Aktuality Úvodná stránkaNovinky

V Cabaji-Čápore futbalový ošiaľ, pomôcť má veľká trénerská posila

Už o niekoľko hodín sa futbalové nádeje v Cabaji-Čápore môžu tešiť na tréning s novým trénerom. Štábu zloženému z trénera Romana Hromádku a jeho pravej ruky Branislava Matysa, bude od dnešného dňa pomáhať Andrej Núdzny, syn známeho trénera aj z prostredia ObFZ Nitra Janka Núdzneho.

Vo veľkej obci za Nitrou je známe, že každý jeden športovec má svoje vlastné pomôcky ako vo veľkých mládežníckych akadémiách. Aj to, aké turnaje, sústredenia, atrakcie dokázali prezident Peter Bosák a tréner Roman Hromádka pre mládežníkov vybaviť. Príkladom je päťdňové sústredenie pre kategórie U9, U11 a U13, kde červenobieli cestujú o 2 mesiace. S novým trénerom to bude bezpochyby ešte lepšie.

Všetko nám objasnil v krátkom interview Roman Hromádka.

Koľko mládežníckych kategórií tvorí váš klub a ako sa vám podarilo vybudovať takúto ,,malú akadémiu“?

V našom klube máme momentálne päť mládežníckych kategórií, no od leta otvárame šiestu, pribudnú ešte starší žiaci U15. Teší ma veľký záujem malých špuntov, keďže pomaly na každom tréningu od uvoľnenia opatrení príde rodič s dieťaťom, ktoré má záujem o trénovanie. Bolo ťažké niečo takéto veľké vybudovať, lebo keď si predstavím, ako to tu vyzeralo pred 6 rokmi, keď som sem prišiel, urobil sa za ten čas veľký kus roboty. Chceme v tom naďalej pokračovať a robiť z detí futbalistov.

Za tých 6 rokov prišli určite aj ťažšie obdobia…

Áno, určite, tie prídu vždy a všade. Zastávam ale názor, že kto chce, hľadá spôsob ako áno, kto nechce, hľadá dôvod ako nie. Všetko sa dá, len treba chcieť. Vidím to na sebe, veď priemerne počas obdobia od apríla do septembra odtrénujem mesačne okolo 30 tréningov pri všetkých kategóriach v mládeži. Teší ma, že na zápasoch a tréningoch posledné 2 roky mi pri mládeži skvelo asistuje kamarát Braňo Matys.

Roman Hromádka a Branislav Matys
Roman Hromádka a Branislav Matys

Čo vás nabádalo zohnať trénerskú posilu a prečo ste oslovili práve Andreja Núdzneho z FC Nitra?

Úplne narovinu, človek má len jedno zdravie a preto som tento potešujúci nárast počtu detí potreboval vyriešiť  tak, aby sa s každou kategóriou pracovalo na 100 percent. Podarilo sa, včera som sa dohodol na spolupráci s mojim dobrým kamarátom, odchovancom FC Nitra Andrejom Núdznym.

Andrej má kvalitné mládežnícke a trénerské skúsenosti, no najviac čo mi na ňom sedí, že je kľudný, usmiaty, skromný, úprimný a zábavný človek. Proste presne taký, akého potrebujem

Vie o tom už aj prezident klubu Peter Bosák? Ako zareagoval?

Samozrejme, všetko som mu oznámil. Hneď mi dal aj zelenú, nebolo čo riešiť. Mám teda veľkú radosť z toho, že práve Andrej bude spolu so mnou a s Braňom Matysom pôsobiť pri mládeži v našom klube.

Andrej Núdzny, nový tréner mládeže Cabaja-Čápora: ,,Včera sme si zavolali s Romanom Hromádkom, zaujímal ma projekt a vízie klubu. Vedel som, že je to jedna z obcí, kde sa tu v okolí robí s mládežou najlepšie. Mal som ešte na stole ďalšie dve ponuky, no prijal som túto práve za to, že z detí sa najlepšie robia futbalisti. Je to pre mňa určite výzva, s Romanom sa poznám odkedy ho ešte na FC Nitra trénoval môj otec (Ján), ktorý mi to tu aj v podstate odporučil. Vážim si na ňom, že je férový človek, čo povie, to platí. Medzi moje najväčšie trénerské úspechy patrí titul majstra v r. 2013 v FC Nitra, kedy aj mojimi rukami prešli hráči ako Šipoš, Fábry, Fabič či Herc. Hádam sa mi niečo také podarí aj tu.“

AUTOR: Erik Barát. 

FOTO: zdroj RH, AN.

Podobné články

Back to top button
Close