Aktuality Úvodná stránkaNovinky

T. Nemce vyhrali takmer po roku, Ladice upratal Štuller

Tekovské Nemce v rámci 8. kola zdolali Ladice 6:3. Naposledy vyhrali v lige 9. novembra 2019 a nad Ladicami 19. augusta 2018.

Bližšie sme sa pozreli na 7. ligy C a požiadali o pozápasové vyjadrenia strelca troch gólov Tekovských Nemiec Adama Štullera a hrajúceho trénera Ladíc Mariána Javorčeka.

ZÁPAS

Tekovské Nemce – Ladice 6:3 (2:2)

Do zápasu lepšie vstúpili Tekovské Nemce, ktoré sa ujali vedenia po štandardnej situácii a po odrazenej lopte vystrelil Michal Žembery – 1:0. O tri minúty nato domáci zvýšili po góle Adama Štullera, ktorý od polovičky ihriska prešprintoval s loptou – 2:0. Do prestávky Ladice vyrovnali dvoma prízemnými strelami na 2:2.

Po obrátke sa domáci hneď dostali do vedenia po individuálnej akcii Tomáša Balážika – 3:2. O 5 minút nato Ladice zareagovali vyrovnávajúcim gólom Mariána Javorčeka z priameho kopu a brankárovi lopta skočila – 3:3. Po hodine hry sa domáci znovu dostali do vedenia, keď po faule v strede ihriska nakopol loptu Marek Buday a Adam Štuller strelil svoj druhý gól v zápase – 4:3. V 72. minúte po peknej centrovanej lopte Tekovské Nemce zvýšili na 5:3 po góle Andreja Škvareka. V závere zápasu Adam Štuller pridal svoj tretí gól v zápase a Tekovské Nemce vyhrali 6:3.

Góly: 23. M. Žembery, 26., 62. a 88. A. Štuller, 49. T. Balážik, 72. A. Škvarek – 35. L. Tóth, 38. D. Potocký, 54. M. Javorček, R S. Žilka (A. Grebač), 35 divákov, ŽK: 77. T. Tasáry (L).

TEKOVSKÉ NEMCE: J. Varga – M. Ďurina, D. Dedik, M. Havran, P. Petráš, A. Škvarek, A. Štuller, D. Štuller, T. Balážik, M. Buday (78. M. Šebeňa), M. Žembery.

LADICE: M. Székely – D. Potocký, M. Javorček, T. Tasáry, P. Bukovinský, L. Pšenka, Albert Buday, L. Tóth, Richard Buday, P. Kluka, V. Vierik.

POZÁPASOVÉ HLASY

Adam Štuller, útočník Tekovských Nemiec: „Súper mal v jednej osobe kvalitného stopéra, záložníka a útočníka – nestarnúceho môjho kamaráta Javorčeka. Cez polčas sme si povedali, že chceme už konečne vyhrať, tak sme si išli za víťazstvom, č sa nám aj podarilo.“

Marián Javorček, hrajúci tréner Ladíc: „Po našich chybách sme dostali góly a sami sme si prehrali zápas.“

Autor: Jakub Chrenko.