Kaposvár TournamentNovinkyVýbery

Penaltové trilery a minský vesmír

Zatiaľ čierny piatok. Piaty hrací deň našim výberom nepraje, v hre už len devätnástka.

Dnes o šiestej sme sa zobudili do siedmeho siedmy. Sedmička však zatiaľ ako šťastné číslo nevyzerá, mladší dorastenci a starší žiaci totiž vo štvrťfinále vypadli s tou istou budapeštianskou akadémiou, ďalej k úspechu mali benjamínkovia, ktorí bojovali, ale Minsk je Minsk.

Inak: báli sme sa rozhodcov, ale zatiaľ nás odpílili len raz, na prípravke. S Maďarmi je to horšie, ale Turci, Rumuni a Česi pískajú dobre. Zistili sme, že za päťdesiat euro na celý turnaj. A aj to, že z turnaja sa už robí biznis, v kategórii U11 si Minsk rotoval tých istých hráčov medzi štyrmi svojimi tímami a nikomu to nevadilo. „Bielorusov je tu tristo, nechceme si ich pohnevať,“ bolo nám povedané…

Našou hymnou bola doposiaľ zvučka Susedov na zvonení Jožka Bratha, no včera prišiel Noro Varga a hneď ho tromfol – majiteľ prepravnej spoločnosti TUKO má telefón prilepený k uchu (robota, robota, robota), prosté čvirikanie vrabcov už všetci poznáme naspamäť. Šéf futbalu v Kolíňanoch mal ostať len na deň, no „dovolenku“ si hneď predĺžil aj na dnes a keď to devätnástka od pol siedmej nedobabre, bude tu aj zajtra.

tuko
Vzácna fotka – TUKO bez telefónu!

Na zápasy sme najskôr chodili peši, potom sme objavili emhádéčku, najnovšie vozia decká obetaví rodičia, ktorých je v Kaposvári snáď päťkrát viac ako vlani vo Vroclave. A nielen preto, že je to bližšie.

Rodičia výberovcom veľmi pomáhajú s dopravou aj podporou.

Guľáš sa už varí, do Tesco tašiek sme pomestili desať chlebov, pätnásť kilo mäsa a hŕbu paprík, rajčín a cibúľ sa nám už nechcelo ani spočítať. Vyzerá to na sto porcií. Akurát!

IMG_1875
Šéfkuchár Janko Núdzny sľubuje gurmánsky orgazmus! Ak ste si všimli, v pozadí je TUKO. Čo má v pravej ruke?

O rok už do Kaposváru nepôjdeme, už len preto to chceme vyhrať! Škoda-preškoda, že v hre je už len devätnástka.

NKS U17 – KSK Rákosmente 0:0, 1:2 na penalty. Do štvrťfinále šli drahošovci s rešpektom, ale bál sa aj súper, pred zápasom si vyžiadal konfrontáciu občianskych preukazov. Proti víťazovi druhej skupiny sme mali určite väčšie držanie lopty. Pri stavbe útoku sme však doplácali na jednotvárnosť, zohratý a veľmi kvalitný súper prečítal dlhé lopty do krídiel. Rákosmente nakopávalo tiež, ale medzi našich stopérov, takto si vypracovalo tri čisté šance, cit pre vybehnutie v nich ukázal brankár Červený. Naše gólovky sa rodili po skrumážach, dvakrát minul Mego a raz Pilka. Vyrovnaná 60-minútovka premostila do rozstrelu. Červený chytil dve penalty, ale navnivoč, pretože Lindovský, Pilka, Záhončík ani Baranec nedali, hviezdou bol brankár Maďarov a Kaposvárom sa ozývalo Hajrá KSK. Sedemnástkari veľmi chceli uspieť. Častokrát chýbalo šťastie…
Výber ObFZ Nitra: M. Červený (Machulince) – L. Bednárik (Alekšince), P. Marťák (Žitavany), F. Záhončík (Alekšince), J. Matušík (Nevidzany) – R. Tatarkovič (Nevidzany) – A. Báleš (Lehota), S. Pilka (Lapáš), R. Lindovský (Nevidzany), N. Pecho (Machulince) – O. Mego (V. Zálužie). Striedali: M. Minarčík (Zbehy), P. Halúzka (Čeľadice), M. Bíro (Lužianky), J. Baranec (Žitavany).

IMG_1872
Kde sa stala chyba? Futbal bol k sedemnástke krutý.

