Novinky

Uspeje krízou zmietaný Močenok v súboji namočených?

Piatoligista zažíva dlhočizné výsledkové trápenie.

Močenok vlani vypadol zo IV. ligy Juhovýchod a veľa futbalovej radosti si zatiaľ neužil ani o poschodie nižšie, počas piatoligovej jesene nazbieral len štyri body a usalašil sa na posledných priečkach. V zime v klube prišlo k striedaniu stráží na najvyšších pozíciách – Martina Boháča vo funkcii prezidenta klubu nahradil Miroslav Minár mladší, ktorý zároveň zastáva rolu trénera seniorského mužstva. Nová tvár si jasne definovala jarný cieľ, ktorým nemohlo byť nič iné ako udržanie sa v V. lige Stred. „Očakávali sme, že v tejto fáze súťaže budeme mať na konte viac bodov, ale treba si uvedomiť, že staviame len na domácich chlapcoch. Nie je to výhovorka, proste hráme to, na čo máme, hráčom nemôžem nič vytknúť,“ komentuje svoju štvormesačnú anabázu pomerne mladý kouč, ktorému pri kormidlovaní močenskej lode pomáha jeho najskúsenejší zverenec, kapitán tímu Radovan Paľo.

Minárov Močenok remizoval v Jacovciach a porazil Preseľany (vyhral tak len druhý raz v sezóne), no svetlé výsledky zatieňujú dva domáce výprasky – Nevidzany im uštedrili čistého „kanára“ a Hrušovany ich naposledy zosmiešnili výpraskom 9:1. Futbalistov z najväčšej obce na šaliansku najbližšie čaká séria štyroch dôležitých, záchranárskych zápasov, ktorú zahája už v nedeľu na ihrisku posledných Veľkých Bedzian. „Náš cieľ je rovnaký ako v každom inom dueli, chceme bodovať, budeme sa snažiť neprehrať. Som presvedčený o tom, že ak chalani k stretnutiu pristúpia tak, ako v Jacovciach, doma s Preseľanmi či na Lapáši, tak určite neprehráme,“ myslí si Neveričan.

V poslednom období Močenčania na vlastnej koži pocítili kvalitu vedúceho dua nitriansko-topoľčianskej súťaže, na Lapáši prehrali 1:3 no a viete, ako to dopadlo doma s Hrušovanmi… Minárova odpoveď na porovnanie dvoch ambicióznych mančaftov bola však aj tak prekvapujúco jednoznačná. „Na Lapáš sme narazili tesne po tom, ako prehral doma s Hornou Kráľovou a v zápase proti nám výrazne nedominoval, s trochou šťastia sme mohli aj bodovať. Hrušovany u nás podali kvalitný taktický výkon, ťažko sa im vzdorovalo. Dostali sme gól už v štyridsiatej sekunde a potom sa to viezlo… Hrušovany sú jasne najfutbalovejší celok tejto kvalitnej súťaže a bol by som prekvapený, ak by nepostúpili do štvrtej ligy,“ predpokladá.

Pred sezónou Močenok prihlásil do poslednej súťaže B-tím, ktorý na jeseň koučoval práve Minár, no po debakli 0:8 v Horných Lefantovciach v úvodnom jarnom kole už v menoslove účastníkov A-skupiny VIII. ligy nefiguruje. Prečo? „Cez zimnú prestávku odišli z A-mužstva platení hráči, niektorých chalanov z B-tímu sme tak museli posunúť vyššie a tým pádom za našu rezervu už nemal kto hrať. Nemalo by to zmysel, ak by sa zostava na každý zápas musela krvopotne zliepať, všetky sily vrhneme do udržania sa v piatej lige,“ vysvetľuje na záver rozhovoru Miroslav Minár mladší.

Na titulnej snímke kapitán FK Močenok Radovan Paľo. Jej autorom je redaktor MY Nitrianskych novín Ladislav Odráška.

Podobné články

Back to top button
Close