NovinkyVýberyWroclaw Trophy

Thermalpark Nitrava U17 nestačil na nevidzanských majstrov

Dorastenci hrali pred parádnou kulisou.

Výber ObFZ Thermalpark Nitrava U17 ladí formu na letný medzinárodný turnaj Wroclaw Trophy (7. – 10. 7.), prehral však aj svoj druhý prípravný zápas. V nedeľu si vo Vrábľoch zmeral sily s dorastencami Nevidzian, ktorí sa vezú na vlne eufórie, keďže v uplynulej sezóne opanovali A-skupinu VI. ligy a aj vďaka parádnej jarnej fazóne (10 zápasov, 10 víťazstiev, skóre 54:1) postúpili do V. ligy Stred. Zlaté medaile a majstrovský pohár im pred úvodným hvizdom odovzdal predseda Oblastného futbalového zväzu v Nitre Štefan Korman.

Ocenení dorastenci Nevidzian.
Ocenení dorastenci Nevidzian.

 

Nevidzančania tvoria skvelú súdržnú partiu, to aj napriek na dedinské pomery neskutočne konkurenčnému prostrediu – tréner Peter Drahoš má z čoho vyberať, účasť na tréningoch i zápasoch sa blíži dvadsiatke, dokonca ju neraz aj presahuje! Inak tomu nebolo ani na záver víkendu, na nevidzanskej striedačke sa tiesnilo priam more náhradníkov.

Preplnená lavička Nevidzian, v popredí kouč Drahoš.
Preplnená lavička Nevidzian, v popredí kouč Drahoš.

Naopak, lavička Výberu zívala prázdnotou, nakoľko piati Nevidzančania nastúpili za svoj materský klub a ostatní nezúčastnení sa ospravedlnili. Ideálne nebolo ani zloženie základnej zostavy, na stopérskych postoch totiž figurovali vyučený krídelník Filip Záhončík a motor zálohy v Topoľčiankach Martin Keszeg. Aby toho nebolo málo, tak aj kormidlo výkvetu mladších dorastencov bolo bez svojich zvyčajných šéfov, Drahoš totiž viedol tím súpera a hlavný kouč elity oblasti Kristián Maťko bol s mládežníkmi FC Nitra na turnaji v Paríži.

Striedačka Výberu, zľava zastupujúci tréner Brath, Bednárik a Hollý.
Striedačka Výberu, zľava zastupujúci tréner Brath, Bednárik a Hollý.

 

Dvestovka zvedavcov si rýchlo všimla vysokú úroveň duelu a tempo, ktoré nastolil kompaktný mančaft ,,skoro“ domácich, no v šestnástkach dlho rušno nebolo. Nevidzany mali územnú prevahu, pokúšili sa rozleptať nezohraté rady protivníka postupným útokom aj nakopávanými loptami, no dlho bezúspešne. A tak udrel Výber, z brejku napravo unikol ľahkonohý Habdák a jeho krížny prízemný pas naprieč vápnom klinicky presnou technickou ranou do siete umiestnil Guzmický – 0:1.

Roman Guzmický strieľa úvodný gól.
Roman Guzmický strieľa úvodný gól.

 

Nevidzany gól zaskočil, no taktiku neopustili, trpezlivo vyčkávali na narušenie priepustnosti šíkov Výberu. Udrieť sa im podarilo v ten najnepríjemnejší moment, v závere prvého polčasu Keszeg pred hranicou šestnástky stiahol k zemi Müllera a nasledoval pokutový kop.

Súboj Erika Müllera s Martin Keszegom, ktorý predchádzal vyrovnávajúcemu gólu.
Súboj Erika Müllera s Martin Keszegom, ktorý predchádzal vyrovnávajúcemu gólu.

Z nariadenej jedenástky Fröhlich prekonal Červeného. „Bol to poriadne zbytočný faul, zamrzelo nás to. Maťo Fröhlich už proti mne raz kopal penaltu, no nedal, teraz som sa snažil opäť vystihnúť smer. Kopol to však do stredu, to ma prekvapilo. Inkasovanie s nami zalomcovalo po psychickej stránke,“ myslí si brankár Červený.

Martin Fröhlich tesne pred exekúciou jedenástky.
Martin Fröhlich tesne pred exekúciou jedenástky.

