Aktuality Úvodná stránka

Rišňovce za sebou majú skvelú jeseň i prípravu. Vytiahnu sa aj na vicelídra?

Výčapy-Opatovce čaká zdatný súper s parádnou hrou i výsledkami.

Vo Výčapoch-Opatovciach to žije futbalovou obrodou. FC vystrelil na druhú priečku oblastných majstrovstiev, pohárových šampiónov z Veľkého Cetína zložil poltuctom a menej gólov dostali len Žitavany a AC Nitra. Jarnú časť sezóny odštartuje na pôde Rišňoviec, ktoré na jar sfúkol výsledkom 5:0, Družstevník však doma zatiaľ neprehral ani raz a hlási, že v sobotu po 14:30 zabojuje o plný bodový zisk.

Na jeden z dvoch šlágrov 16. kola VII. ligy pozýva predseda Rišňoviec Rudolf Látečka a jedna z hráčskych opôr Výčap-Opatoviec Marek Sperka.

Látečka: Káder sme výrazne omladili a posilnili

Ako hodnotíte priebeh zimnej prípravy, v ktorej ste dosiahli niekoľko vysokých víťazstiev a zúčastnili sa aj sústredenia v Tatrách?

Až na zápas proti Alekšinciam, ktorý bol vyrovnaný počtom šancí, ale výsledkovo nedopadol ideálne, sme v každom zápase dominovali a predvádzali svoju hru s dobrým držaním lopty. Zápas so Štrbou na sústredení sme nezvládli, nakoľko chalani mali v druhom polčase ťažké nohy, ale sústredenie v krásnom prostredí dopadlo na výbornú.

Čo vravíte na halový turnaj AQUAFLOT Cup, kde sa vám podarilo postúpiť do hlavného hracieho dňa?

Halový turnaj bol ako každý rok veľmi kvalitne pripravený a obsadený. Cieľ bol postúpiť do hlavného hracieho dňa, čo sa podarilo. Tu sme v náročnej skupine do posledného zápasu živili nádej na postup, žiaľ, nepodarilo sa. Čiernou škvrnou tohto turnaja bola pre nás veľká strata Dodyho Švihoríka, ktorý po operácii zlomeniny nohy bude chýbať celú jar a uvidíme, či nie aj väčšiu časť jesene. Touto cestou mu prajeme veľa síl a tiež skoré uzdravenie a návrat na trávniky.

Aký bol tradičný ples športovcov, ktorý mal v Rišňovciach 19. januára už svoj 9. ročník?

Ples sa snažíme každým rokom pozdvihnúť na vyššiu úroveň, či už skvelou kapelou, dobrým jedlom a výnimočnou tombolou. Tá bola tento rok naozaj bohatá, čo ocenili aj hostia a verím, že o rok sa v rovnakom počte opäť stretneme na ďalšom ročníku. Každoročne oceňujeme aj najlepších hráčov jednotlivých kategórií od U9 až po mužov. Touto cestou im ešte raz gratulujem a ďakujem za vzornú reprezentáciu klubu a obce.

V minulej sezóne Rišňovce nevyhrali ani polovicu zápasov, teraz zimnú pauzu strávili na 3. priečke tabuľky. Čomu pripisujete túto výraznú zmenu?

Káder sa výrazne posilnil a zároveň omladil. Dali sme šancu aj našim bývalým dorastencom, ktorí čakali na svoje šance a chopili sa ich naozaj výborne. Chalani tvoria výbornú partiu a chodia na tréningy v slušných počtoch, čo sa prejavilo aj na výsledkoch.

V úvodnom kole jari hostíte vicelídrov z Výčap-Opatoviec, ktorým ste na úvod sezóny podľahli 0:5, ako uspieť v odvete proti celku Patrika Andrášika?

Nerád by som sa k tomu zápasu vracal, ale keď už tá otázka padla, tak na ňu odpoviem. Nastúpili sme v oklieštenej zostave, dohrávali deviati po vylúčení a zranení striedajúceho hráča. Brankári si nevybrali svoj deň, ak terén mal od spôsobilého tiež ďaleko. Kvalita súpera je vysoká, každopádne doma body zadarmo nikomu nedarujeme, určite pôjdeme za plným ziskom a chceme natiahnuť našu šnúru víťazstiev. Taktiku si už necháme pre seba.

Sperka: Čakáme tlak a vysoký pressing

Začneme zimnou prípravou – ako hodnotíte jej priebeh?

Ťažšie sa mi hodnotí, keďže som stále zranený a pripravujem sa individuálne, ale zimná príprava prebehla v domácich podmienkach, boli sme aj na štvordňovom sústredení na Duchonke. Žiaľ, dochádzka bola slabšia z pracovných a zdravotných dôvodov a odohrali sme, myslím, len dva prípravné zápasy.

Na úvod sezóny ste Rišňovce zdolali jasne 5:0, na čo si cez víkend treba dať pozor u tabuľkových susedov?

Rišňovce majú dobré mužstvo a nebude to vôbec ľahký štart do úvodu jarnej časti… Tréner Andrášik nás však určite pripraví na vysoký pressing a tlak hneď od začiatku zápasu, ktorý treba ustáť.

Čo treba zopakovať z jesene, ktorú ste zakončili druhí, pre podobné úspešnú jar? Lákal by vás aj prípadný postup do krajskej súťaže?

Bude to náročné, takú jeseň vo Výčapoch-Opatovciach dlho nemali, ale keď sa zlepší tréningová morálka, tak sa zopakovať dá, alebo sa jej minimálne priblížiť. Veľa mužstiev sa posilnilo a budú nám dýchať na chrbát… O postupe je priskoro hovoriť, treba ukázať na ihrisku, či na to mužstvo má, v obci sa vraví, že ak áno, chceli by to skúsiť.

Napriek výbornej prvej polsezóne, kde vidíte pripadny priestor ku zlepšeniu?

Vždy je priestor na zlepšenie… Keď nebudeme hrať ustráchane, ale sebavedomo a viac tímovo, tak si myslím, že dáme aj viac gólov a splníme predsezónny cieľ – umiestniť sa v top trojke.

Posilnili ste v zimnej prestávke káder? Ak áno, na ktorých pozíciách?

Momentálne neviem o žiadnych posilách, do jari ideme s mužstvom z jesene.

Podobné články

Back to top button
Close