Novinky

Vrábeľské derby – dve penalty, červená, 450 divákov!

Horný Ohaj a Klasov si to rozdali o čelo šiestoligovej tabuľky, zápas rivalov mal výbornú úroveň.

Víkendovým šlágrom piateho jarného kola VI. ligy bol bezpochyby stret Horného Ohaja (3.) s Klasovom (1.). Súboj mal nálepku derby, mestská časť Vrábeľ je od tisícovej dedinky len na desať minút autom. Pre Hornoohajčanov je Klasov aktuálne najzaujímavejším ligovým rivalom (požičali mu svoje ihrisko na päť jarných domácich zápasov), aj preto sa v nedeľu doobeda očakávala slušná návšteva a zaujímavý futbal.
Vyšlo. Do bodky.

KOMENTÁR
Fanúšikovia sa ešte ani nestihli vrátiť z omše, keď hosť Bocian vo vápne letel do vzduchu ako jeho priezvisko a z jasnej penalty nad Vojtekove ruky skóroval Kollár (0:1). Ostrý štart, mierny šok. Klasov nevedel, že pichol do osieho hniezda. Domáci sa otriasli vo veľkom štýle, gólov akcie potiahli cez ľavú stranu (Koutný, Mesároš), najskôr znížil po Mesárošovom centri aj s tečom Hudik, o dve minúty prekonal Trungela aj obranca Koutný – 2:1. A Horný Ohaj stále nemal dosť. Búšil, no Bujalko trafil v tutovke vedľa, Mesároš tiež. Klasov sa nadýchol. Kollár krížnou strelou natiahol Vojteka, ten vyrazil pred Baka a vychýrený strelec sa z metra nepomýlil. Nepomýlil sa však ani asistent rozhodcu Patrik Londák a odmával ofsajd. Ešte pred prestávkou chýbalo Bakovej hlavičke pol metra. V druhom polčase mali hostia územnú prevahu. Cítili loptu, pekné kombinácie Kollára či Pevalu sa páčili. Kollár nakopol na Baka, Chren mal nohu vysoko, druhá penalta pre Mosap. Loptu si stavia opäť Kollár, mieri opačne ako pri prvej penalte… No to aj Vojtek. Skúsený, extreťoligový brankár chytil jedenástku, podržal svoje mužstvo, zabránil vyrovnaniu (52. min.). Hostia pykali expresne. Horný Ohaj rozbehol brejk, Fordinál by šiel sám na bránu, keby ho Smelák neposlal k zemi. Jasná červená pre hostí, aby toho nebolo pre Klasov málo, na Dvorského roh skvele vyskočil Bujalko a hlavou zvýšil (3:1). Do konca ostávalo 36 minút, Bradáčova ekipa skúsila ešte útočnejšiu taktiku, no Hornoohajčania zamkli šestnástku na jedenásť zámkov – nákopy nešli, šance neprichádzali, bránu si zamenil najlepší domáci obranca Barát a strelil vlastenca (3:2). Klasov aj v oslabení pokračoval v prevahe, no v závere mal iba jednu šancu, Gyepes po Bocianovom pase mieril len do stredu, hostia sa museli mať na pozore aj pred protiútokmi „divých rakov“, často im však chýbala razancia a pri Bujalkovom góle z ofsajdu, ktorým by dal na 4:1, aj centimetre. Sumár: Horný Ohaj zvolil proti technickému súperovi tvrdý spôsob boja, mal až 18 faulov, značnou defenzívnou sústredenosťou (páčil sa aj pracant Hudik) podporenou kreatívnymi myšlienkami Dvorského zaslúžene vyhral. Klasov mal na to, aby u protivníka uspel, nehral zle, diváci kvitovali kombinačné prvky a efektné nábehy za líniu, ale ku koncu mu chýbal moment prekvapenia.

FAKTY
Horný Ohaj – Klasov 3:2 (2:1).
Góly: 8. Hudik, 10. Koutný, 57. Pe. Bujalko – 2. Kollár (11 m), 71. vlastný (Barát). R Bucheň (Londák, Jedlovský), ŽK: Fordinál, Pe. Bujalko, P. Dvorský, Chren, Barát, Mesároš, Maďar (H), ČK: 56. Smelák (K), 450 divákov. Strely na bránu: 12:6. Strely vedľa: 5:1. Rohy: 2:4. Ofsajdy: 3:1. Fauly: 18:9.
TJ: V. Vojtek – O. Chren (74. Pa. Bujalko), J. Barát, P. Žigrai, P. Koutný – Š. Maďar (87. J. Žilka), E. Hudik, T. Mesároš (68. M. Strhák) – P. Dvorský – R. Fordinál (90. R. Bajnek), Pe. Bujalko (90. D. Jókay).
FC: P. Trungel – D. Bennár (67. L. Patkolo), A. Smelák, L. Líner, L. Novotný – M. Bocian, M. Pevala, M. Kollár, Z. Gyepes – P. Šovčík (82. M. Novotný), T. Bako.

HLASY
Beňadik Dvorský, tréner Horného Ohaja: „Zápas sa niesol v znamení derby a splnil kritériá. Hralo sa vo vysokom nasadení, trošku bolo cítiť nervozitu. Chceli sme tri body, o našom víťazstve rozhodla nezlomná vôľa a väčšia túžba. Dôležité bolo, že po rýchlom inkasovaní sme sa otriasli a zanedlho viedlo 2:1, pomohol nám aj brankár Vojtek, keď chytil jedenástku Klasova.“
Ernest Hudik, stredopoliar Horného Ohaja: „Hral sa divácky atraktívny, rýchly futbal, v otvorenom zápase boli šance na oboch stranách. Po rýchlej penalte Klasova sme otočili výsledok na 2:1, poistku pridal náš ‚Neymarko‘ Peťo Bujalko. Zaknihovali sme dôležité tri body, veľmi sa tešíme.“
Miroslav Bradáč, hrajúci tréner Klasova: „V prvých pätnástich minútach sme nehrali svoju hru, boli sme rozlietaní po ihrisku, čo vyústilo do dvoch inkasovaných gólov po chybách v obrane. Neskôr sme sa dali dokopy, ukázali svoju tvár, škoda neuznaného gólu Baka na 2:2. Po prestávke sme nepremenili jedenástku, hneď prišla červená karta Smeláka a gól na 3:1 pre Horný Ohaj, to boli zlomové momenty. Aj o desiatich sme sa zomkli a domácich potrápili, pri troche šťastia mohla byť remíza.“
Zoltán Gyepes, stredopoliar Klasova: „Hral sa veľmi dobrý, vyrovnaný, skôr remízový zápas. Súper nás predčil v efektivite, my sme nepremenili šance, chýbalo nám lepšie zakončenie, posledný dotyk, rozvaha. Horný Ohaj viac chcel vyhrať, hlavne v prvom polčase hral na maximum svojich možností.“