Aktuality Úvodná stránkaNovinky

VII. liga ObFZ je späť. Stretnú sa dva z troch najlepších útokov súťaže

Patrik Pecho a Michal Lastovica pozývajú na duel Žitavany - Kolíňany.

„Kolon“ nesklamal na AQUAFLOT Cupe, kde prehral jediný zo siedmich zápasov, naviac posilnil a má reálnu šancu zamiešať karty v boji o prvú trojku. Iskra síce zimuje bronzová, no jej rady už opustil top kanonier Borčin, autor 19 gólov v jesennej časti sezóny. Najlepším strelcom súčasného kádra ŠK je tak brankár Patrik Pecho, ktorému by penaltový kumšt závidel snáď aj Mario Balotelli.

Spolu s ním vás na zápas Žitavany – Kolíňany pozýva hosť Michal Lastovica. Stretnutie má výkop v nedeľu 12.3. o 14:30!

Pecho: Cieľ? Preskočiť lídrov

Hoci ste brankár, na Sportnete vám svieti ťažko uveriteľných 43 strelených gólov. Hrávali ste aj na inej pozícii, alebo skórujete výlučne z penált?
Za žiakov som hral v útoku, kde mi to celkom šlo, len od 16 rokov som začal chytávať a zostala mi výborná kopacia technika, ktorú som si chodil aj sám trénovať a zlepšovať. Keďže sme nevedeli premieňať penalty, tak som si ich zobral ja a teraz skórujem výlučne z penált.

Lepšiu obranu než Iskra má iba Veľký Cetín – čím to, že inkasuje tak málo?
Sme skvelý tím, doplnili sme do zostavy veľmi dobrých hráčov na čele so Štokym (Maťo Chren), ktorý tomu šéfuje a aj ja osobne sa cítim o dosť lepšie než po predošlé roky.

Ako sa vám podarilo získať bod s Dolnými Krškanmi?
V tomto zápase hrali všetci veľmi dobre a mohli sme ho kľudne aj vyhrať, len sme zahodili čistú šancu a dostali nešťastný vyrovnávajúci gól na 1:1.

Dokáže tím v útoku nahradiť Lukáša Borčina, autora 19 jesenných gólov?
To bude strašne ťažké. Ale myslím si, že ak sa chytia naše mladé esá, dokážu sa k Lukymu priblížiť, hoci momentálne som naj strelec tímu ja (smiech).

Na lídra aktuálne strácate päť bodov, aké ciele máte v jarnej časti sezóny?
Ciele máme tie najvyššie, predskočiť našich súperov a skončiť prví.

Lastovica: Bude sa na čo dívať, rozhodne Gregora

Domáce stretnutie skončilo výsledkom 1:4, čo rozhodlo o víťazstve kvalitného súpera?
My sme šli do zápasu s tým, že ideme vyhrať, len sa nám to nepodarilo. Herne nám nevychádzalo nič, ešte k tomu na domácom štadióne.

Stretnú sa tretí a štvrtý tím VII. ligy, prvý a tretí najlepší útok súťaže. Očakávate taktický súboj, alebo skôr otvorený futbal s množstvom gólov?
Ja si myslím, že bude otvorený futbal na oboch stranách. Súper bude mať ako domáci tím výhodu prostredia i veľkú motiváciu, ale my tam ideme vyhrať tiež, myslím, že sa bude na čo pozerať a rozhodne to Andy Gregora.

Čo vám na chýbalo k postupu do play-off AQUAFLOT Cupu, kde ste v siedmich dueloch prehrali iba raz?
Šťastie. Viem, že do všetkých zápasov sme šli naplno. Niektorí hráči sme boli chorí, nemohli sme pomôcť, škoda toho. Mali sme turnaj dobre rozbehnutý, len nám na konci chýbalo to šťastíčko. V dvoch stretnutiach sme gól obdržali pred koncom, čo nás mrzelo, ale ako sa hovorí – taký je futbal.

Ako hodnotíte zimnú prípravu? Posilnili ste káder?
Zimnú prípravu hodnotím veľmi dobre, boli sme aj na sústredení v Bojniciach, kde sme sa ako kolektív dobre pripravili na sezónu. Tréner Drahoš priniesol aj zopár chalanov na skúšku, takže uvidíte v prvom majstrovskom zápase (úsmev).

Menej gólov než Iskra na jeseň obdržal iba Veľký Cetín, čo by mohlo platiť na jej pevnú defenzívu?
Viem, že majú kvalitnú obranu, ale každý má nejakú slabinu. My zato máme silnú ofenzívu, kde v strede figuruje Turan, Kollár, ďalej Gregora či Bisák… Takže si myslím, že to bude vyrovnaný zápas až do konca.

Autor: Peter Popelka.
FOTO: Martin Kilian ml., Jozef Fehér.

Podobné články

Back to top button
Close