Campri CupNovinky

Skýcov rozkrúti dvojtisícový kolotoč

Štyridsať dní sme nedýchali auru dedinského futbalu, po majstrovstvách sveta sa vrátime do reality. Mbappého a Modriča asi na ouvertúre ObFZ Nitra budeme hľadať len ťažko, tak nech aspoň Skýcov a Dlhá nad Váhom odpália ročník 2018/19 so srdiečkom!

Konečne! Konečne odstavíme bicykel, konečne za bránkou hodíme euro na vstupné, konečne pôjdeme na čapované, konečne stretneme starých kamarátov a konečne sa pokocháme tým vinklom, šprintom a kĺzačkou Joža z vedľajšej ulice. Futbal píše tie najčistejšie príbehy na svojom samom spodku, a preto ten, kto ešte nikdy nevidel susedské derby Žihárec – Tešedíkovo, Cabaj-Čápor – Svätoplukovo, Žitavce – Dyčka, Obyce – Machulince, Výčapy-Opatovce – Čakajovce, by mal okamžite schmatnúť kalendár a červenú centrofixku.

Oblastný futbalový zväz v Nitre ide do novej sezóny s pestrou paletou 9-mesačného futbalu. V 14 súťažiach dospelých či detí nebudete môcť oka zažmúriť, z vyše 2-tisíc zápasov si logicky najviac pozrieme v elitnej VI. lige. Tá štartuje v nedeľu 5. augusta, predkrm však servírujeme už skôr – čaká nás predkolo a prvé kolo Campri Cupu.

A preto sa vlastne všetky oči z okresov Nitra, Šaľa a Zlaté Moravce budú v sobotu 21. 7. o 17.00 h upierať na predkolo Campri Cupu do Skýcova, kam bude Dlhá nad Váhom cestovať 80 kilometrov. No, to je trocha zdrapnuté za vlasy… Ale čo je prvé, má svoje čaro.

Skýcov už neživorí

„Cítime, že postup je realitou! My dáme do toho všetko,“ zatína päste Miloš Ďuračka, ktorý to v minulej sezóne schytával v obrane z každej strany. Skýcov bol slabý ako čaj a prehral všetkých 26 zápasov, teraz však obracia špekáčik: na Pohári starostu dokonca porazil Oponice z V. ligy Stred! „Chceme tu futbal postaviť na nohy. Odlepiť sa od dna a prilákať fanúšikov,“ zväčšili sa zreničky poctivému obrancovi. V mladučkom kádri bol posledným mohykánom zlatej éry, pamätníkom dvoch titulov v VII. lige C. „Štucika, Jenis a Magušin sľúbili, že nám pomôžu, z Topoľčianok prišli Žikavský a Paukov. Riešime aj Tesárskeho z Volkoviec,“ vypol hruď Miloš Ďuračka. V pohárových plusoch a mínusoch je najmenšia zbraň Skýcova možno tá najväčšia – ihrisko vyzerá, slušné povedané, trošku zle. Ale na ňom sa už „partizáni“ naučili jazdiť.

Takto pózoval Skýcov po prvom triumfe po roku čakania.
Takto pózoval Skýcov po prvom triumfe po roku čakania.

Trafí Dlhá?

Reinkarnujú sa i Dlžania, ak sme teda chlapcov z najmenšej dedinky Okresu Šaľa nazvali správne. VII. ligu Galanta – Šaľa strávili zapichnutí na poslednom mieste, už aj červených kariet mali viac než výhier. Z ubíjajúcej sezóny vytŕčal debakel Veľkému Grobu 7:1, dva góly vtedy šupol aj Marek Székházi. „Boli sme hrozne nedisciplinovaní,“ našiel vinníka tvorca hry. „Ale teraz by malo byť lepšie. Vyhrali sme domáci turnaj, v Jatove sme skončili druhí. V kabíne je fajn nálada, dolaďujeme posily z Močenku,“ informuje Székházi. Jeho spomienky na lanský Campri Cup sú svetlé sťa slnko. „V penaltách sme vyradili Pohranice a tlieskalo nám sto ľudí, vypadli sme až s Cabajom-Čáporom a ten to napokon vyhral,“ dvihol prst kapitán. V predkole putujú do čiernej diery. „Ani neviem, kde Skýcov je,“ zasmial sa Marek Székházi. Snáď aspoň autobusár bude vedieť…

AUTOR: Martin Kilian ml.

Podobné články

Mohlo by vás zaujímať
Close
Back to top button
Close