NovinkySponzoriVýbery

V pondelok bolo stretnutie trénerov

Začiatok týždňa sa niesol v znamení stretnutia trénerov Výberov ObFZ Nitra v reštaurácii Flash pri Maxe. Slovo mal predseda ObFZ Nitra Štefan Korman a predseda TMK Milan Pavlovič.

Predseda zväzu najskôr uvítal trénerov a poďakoval im za odvedenú prácu pred a na medzinárodnom turnaji v poľskom Wroclawe, kde sme získali dvakrát striebro, jeden bronz a Challenge cup.

Milan Pavlovič sa k poďakovaniu pripojil a načal tému „halová sezóna“, do ktorej budú zapojené štyri výbery vrámci turnajov ZsFZ a dva pôjdu na „družobný turnaj“ do Olomouca, ako každý rok. „Halové kvalifikácie berieme maximálne zodpovedne, od prípravy až po hlavnú fázu, v ktorej určite nechceme chýbať a chceme zabojovať o tie najlepšie umiestnenia,“ načrtol plány predseda TMK.

Druhá téma, ktorá sa v priateľskom duchu preberala, boli PPT projekty, ktoré zastrešuje Martin Slovák (U14), Jozef Orozsi (U13) a Matej Fábry (U12). Na túto tému sa nám vyjadril tiež.„Ide o podporu talentovanej mládeže, v ktorej najlepší majú šancu dostať sa z oblastných výberov na krajské, alebo následne do repre. Jeseň by mala prebehnúť vo Veľkom Cetíne a jar v Mojmírovciach,“ ozrejmil.

69627630_357451828477261_8661635897025888256_n
Predseda TMK Milan Pavlovič a podpredseda Jozef Novota (vľavo).

A do tretice sa preberal nedeľný zápas Fortuna ligy FC Nitra vs. DAC. Na zápase by malo byť prítomných cca 100 detí z Výberov ObFZ Nitra, ktorí nás reprezentovali v spomínanom Poľsku. „Taktiež vynikajúca myšlienka predsedu ObFZ Nitra Štefana Kormana v spolupráci s fukcionármi FC Nitra. Je tu poukázané na to, že mládež je pre nás veľmi dôležitá a dúfam, že deti si z tohto zápasu odnesú pekný zážitok.“ Na záver sa Milan Pavlovič vyjadril aj k dohode o vyvádzaní hráčov Nitry mládežníkmi jednotlivých klubov: „Ďalšia výzva pre našich mládežníkov. Páči na tom, že sú v blízkosti svojich vzorov a aspoň na chvíľku môžu nazrieť do profesionálneho života futbalistov. Verím, že z našich ,výberových´ chalanov tam časom niektorých uvidíme,“ zakončil.

AUTOR: Erik Barát.

Podobné články

Back to top button
Close