Novinky

Rozhodcovia myslia na triple, Bányi: Sme skvelý kolektív

Zajtra čaká Tím rozhodcov ObFZ Nitra vrchol trojmesačnej prípravy.

Už zajtra, teda v sobotu 14. 1., sa v Športovej hale Milénium v Nových Zámkoch od 8.00 h uskutoční tradičný Halový turnaj rozhodcov a delegátov o Pohár predsedu ZsFZ Pavla Šípoša. V posledných dvoch rokoch sa zo zlata radovali práve arbitri z našej oblasti, pilier tímu Peter Bányi hovorí o skvelom kolektíve a výbornej tímovej chémii.

Triple v mysliach
Januárový rozhodcovský turnaj má vo futbalových kruhoch veľkú prestíž. Oblastné zväzy si každoročne na palubovke nič nedarujú, nikdy však nechýba nádych fair-play.
Tím rozhodcov ObFZ Nitra prípravu zahájil ju už v októbri. „Tréningy mali zmysel, hrali sme päť prípravných zápasov proti Lehote, ktorá nás dobre preverila. Bolo správnym krokom začať trénovať už takto skoro, na mužstve je vidieť správna chémia a zohratosť,“ pochvaľuje si Peter Bányi, opora mančaftu známa nekompromisným štýlom hry. Ekipa trénera Mária Bleha si na konci decembra zahrala aj na 25. ročníku obľúbeného Vianočného turnaja. Muži v modrom preplnenej mestskej hale predviedli značný futbalový kumšt, v skupine vyhrali tri zápasy, nestačili len na postupujúcu Chrenovú. Postup do hlavného hracieho dňa im tak ušiel o jeden jediný gól. „Bola to pre nás výborná skúsenosť, ukázalo sa, že náš tím má svoju silu,“ vraví Bányi.
Opojná vôňa zlata dráždi rozhodcov aj tento rok. „Sme veľmi dobrý kolektív, jeden zabojuje za druhého. Tvoríme skvelý mix dravých mladíkov a skúsených starších hráčov. Po Vianočnom turnaji je v tíme perfektná nálada, na rozhodcovskom turnaji budeme v takmer kompletnej zostave. Pôjdeme hlavne od zápasu k zápasu, ale netajíme sa tým, že by sme radi získali triple, teda tretie zlato v rade,“ rozpráva.

banyifoto
V modrom Peter Bányi.

Píska piatu, chcel by štvrtú
Peter Bányi je rozhodcom už dva roky, predtým aktívne hrával za rodné Dolné Obdokovce a Hájske, kde sa priženil. Prenasledovala ho povesť búrliváka. „Býval som tvrdým hráčom, ktorý vedel povedať svoje aj rozhodcom. Odkedy som rozhodcom, na futbal sa pozerám inak, moje remeslo je náročná, ale baví ma,“ vysvetľuje.
Tridsaťdvaročný pohoďák spolu s Petrom Pacherom, Máriom Blehom, Martinom Ribaričom a Markom Turbom v lete po minulej sezóne postúpil z oblastných súťaží do krajských. Piata liga mu sadla. „Na každý zápas musím byť sústredený ešte viac, ako v okrese. Viackrát čelím na ihrisku hráčom s ligovými skúsenosťami. Osobne mám najradšej tých futbalistov, ktorí rozhodcovi na trávniku aj trochu pomôžu,“ priznal.
A aké má rozhodcovské ambície? „Bol by som veľmi rád, keby som postúpil do štvrtej ligy, veková hranica je však neúprosná,“ dodal na záver Peter Bányi.

Na titulnej snímke Tím rozhodcov ObFZ Nitra na Vianočnom turnaji.

Podobné články

Back to top button
Close