KlubyNovinkyRegiónSlovenskoTréneriVýbery

Projekt podpory talentov finišoval vo V. Cetíne

PPT včera vo Veľkom Cetíne finišovali záverečným tréningom.

Tri talentované kategórie Oblastného futbalového zväzu Nitra mali poslednú jesennú skúšku. ,,Včerajším dňom u nás vo Veľkom Cetíne končí jesenná časť PPT tréningov. V prvom rade by som chcel poďakovať Milanovi Pavlovičovi za možnosť trénovať jeden z výberov. Ďalej p. starostovi Františkovi Mészárosovi a prezidentovi klubu Róbertovi Danócimu za poskytnutie nášho ihriska na tieto účely,” povedal na úvod jeden z trénerov PPT a tréner mládeže v spomínanej obci Matej Fábry.

Tréningy mali vždy patričnú úroveň, o čo sa pričinili viacerí. ,,Som rád, že vždy vyšlo počasie, nakoľko sa jesenné tréningy väčšinou odvíjajú od stavu ihriska, ktoré bolo vďaka Ferimu Szusztorovi vždy dôkladne pripravené,” povedal na margo tréningových podmienok. Spomenul však aj odvrátenú stránku veci: ,,Menej ma tešilo, ako niektoré kluby k týmto výberom pristúpili. Niekedy bola pre každého česť ísť reprezentovať svoj rodný klub niekde vyššie, no teraz sme si my tréneri lámali hlavu, či nás bude dosť na tréningu a prečo tie deti vlastne neprichádzajú. Každá skúsenosť posúva hráča vpred a tým, že reprezentuje svoj klub a obec by to malo platiť dupľom,” vyjadril striktne svoj postoj.

Na poslednom tréningu sa stavil aj predseda ObFZ Nitra Štefan Korman. Prišiel aj so synom Jankom. FOTO: Milan Pavlovič.
Na poslednom tréningu sa stavil aj predseda ObFZ Nitra Štefan Korman. Prišiel aj so synom Jankom. FOTO: Milan Pavlovič.

Na záver zhodnotil aj konkrétne svoju kategóriu U12 (r. 2008), ktorú trénuje aj vo Výberoch ObFZ Nitra. ,,Za svoju dužinu som ako-tak spokojný s dochádzkou. Už v poľskom Wroclawe sa vytvorila super partia chlapcov-futbalistov, a teraz naša spoločná cesta pokračuje. Každým tréningom sa viac a viac ukazuje, prečo sú tieto tréningy účelné. Už teraz sa teším na jar.”

Momentka z tréningu. FOTO: Milan Pavlovič.
Momentka z tréningu. FOTO: Milan Pavlovič.

A kam zavíta PPT na jar? ,,Žezlo prenechávame Mojmírovciam, ktoré to po nás prevezmú,” dodal na záver Fábry.

O Mojmírovciach je známe, že tam futbal robiť vedia, s mládežou to platí dupľom. Preto sa už do temer tritisícovej dedinky náramne tešíme.

A zároveň ďakujeme, Veľký Cetín!

 

AUTOR: Erik Barát.

Podobné články

Back to top button
Close