Kaposvár TournamentNovinkyVýbery

Sme vo finále!

HUSÁRIK U19 aj druhýkrát zmasakroval Moháč a v Kaposvári si zajtra od 15.30 h zahrá finále!

Najväčší turnaj v strednej Európe už majú za sebou štyri výbery ObFZ Nitra, prípravkári tesne-tesnučko nepostúpili zo skupiny, benjamínkovia vyhrali skupinu aj osemfinále, ale neskôr im stopku vystavil nadupaný Minsk, starší žiaci a mladší dorastenci vo štvrťfinále prehrali až po penaltách. Úžasné zistenie, že 85 talentov z 31 klubov konkurovalo prvoligovým akadémiám prehlbuje fakt, že HUSÁRIK U19 dnes krásnym futbalom zbombardoval štvrtoligový regionálny výber!

Naši najstarší výberovci v skupine vyhrali 3:0 s Moháčom, 5:0 s Toponárom a 9:0 s čudesným MBLA, išli rovno do semifinále, kde ich opäť čakal Moháč. Štvrtoligový regionálny výber doobeda vyhral v štvrťfinále nad Balatonföldvárom 7:0, aj napriek jasnej výhre v skupine mali preto chlapci prirodzený rešpekt. „Vedeli sme, že sa na nás súper dobre pripraví, no to bol aj náš zámer. Nič sme nepodceňovali, to by sme si nedovolili,“ začal tréner Jozef Brath.

Od začiatku sa trepotalo len jedno sito. „Husárikovci“ si spravili z Maďarov figúrky, vnútili im svoj štýl hry a explóziou rýchleho kombinačného futbalu vyhrali „iba“ 5:0. „Od začiatku sme mali jasnú prevahu, chlapci o sebe na ihrisku vedeli,“ pokračuje Brath. Moháčsky výber mal kvalitu. No prehrával a začal kopať. Garajovi uštedrili koňar do stehna, Kuklu udreli lakťom a Blaškovičovi sa ušiel pasťák. Filip je bijec, Filip sa nedá. „Jediným zlým puntíkom bolo, že Filip úder opätoval a dostal červenú, od Maďarov šli pod sprchy dvaja a pokojne mohli aj viacerí. Duel sme zvládli po taktickej stránke tak, ako sme si prízvukovali,“ tešil sa čerstvo 62-ročný enormne skúsený tréner. Na nefutbal sme odpovedali futbalom, disciplinovanou emulziou sme dokráčali k postupu do finále. V ňom zajtra vyzveme Toponár, ktorý sme v skupine porazili 5:0. No Maďarov poznáte, sú veľkí výmyselníci, uvidíme, aké mužstvo za Toponár na hlavnom štadióne vôbec nastúpi. „Na to nemyslíme, my sa koncentrujeme plne na náš výkon. Sme super kolektív plný inteligentných hráčov. Chlapci pochopili, o čom je futbal a zajtra to chceme potvrdiť!“ zhúkol na záver Jozef Brath.

IMG_1968
Reprezentantov ObFZ Nitra hnalo vpred vyše 70 fanúšikov!

Je to tak. Sme vo finále. Zajtra od 15.30 h na hlavnom štadióne treťoligového Kaposváru Výber ObFZ Nitra HUSÁRIK U19 – SE Toponár. Držte palce, my to dáme!

FAKTY
HUSÁRIK U19 – ÉKV Moháč 5:0 (2:0), Gregora, Kováč, Blaškovič, Behúl, Hlavatovič.
Výber ObFZ Nitra: L. Vlček (Lehota) – R. Kukla (Alekšince), K. Košťál (Lehota), R. Koprda (Nevidzany), M. Hlavatovič (Lehota) – S. Pilka (Lapáš) – M. Švarba (Sľažany), M. Garaj (Lehota), A. Behúl (Alekšince), F. Blaškovič (Lehota) – A. Gregora (Velčice). Striedali: M. Krajčo (Janíkovce) – A. Kováč (Žitavany), A. Kukučka (Jelenec), R. Kučera (N. Sady), E. Müller (Nevidzany).

FOTOGALÉRIAIMG_1886IMG_1929 IMG_1955 IMG_1960 IMG_1966 IMG_1968 IMG_1977 IMG_2012

Autor: Martin Kilian ml.

Podobné články

Back to top button
Close