Novinky

Cabaj-Čápor v Európskej lige? Proti najskôr Pata

Majster Campri Cupu dostal okrem bombastických odmien aj asi najkratšiu letnú pauzu – už 31 dní po konci VII. ligy A nastupuje do Slovenského pohára! V stredu 18. 7. o 18.00 h privíta Patu.

Vzduchom lietali konfety, hrdinovia v bielom bozkávali ušatú trofej, fanúšikovia stavali sochy trénerovi Svýbovi, brankárovi Hromádkovi a útočníkovi Kompasovi, Machulince si vylámali zuby na silnom trojzubci. Prehrali 2:3. A tak bude každý vždy vedieť, že historicky prvý ročník Campri Cupu vyhral Cabaj-Čápor. Presne 1. júna 2018, keď bolo v Dolných Obdokovciach 965 divákov na ihlách! „Je to krásne, čo teraz prežívame. My si to ešte ani neuvedomujeme, ale je to najväčší úspech nášho futbalu,“ kričal v tú noc prezident Peter Bosák, pobozkal manželku Klaudiu a potom obral z grillu klobásky a čapoval pivo: veď keď vyhráte novučičké dresy, tisíc eur, zájazd na Spartu alebo Slaviu plus postup do Slovnaft Cupu, asi večer neskončíte pri minerálke a telenovele.

Sokolíci prežívajú krásne časy.
Sokolíci prežívajú krásne časy.

Práve Bosákovci vytiahli Cabaj-Čápor z hrobu. Pred rokom a pol futbal v 4-tisícovej dedine nosil roztrhanú košeľu z dlhov, dnes oblieka sako s kravatou a galantne rozhadzuje úsmevy – najlepšie to vidno na 80 deťoch v akadémii. „Podarilo sa nám obrúsiť ostré hrany a spolupráca s futbalovým klubom prináša svoje prvé ovocie. Futbal v obci sa pohol dopredu, čomu som ja osobne rád. V stredu prídem povzbudiť,“ spokojne utrúsil starosta Jozef Ligač, jeden z oporných stĺpov klubu.

Všetky stĺpy, tesnenia a steny však musia zajtra o 18.00 h stáť ako vojaci pred Buckinghamským palácom, aby ustáli hurikán Pata. V náročnej 5. lige Juh skončila tretia, dala 83 gólov, káder má utkaný zo silných mien od Bartoňa v bráne, cez Dvorského v strede a Matušicu s Pilom vpredu. Cabaj-Čápor môže v 2. kole Slovnaft Cupu čakať paľbu. „Určite máme rešpekt pred súperom, Pata je strašne silná. Ale nemáme mať prečo strach, budeme bojovať,“ riekol šéf Bosák. Jeho chlapci sa zrazu ocitli v rovnakej súťaži ako Slovan, Trnava, Žilina, Nitra… Ak okrem Paty vyradia aj ďalších šesť súperov, predstavia sa v predkole Európskej ligy UEFA! Ale to už skôr začnú pršať traktory. „Je to vzrušujúce, o Slovnaft Cupe sa nám nikdy ani nesnívalo, teraz si ho zahráme. A určite sa nechceme len zúčastniť,“ vystrkuje rožky strelec Matej Kompas.

Patu čerstvo preradili do V. ligy Stred, do Cabaja-Čápora to bude mať 20 minút, príde aj s troma posilami – na čele s Miroslavom Račekom, známou britvou z Bábu. „Chcel som zmenu a v Pate sa mi páči. Dúfam, že debut mi vyjde, v Cabaji-Čápore mám kamarátov, ale určite im nič nedarujem,“ zbiehajú sa slinky tvrdému stopérovi. „Tešíme sa na Slovnaft Cup, premiérovo ho začneme vonku. O Cabaji-Čápore toho veľa nevieme, ale určite je to nepríjemný súper. Na štadióne bude istotne veľa ľudí aj z okolia Nitry, podľa mňa uvidíme dobrý futbal,“ tvrdí Lukáš Herák, tréner Paty.

Patu si dobre pamätáme z Turnaja majstrov 2016 v Bábe.
Patu si dobre pamätáme z Turnaja majstrov 2016 v Bábe.

Cabaj-Čápor má na rozprávky patent, zaháji zajtra ďalšiu z nich?

AUTOR: Martin Kilian ml.
FOTO: MY Nitrianske noviny – Ladislav Odráška; Miroslav Slávik.

Podobné články

Back to top button
Close