AGM U15 – KSK Rákosmente 0:0, 6:7 na penalty. Už dlhšie chýbajú zranení Krčmár a Šegeda, Černý išiel hrať za trinástku, aj preto tréneri Oroszi a Viola využili pravidlá a povolali dvoch o rok starších Lenického a Kukana. Začali sme aktívne, vyzeralo to tak, že súper je hrateľný, ale bystrý pohľad hneď odhalil iné. Objektívne: také bránenie, aké predviedla budapeštianska akadémia, sme u starších žiakov ešte nikdy nevideli! Kompaktní Maďari boli v sekunde všetci na svojom poste, bleskovo sa vracali. Za celý zápas nás nepustili do šestnástky a vždy keď vyšli hore, boli nebezpeční, stále nevieme, akým zaklínadlom Holec vychytal dva jasné góly a akou náhodou sme ustali ďalšie dve čisté tutovky. Došlo k penaltám. Naši videli smrtku, keď tréneri určovali, kto pôjde kopať, schovávali sa, no verte tomu, že v gatiach mali aj Maďari. Holec chytil tri, ale nestačilo, lebo Valuška, Valášik, Poliak a Lacika kopli napravo, kam šiel aj brankár. Zázrak bol, že sme duel vôbec doviedli do rozstrelu. V ňom nám chýbalo sebavedomie, možno mal ísť kopať brankár Holec, pretože si veril. No po bitke je každý generál. Pätnástkari skončili vo štvrťfinále, teda lepšie ako pred rokom.
Výber ObFZ Nitra: M. Holec (Cabaj-Čápor) – T. Kukan (Ivanka), A. Lenický (H. Kráľová), K. Poliak (Kolíňany), F. Berkeš (Nevidzany) – O. Bukora (Žitavany), M. Lacika (Kolíňany), O. Ďurovič (T. Nemce), A. Valášik – A. Lacek (H. Kráľová/Hájske), L. Bogyo (Nevidzany). Striedali: J. Valuška (Sľažany), F. Halúzka, D. Čibík (Čeľadice).

IMG_1782
Prvú penaltu sebavedomo premenil Čeľadičan Filip Halúzka.

LAMA SK U13 – FK Minsk 0:5 (0:5). Pluto verzus Jupiter, Dávid verzus Goliáš. FK Minsk má najlepšiu akadémiu v krajine s trinástimi ihriskami, v kategórii U13 má tri tímy, všetky vyhrali ligu, bavili sme sa vedúcim a mysleli sme si, že si robí srandu, keď hovoril, že toto nie je ten najlepší. Griluje sa zväčša večer, ale Bielorusi to stihli už doobeda, našich chlapcov si upiekli ako kuriatka a napichli na nich päť klobások s gólovou horčicou. Náš súper bol proste inde, vyhrať sa nedalo. Po štvrtom góle Németha nahradil Gregor a chytal fajn, do druhého polčasu Minsk prestriedal a rodičia tlieskali, že sme prešli za polku. Snažili sa všetci, o moc lepšie slovákovci hrať nemohli, v bieloruskej poprave sme však našli jedno megapozitívum – Filip Bédi z Veľkého Zálužia má na veľký futbal!
Výber ObFZ Nitra: T. Németh (Zbehy) – F. Bédi (V. Zálužie) – O. Šinkovič (Chrenová), D. Debnár (Zbehy), F. Gugh (Čeľadice) – P. Barbirík (V.-Opatovce) – A. Ács (Vlčany), B. Holčík (Alekšince), Ľ. Černý (Golianovo), Ch. Kúth (H. Ohaj) – J. Lazar (Zbehy). Striedali: D. Gregor (Kolíňany), K. Slováková (Čeľadice), D. Maďar (H. Ohaj), Bo. Šabík (Nevidzany), A. Chren (Volkovce).

IMG_1786
Trinástkari pozerali Bielorusom zväčša na chrbty, ale hanbu si nespravili.

DNEŠNÝ PROGRAM
18.30 h (10): Výber ObFZ Nitra HUSÁRIK U19 – ÉKV Mohács (semifinále).

FOTOGALÉRIA
IMG_1759IMG_1769IMG_1772IMG_1781IMG_1782IMG_1786IMG_1789IMG_1796IMG_1798IMG_1818IMG_1825IMG_1828IMG_1830IMG_1831IMG_1835IMG_1837IMG_1842IMG_1865IMG_1871

Autor: Martin Kilian ml.

Podobné články

Back to top button
Close