Aktuality Úvodná stránkaCampri CupNovinky

Štvrťfinále Campri cupu už čoskoro, v hre je obhajca aj dvaja siedmoligisti

Stále ustupujúci koronavírus umožnil dohratie aspoň jednej z tohtoročných oblastných súťaží. V Campri cupe pôjde po dlhej pauze do tuhého.

Tretí ročník obhajujú Kolíňany, ktoré si vo vlaňajšom finále poradili na ihrisku Cabaja-Čápora s Volkovcami (1:0). Premiérovým víťazom tejto súťaže sa stal práve Cabaj-Čápor, keď na ihrisku v Dolných Obdokovciach zdolal pred 901 divákmi momentálne už zaniknuté Machulince (3:2).

Pred začiatkom sezóny sa upravili pravidlá tak, že predkolo a prvé dve kolá odohrá na domácom ihrisku papierovo slabší tím, od tretieho kola sa už výhoda domáceho prostredia žrebuje. Čo sa týka skóre, najväčší rešpekt púta nepriestrelnosť Rišňoviec, ako aj ofenzívny kaliber z Branču. V prípade Klasova a Mojmíroviec vzišiel postupujúci z ich ligového zápasu, čo sa stalo vôbec prvýkrát v histórii Campri cupu.

Vo finále I. ročníka v D. Obdokovciach triumfoval Cabaj-Čápor.

V uplynulých ročníkoch získal víťaz 1000€, sadu dresov, zájazd do Prahy na futbalový zápas a možnosť štartovať od úvodného kola Slovnaft cupu.

O uvedené ceny, ako aj o prestíž, budú hrať tento rok vo štvrťfinále Trnovec proti Klasovu, D. Obdokovce vyzvú Topoľčianky, Veľký Cetín bude chcieť oplatiť ligovú prehru obhajujúcim Kolíňanom a v poslednom dueli vyzve favorit z Branču nepriestrelné Rišňovce.

O výhode domáceho prostredia rozhodne žreb. V hre je aj odvetový formát. O všetkom podstatnom sa rozhodne v piatok o 18:00 v reštaurácii Natália v Cabaji-Čápore, kde pozývame funkcionárov zainteresovaných klubov na stretnutie s predsedom ObFZ Nitra Štefanom Kormanom a predsedom ŠTK Tiborom Révayom. Dejisko finále bude známe čoskoro.

V reštaurácii Natália sa chystá ďalšie zaujímavé stretnutie, po ktorom vás o všetkom podstatnom informujeme.

Pozn.: Na titulnej fotke nástup na vlaňajšie finále v Cabaji-Čápore v podaní Volkoviec a Kolínan.

AUTOR: Erik Barát. 

Podobné články

Mohlo by vás zaujímať
Close
Back to top button
Close