Machulinský ťahúň zrejme trafil kliniec po hlavičke. Po obrátke pôsobili Nevidzany oveľa iniciatívnejšie ako ich vyzývateľ, obliehali jeho pokutové územie, no pred Hollým, ktorý cez prestávku medzi troma žrďami nahradil Červeného, to stále príliš nehorelo, až pokiaľ to neskúsili z diaľky. Po hodine hry najskôr Tatarkovič z dvadsiatich piatich metrov prudkým umiestneným projektilom dal len malú šancu Hollému, rovnako bezradný bol gólman Cabaja-Čápora aj pri úchvatnom televíznom voleji kanoniera Müllera z podobnej pozície – 3:1. ,,Už som sa raz musel pošmyknúť na tej lopte…(smiech) Podobne som sa trafil pred azda piatimi rokmi, ešte keď sme hrávali na malé brány. Bol to asi môj životný volej,“ komicky komentoval šestnásťročný kanonier, mimochodom horúci ašpirant na miesto vo Výbere mladších dorastencov.

Erik Müller takto parádne strieľa gól na 3:1.
Erik Müller takto parádne strieľa gól na 3:1.

Dvojgólové manko predstavovalo pre 17-ku už priveľké sústo, hoci času na vyrovnanie bolo stále požehnane. Výborne fungujúca stopérska dvojica Fröhlich – Strieška, ktorej protagonisti bojujú o miesto vo Výbere SportReal Moravčík U19, však udržala ofenzívne snahy mladších dorastencov na uzde a otupila ,,hroťáka“ Pilku. Nevidzany sa po presvedčivom výkone radovali zaslúžene. „Nebrali sme to tak, že nám už nejde o nič, v hre bola prestíž. Prišlo veľa divákov, chceli sme sa pred nimi ukázať. Prvý polčas sme neodohrali ideálne, nedostatočne sme sa sústredili na hru, po obrátke sme však zabrali,“ hodnotil Martin Fröhlich, jeden z hlavných aktérov stretnutia.

V hre Výberu bolo aj napriek prehre badať pozitívne prvky. „Chalani bojovali, makali, snažili sa, škoda že nám to nevyšlo. Sme spolu ešte krátko, no i tak som si stihol všimnúť, že moji spoluhráči sú ozaj dobre technicky vybavení,“ uznanlivo prikyvoval Martin Červený, kapitán reprezentácie oblasti. Odchytal prvý polčas a stihol sa blysnúť viacerými peknými zákrokmi i dobrou komunikáciou s defenzívou.

Martin Červený.
Martin Červený.

Nevidzany U19 – Výber ObFZ Thermalpark Nitrava U17 3:1 (1:1), góly: 45. Fröhlich (11 m), 62. Tatarkovič, 67. Müller – 26. Guzmický. Pred 200 divákmi výborne rozhodovali Martin Kiš a Jozef Joniak.
ŠK: Matúš Pleško – Dominik Haris, Jozef Strieška, Martin Fröhlich, Jakub Matušík – Richard Koprda – Richard Krčmár, Patrik Klas, Radoslav Tatarkovič, René Lindovský – Erik Müller. Striedali: Juraj Balko, Adam Tonka, Adam Huňady, Martin Mihalík, Jakub Bajan Tomáš Steinbauer, Andrej Páleník, Tomáš Krnčan.
VÝBER: Martin Červený (Machulince) – Róbert Boszorád (Janíkovce), Filip Záhončík (Alekšince), Martin Keszeg (Topoľčianky), Erik Šimák (Alekšince) – Peter Mikula (Zbehy), Andrej Vranka (Lužianky) – Adam Habdák (Lehota), Henrich Benko (Lapáš), Roman Guzmický (Ivanka pri Nitre) – Sebastián Pilka (Lapáš). Striedali: Marek Hollý (Cabaj-Čápor) – Lukáš Bednárik (Chrenová).

Gólový zostrih zo zápasu nižšie, za video ďakujeme ŠK Nevidzany TV.

IMG_6723

IMG_6576IMG_6370

 

IMG_6389

IMG_6403

IMG_6413

IMG_6423

IMG_6387

IMG_6436

IMG_6446

IMG_6484

IMG_6488

IMG_6525

IMG_6544

IMG_6549

IMG_6550

IMG_6555

IMG_6563

IMG_6582

IMG_6589

IMG_6592

IMG_6601

IMG_6602

IMG_6606

IMG_6632

IMG_6633

IMG_6642

IMG_6643

IMG_6650

IMG_6655

IMG_6659

IMG_6660

IMG_6696

IMG_6697

IMG_6702

IMG_6706

IMG_6710

IMG_6712

IMG_6719

IMG_6728

IMG_6738

kajo

koprda

IMG_6755

 

 

Podobné články

Back to top button
Close