Aktuality Úvodná stránkaKlubyNovinky

Kemp za 10€ na týždeň? V Zbehoch žiadny problém

V Zbehoch sa uplynulý týždeň uskutočnil kemp pre mladých futbalistov. Cena na jedného hráča bola 10€ na týždeň. 

Hlavným organizátorom bol predseda miestneho piatoligového klubu Vladimír Lauko, ktorý si kemp zaumienil počas koronavírusovej prestávky. ,,Myšlienka usporiadať letný tábor v Zbehoch mi napadla, keď po uvoľnení opatrení z koronavírusu bolo jasné, že rodiča, ako aj deti, budú potrebovať pomoc. Ocitli sa totiž v nezávideniahodnej situácii, keď si kvôli kríze museli vyberať dovolenky, prípadne čerpať OČR. Po konzultácii s našimi trénermi, výborom či v neposlednom rade so svojou manželkou, som sa rozhodol usporiadať takúto akciu,” povedal na úvod šéf Zbežanov.

Tábor bol určený pre deti od 7 do 14 rokov a podľa mnohých stál vážne za to. ,,Počet detí, s ktorými sme počítali, bol cca 20. Potom ako sa to ,prevalilo’, sa nám ale začali hlásiť nie len deti hrajúce futbal, ale aj iné. Myšlienka usporiadania tábora bola silná, tak sme nakoniec prijali do tábora 36 detí, nie len z našej obce,” pokračoval a poznamenal, že prvý ročník tábora splnil ich očakávania najviac ako sa dalo. ,,Deti športovali okrem iného aj s futbalistami nášho A mužstva, absolvovali výlet na Duchonku a urobili sme niečo aj pre životné prostredie, keď sme pozbierali odpadky po časti obce a zasadili strom ako symbol prvého ročníka letného tábora,” spomenul i pekné udalosti z tábora.

Sadenie spomínaného stromu na počesť 1. kempu v Zbehoch.

Ďalej pokračoval, ako vôbec myšlienka vznikla a ako sa podarilo urobiť kemp za 10€ na hráča. ,,Oslovil som starostu obce a nejakých sponzorov a zrazu sme zistili a rozhodli sa, že keď pomoc, tak za symbolické ,vstupné’. Rodičia teda platili 10€ na týždeň s tým, že časť nákladov zaplatili sponzori, obec a v neposlednom rade aj klub. Okrem toho nám niektorí rodičia priniesli minerálku, sladkosti, ovocie a iné. Deti mali zabezpečené raňajky, obed a olovrant. Stravovanie nám zabezpečoval náš dlhoročný partner spoločnosť Stravovanie u Líšku. Tábor mal v obci veľmi dobrý ohlas, a tak som sa rozhodol, že pokiaľ nám zdravie vydrží a budeme mať z futbalu stále radosť, o rok si ho zopakujeme. Ešte raz veľká vďaka každému jednému z Vás za pomoc. Opäť sa raz potvrdilo, že Slovan Zbehy sa snaží, a vždy bude robiť radosť všetkým, od detí až po dôchodcov. Futbal nás raz opäť zas spojil,” povedal Lauko a na záver pridal ešte jedno poďakovanie.

,,Je potrebné poďakovať každému jednému, kto sa akokoľvek podieľal na tomto krásnom podujatí. Trénerom, spoluorganizátorom, obci , zdravotníkom a hlavne sponzorom. Veľké ďakujem patrí tým, ktorí si museli zobrať dovolenku v práci, len aby sa mohli postarať o deti. Príkladom bol tréner našej U15 Boris Lacika, ktorý po nočnej ihneď ráno nastúpil na druhú smenu,” zakončil.

AUTOR: Erik Barát.

 

Podobné články

Back to top button
Close