NovinkyObFZ NitraSlovenskoSponzoriTMKTréneriVýberyWroclaw Trophy

Šéftréner Pavlovič: v niektorých momentoch som mal slzy na krajíčku

Milan Pavlovič len počas zimného obdobia vystriedal na pozícii predsedu Trénersko-metodickej komisie Rudolfa Hanáka a už za pol roka stihol ukázať, že je pre ObFZ Nitra dobrá voľba. Ako hodnotí svoj prvý veľký turnaj -Wroclaw Tophy – ako šéf trénerov?

Nový tréner štvrtoligového Imeľu mal pred sebou náročnú misiu: usporiadať výberové konanie na trénerov Výberov ObFZ Nitra, spraviť dopĺňajúce sa a komfortné dvojičky trénerov a z nich utvoriť skvelý kolektív. Po najväčšom turnaji v strednej Európe môžeme povedať, že sa mu to dokonale podarilo. Ako to celé hodnotí? „V celku s turnajom som maximálne spokojný, bol neskutočný, každá jedna kategória, všetky deti čo sme tu mali, mali neskutočný zážitok,“ opísal turnaj najskôr z pohľadu rekordných siedmich výberových kategórií. Môžme si len hodiť mincou, či sme na turnaji vynaložili viac psychických síl alebo fyzických: ,,Panovali tu neskutočné emócie počas celej akcie, slzy v očiach nie len u detí, ale aj u nás trénerov, priznám sa, že aj u mňa a vedenia. Niekedy to boli emócie šťastia, niekedy zas sklamania, no taký je futbal. Presne to je to, čo k nemu patrí. Sme spokojní s reprezentáciou našich talentov, historicky máme tri medaile z tohto turnaja, ktorý sa každým rokom stupňuje, najmä čo sa týka kvality mužstiev,“ pokračoval bývalý tréner Hlohovca, ktorý chce svoju trénerskú kariéru rozvinúť ako úspešný nástupca Róberta Ježa v obci pri Nových Zámkoch. 

Tréneri Výberov ObFZ Nitra + predsedkyňa KR Alena Jančoková Žáčiková a predseda ObFZ Nitra Štefan Korman. Milan pavlovič v hornom rade prvý zľava.
Tréneri Výberov ObFZ Nitra na Wroclaw Trophy 2019 + predsedkyňa KR Alena Jančoková Žáčiková a predseda ObFZ Nitra Štefan Korman. Milan Pavlovič v hornom rade prvý zľava.

Tréner s prvoligovou licenciou bol spokojný s prácou „svojich zverencov“ počas celého tripu, ale aj prípravy: „Chcem veľmi pekne poďakovať trénerom za to, ako počas prípravy pristupovali k svojim povinnostiam, ďalej za to, ako vedeli tie deti ,ukočírovať´ či namotivovať na finálovom turnaji, fakt to bolo na vysokej úrovni,“ dodal.

Prial aj trénerom: „Želám trénerom do budúcna veľa úspechov v ich kluboch a verím, že s rovnakým nasadením a prístupom sa opäť na jeseň chytia do roboty, aby sa nám na halových turnajoch podarilo uhrať tie najlepšie výsledky!“

Posledné poďakovanie patrí hlavnému iniciáorovi všetkého: „Najväčšie ďakujem/e patrí predsedovi zväzu Štefanovi Kormanovi za príkladné menežovanie zväzu a podujatí v ňom, kde sa radíme jednoznačne medzi najlepších na Slovensku,“ zakončil peknými slovami Pavlovič.

AUTOR: Erik Barát.

Podobné články

Back to top button
Close