Aktuality Úvodná stránkaKlubyNovinky

Talenty spod Gýmeša na prestížnom turnaji strieborní

Sobota priniesla okrem Parlamentných volieb aj mnoho záverečných halových turnajov mládeže. Za hranicami našej oblasti obsadili Jelenčania na turnaji trinásťročných v Malackách krásne druhé miesto. 

KOMENTÁR K ZÁPASOM

Turnaj sa hral systémom dvoch skupín, kde si zahral každý s každým. Tak ako tím skončil v skupine, hral paralelne zápas o umiestnenie s identicky umiestneným tímom z druhej skupiny. Prvý zápas proti Studienke to bola na palubovke jednoznačná záležitosť Jelenca, uchvátili pohľadné góly Timuranského a Dobiáša. Druhé meranie síl skončilo pre súpera z Vrakúne debaklom, no tretie sa ukázalo proti Novej Dedinke ako najťažšie, nakoľko tvrdý boj nepriniesol gól ani v jednej sieti. Kvarteto zápasov uzatvorili zverenci trénerov Markusa Šinku a Mariána Franka proti Karlovej Vsi, účastníkovi 1. ligy U12, ktorým strelil Javorček vyrovnávajúci gól 12 sekúnd pred koncom, vyradil ich z boja o medaily a poslal svojich do finále ako víťaza skupiny o skóre pred Novou Dedinkou. Gýmešania túžili po skalpe i staršieho ,,vrakúňskeho” mančaftu, no zápas o zlato gól nepriniesol a na penalty sa tešil súper.

Pre rodičov bolo sklamaním usporiadateľa, že na takom turnaji so štartovným 80 eur nebolo o deti dostatočne postarané. Úspech a radosť z druhého miesta teda nanahradilo sklamanie zo strany usporiadateľa.

ZÁPASY

Skupina: Jelenec – Studienka 3:1 (Javorček, Timoranský, Dobiáš), Vrakuňa U12 4:0 (Javorček, Dobiáš, Kuruc 2), Nová Dedinka 0:0, Karlova Ves U12 1:1 (Javorček).

Finále: Jelenec U13 – ŠK Vrakuňa U13 0:0 (1:3pp).

HLASY

Marián Franko, tréner: ,,Pre našich chalanov to bol piaty turnaj v poradí, ale výnimočný tým, že si zmerali sily s neznámymi mužstvami. Celý turnaj sme ukazovali pekný futbal, ku koncu nám fandili už aj fanúšikovia iných tímov, čo nás tešilo. Z turnajov predtým, čiže vo Vrábľoch, Močenku či Nitre, sme si odniesli už všetky možné umiestnenia a podľa priebehu zápasov sme videli, že dnes môžme uspieť. Čo sa týka finále, cez skoro 2-hodinovú prestávku pred zápasom som aj povedal Markusovi (Šinkovi), že finále skončí 0:0 a budú penalty, tak to videli aj chalani. Bohužiaľ, k tomu aj prišlo. Súper strieľal penalty nekompromisne a trafil všetko, no žiaľ, náš strelec Tobias Javorček, ktorý nás dostal do finále, poslal prudkú strelu vedľa brány. Aj toto umiestnenie však berieme ako úspech, a aj keď sme cestovali 280 km, stálo to za to vidieť, čo chalani spolu dokážu a že sa to pre nich oplatí robiť.”

 

AUTOR: Erik Barát.

Podobné články

Mohlo by vás zaujímať
Close
Back to top button
Close