Sito, priviedol ako ofenzívnu posilu brata Patrika. Prvý zásah oslávil už v Nitrianskej zimnej lige, kde s novým tímom bral striebro. Výsledky letcov v tejto dekáde sú dôkazom nezlomného ducha klubu. Po skončení pandémie a dvoch ročníkov bez výhry (!) bol v hre dokonca zánik mužstva, ktoré sa však zomklo a dokázalo klub vrátiť do stredu tabuľky. Janíkovce inkasujú pomerne málo gólov, za čo vďačia najmä pozornému brankárovi a lídrovi Ľubošovi Ilizimu. Čisté konto udržal i v Čakajovciach, kde „letci“ zvíťazili o triedu.

  1. Ján Marták (Volkovce > Čierne Kľačany)

Sokoli na jar udržali najvyššiu oblastnú súťaž aj vďaka tomu, že hneď traja z jej účastníkov postúpili do VI. ligy Stred. Zostupové pásmo však obývajú aj naďalej – v jesennej časti dostali najviac a dali najmenej gólov, pričom zvíťazili len raz. Po odchode „Kája“ Pavelku, ktorý v lete zamieril do Žitavian, však získali ďalšiu posilu zvučného mena s ligovou minulosťou. Ján Marták ešte donedávna bavil tribúny v kraji ako hráč Volkoviec, kde v prvom rade rozdával skúsenosti mladším, svoje si však stále uhrá aj na zelenom trávniku. Októbrový duel v Kolíňanoch rozhodol umiestnenou strelou ako žolík po štyroch minútach na ihrisku. Pomôže svojmu deviatemu klubu k záchrane?

  1. Viktor Kubalec (SC Breitensee > ŠK Žitavany)

V žiackom veku do lopty kopal aj v bratislavskom Slovane, futbalovo však vyrástol v SDM Domino, kde vpredu vynikal. Staršiemu dorastu dokonca vystrieľal postup do 2. ligy, v ktorej sa tiež stal top kanonierom tímu. Ešte ako tínedžer zamieril do rakúskeho SC Breitensee, na slovenské trávniky sa vracia po dlhých ôsmich rokoch. Žitavany po prestavbe kádra opäť našli svoju tvár, letné posily sa ujali skvele. V bráne je istotou Sakar, pred ním posily z dorastu ViOn-u, rolu lídra prevzal nový kapitán Dzurek, skúsený Kubalec je prísľubom do útoku a jeho nový ofenzívny parťák sa v našom poradí nachádza ešte vyššie. Uhádnete, kto to je?

  1. Branislav Pospiš (FC Jelka – FK Močenok)

Hoci má len dvadsaťsedem, Močenok je už jeho deviatym pôsobiskom. V doraste šalianskeho Dusla slávil postup do tretej ligy, kde bral dvakrát po sebe bronz. Štvrtú ligu dospelých si zahral s Nededom i Patou, ktorej dokonca pomohol na 4. priečku. V oblasti dobyl majstrovský titul ako brankár Diakoviec a v top trojke sa umiestnil aj s Večou. Príchod do nového klubu oslávil najlepšie, ako mohol – čistým kontom vo víťaznom domácom stretnutí. Tím Norberta Keszelyho si naviac skvele počína aj smerom dopredu – častejšie (zatiaľ) skórujú len dva celky v súťaži. Vicemajstrom z Veľkého Cetína dali päť gólov na ich vlastnej pôde, v histórii Futbalnetu ich viac nezvládol nik.

  1. Jozef Ürge (SV Hofkirchen > FK Veľký Cetín)

Kto nepozná jeho meno, ten nie je z Vrábeľ! Hráč s prezývkou Josi a syn miestnej futbalovej legendy zbieral halové úspechy v drese Štadión klubu, exceluje však aj na zelených trávnikoch. Jelencu po návrate vystrieľal barážový postup do „okresu“, kde si zahral i s Horným Ohajom. Spod Gýmeša, kde okrem iného pôsobil ako mládežnícky tréner, si na rok odskočil do nemeckého SV Hofkirchen, po návrate prestup odklikol pohárovým šampiónom z Veľkého Cetína. Svoju púť u vicemajstra odštartoval trpkou prehrou 0:5 na pôde lídra tabuľky z AC Nitra. Spolu s ním si premiéru na súpiske „Herthy“ odbil aj ďalší jeho parťák, o ktorom bude reč už zakrátko.

  1. Patrik Marek (FC Jelenec > FK Veľký Cetín)

Jeho meno si pamätajú nielen priaznivci Čeľadíc, kde zažil štvrtoligovú éru. Na rovnakej úrovni hral s Kozárovcami, kde dosiahol na striebornú priečku. O poschodie vyššie kopal za Vráble i Veľké Ludince, v „okrese“ na jar prispel k udržaniu Jelenca v súťaži. Po zimnej pauze sa do majstrovstiev oblasti vrátil, ale už v drese vicemajstra – Veľký Cetín posilnil spolu s ďalším ex-Vrábľanom Jozefom Ürgem. FK na jeseň stratil možnosť obhájiť zlato v pohári Campri Cup, keď šokujúco vypadol v prvom stretnutí s Čechyncami. Medailovú tradíciu bude chcieť isto predĺžiť aspoň v rámci VII. ligy, kde sa kvalitou kádra dlhodobo radí k špičke.

  1. Lukáš Borčin (AC Nitra > ŠK Žitavany)

Superstrelec Iskry posilnil šampiónov VIII. ligy z AC Nitra už v jarnej časti uplynulej sezóny. V súťaži debutoval hetrikom, futbalom sa bavil, dokonca vyhral aj Nitriansku zimnú ligu, kde dvoma gólmi zostrelil FC Nitra, no roly ofenzívnej opory sa nezhostil. Pod Zoborom sa od nadaného útočníka jednoducho čakalo viac. Na jeseň 2023 neodohral ani 500 minút a v lige sa trafil trikrát, keď ako žolík zveľadil skóre dvoch rozhodnutých zápasov. Vo februári dostal zelenú k návratu do Žitavian formou trvalého prestupu. V prvom jarnom súboji s Dolnými Obdokovcami (0:0) ho vítali dve stovky divákov. O týždeň zvalil Hostie hetrikom a navrch vybojoval penaltu. Bude 24-ročný snajper s prívlastkom „nový Drienovský“  vo svojej vlasti opäť prorokom?

Autor: Peter Popelka.

Podobné články

Mohlo by vás zaujímať
Close
Back to top button
Close