Aktuality Úvodná stránkaNovinky

Šok v Tesárskych Mlyňanoch, Obyce prekvapivo s debaklom

V treťom kole moraveckej sedmičky sa zrodil prekvapivý výsledok, keď Tesárske Mlyňany porazili favorita z Obýc a sú spoločne s Čiernymi Kľačanmi a Nevidzanmi B stále bez prehry a s plným bodovým ziskom na čele tabuľky. v

Prinášame vám viac o zápase a vyjadrenia trénerov obidvoch mužstiev a dvojgólového strelca Tesárskych Mlynian Filipa Ivaničku.

FAKTY ZO ZÁPASU

TESÁRSKE MLYŇANY – OBYCE 4:0 (0:0).

Góly: 55. a 88. F. Ivanička, 60. M. Meňhart, 67. D. Gálik, R: Rajtar (Tarko), 70 divákov.

ŽK: 37. D. Balko – 12. Mat. Šabo, 16. G. Alberto Acevedo, 44. D. Hladík, 70. D. Tóth, ČK: 27. G. Alberto Acevedo.

TESÁRSKE MLYŇANY: P. Frajka (46. R. Palovčík) – T. Plaštiak, S. Babocký, M. Gajdoš, P. Vaňo, M. Meňhart, L. Plaštiak, F. Ivanička, M. Rác (46. J. Halmeš), D. Gálik, D. Balko (46. D. Ivanička).

OBYCE: Mat. Šabo – Mar. Šabo, M. Biely (74. S. Kopčák), G. Alberto Acevedo, Mar. Mášik (66. A. Rosinský), D. Hladík, M. Halás (68. Mi. Mášik), M. Hladík, D. Ďurovský (67. D. Tóth), F. Bóna (77. P. Martinec), P. Mikuš.

KOMENTÁR

Pred početnou diváckou návštevou, o čo sa postarali oba fanúšikovské tábory, sa stretli dve stopercentné mužstvá. Opatrný úvod oživila 12. minúta, kedy dlhý pas Meňharta z vlastnej polovice na Babockého vyriešil hosťujúci brankár faulom mimo pokutového územia. Hlavný rozhodca posúdil jeho zákrok iba na žltú kartu. V ďalších minútach domáci zahrávali viacero štandardiek, s ktorými nesúhlasil argentínsky obyčan Acevedo, po protestoch uvidel žltú kartu, o pár minút za vyzlečenie dresu na hracej ploche aj druhú a následne červenú kartu. Zbytočné oslabenie mohli chlapci od Arboréta potrestať z ďalšej štandardky, ale ani na 4x sa im zo skrumáže nepodarilo prestreliť obycký val v bránkovisku. Potrestať ich mohol hrajúci tréner Mikuš, rýchly brejk a presný center z pravej strany poslal nad bránu.

Do druhého dejstva sa domáci snažili striedaniami oživiť útočnú fázu, avšak v 50. minúte na zadnej tyčke osamotený hosťujúci Ďurovský z prvej trestuhodne prestrelil. Známe nedáš dostaneš platilo na opačnej strane, Halmeš naviedol loptu na os ihriska, obalovačkou trafil tyčku a odrazenú loptu dopravil do siete Ivanička – 1:0. Tesárske Mlyňany boli na koni, faul na D. Gálika na hranici 16-ky trafil tvrdo M. Meňhart. Najkrajšiu situáciu priniesla 67. minúta po centri z ľavej strany excelentne trafil D. Gálik z 20m volejom presne do vinkla. Desiati hostia odchádzali postupne fyzicky, viaceré šance domácich ostali nevyužité až v závere uzavrel skóre svojim druhým gólom F. Ivanička. Tesárske Mlyňany si pripísali zaslúžené  tretie víťazstvo v sezóne, hostí z Obýc môže mrzieť nedisciplinovanosť G. Aceveda a nevyužitá veľká šanca na začiatku druhého polčasu.

HLASY

Tréner Tesárskych Mlynian Rastislav Domaniský a hrajúci asistent Stanislav Babocký: „Do zápasu sme nastupovali s pokorou a rešpektom, ale s odhodlaním športovo sa pobiť o víťazstvo. V prvý polčas sme mali mierne navrch, hrozili sme hlavne zo štandardných situácií, no nevedeli sme sa gólovo presadiť. Hostia vyrážali do rýchlych protiútokov, našťastie jedinú väčšiu šancu hosťujúci kapitán prestrelil. Do druhého polčasu sme prestriedali so snahou oživiť útočnú fázu. To sa nám aj podarilo, mali sme hernú prevahu, strelili sme pekné 4 góly, pár šancí ostalo ešte nevyužitých. Tešíme sa z víťazstva i z potlesku fanúšikov po zápase pre ktorých ten futbal hráme!“

Útočník Tesárskych Mlynian Filip Ivanička:Snažili sme sa hrať svoju hru hneď od začiatku zápasu. V prvom polčase nám to moc nevychádzalo, nepremenili sme šance. Od druhého polčasu sme boli aktívnejší, dali sme góly a súpera sme k šanciam nepustili. Teším sa z gólov, ktoré som dal. V posledných zápasoch sa mi darí a snažím sa pomáhať tímu najviac ako sa dá.“

Hrajúci tréner Obýc Patrik Mikuš: Po dvoch domácich zápasoch a dobrých výkonoch si  niektorí chlapci mysleli, že sme vyhrali súťaž a už sa nám nič nemôže stať a tak sme do toho  zápasu aj nastúpili. Domáci nás prevýšili v behaní, chcení v osobných súbojoch a hlavne do toho dali srdiečko. Náš profesorský prístup začal gradovať v 27. minúte, keď sa úplne zbytočne, nezmyselne a nepochopiteľne nechal vylúčiť náš stopér, čím nás ešte viac oslabil. Aj napriek tomu sme to do polčasu vcelku dobre ustáli, pričom som ešte ja sám nevyužil slušnú šancu. Hneď na začiatku druhého polčasu sme mali jednu slušnú šancu a jednu tutovku, ale žiaľ sme zlyhali. Chvíľku nato sme dostali prvý gól a tam zápas skončil galapredstavením domácich a ich valiacim sa jedným útokom za druhým na našu bránu. Pričom za 4 kusy môžeme byť ešte radi. Pokiaľ nebudeme premieňať také tutovky ako na začiatku druhého polčasu, tak nemôžeme pomýšľať na výhru v zápase. Chlapci si musia vstúpiť do svedomia, dodržať pred zápasom životosprávu a začať hľadať chyby v prvom rade od seba. Cez týždeň si sadneme, pohovoríme, potrénujeme a pokúsime sa odčiniť tento hanebný výkon z našej strany.“

Autor: Jakub Chrenko.