Campri CupNovinky

Zajtra je Pohár ObFZ, super futbal hlavne v Žihárci a Čakajovciach

Dňom 29. 8. oslavujeme hrdinov Slovenského národného povstania. Zajtra sa však na pätnástich dedinách oslavuje aj futbal.

Pohár ObFZ Nitra je ešte horúca novinka. Z trúby ju vybrali začiatkom júla na tradičnom Aktíve, zakuslo sa do nej už predkolo (30. 7.) a prvé kolo (6. 8.). Opálilo sa už 38 tímov, 32 ich stále žije. No po zajtrajšom druhom kole a dohrávke Svätoplukovo – Jelenec (15. 9.) ich do jarných bojov ostane len 16. Inak, klasicky surová vyraďovačka vyhráš-nevyhráš/balíš kufre-nebalíš má úspech, hralo sa zatiaľ 38 zápasov zo 40, nezišli sa len Neverice a Veča.

Boli už aj penalte či debakle. Fotka je z Dolných Lefantoviec, kde Ladice krutoprísne vyhrali 7:0.
Boli už aj penalte či debakle. Fotka je z Dolných Lefantoviec, kde Ladice krutoprísne vyhrali 7:0.

Zajtra máte voľno aj tí, ktorí nemávate, tak ak budete mať po Slížovici nohy a chuť (do futbalu, do čoho iného), o 17.00 h sa s vami vidíme na Pohári ObFZ Nitra. Ale vy sa neviete rozhodnúť, kam pôjdete?

  • Na najlepší futbal to vyzerá v Žihárci. Na vrelú pôdu, kde sa (ne)umiera a nevyhráva, prídu vyhrať Žitavany, ktoré vyhlásili útok na Ligu majstrov, teda prvé miesto v šiestej lige i víťazstvo v Pohári. Minúta ticha za všetkých kopáčov, píska totiž Macho a toho sa všetci boja.
  • Super zápas bude aj Čakajovce – Horný Ohaj. Sovy proti rakom, možno ste prekvapení, ale futbal vedia hrať obaja a veľmi dobrý. Iksko ako vyšité.
  • Betonáris si žijú sen, vyhrali predkolo i prvé kolo. Cestu do pohárovej Európy im zajtra skrížia Volkovce. Takže góly verzus góly. Na rozdiel medzi dvoma kombinačnými tímami možno budete potrebovať kombinačky.
  • Trnovec nad Váhom privíta v riečnom derby Lúčnicu nad Žitavou a keďže Váh má prudší tok a Trnovec lepšie mužstvo, dvojka bude šok.
  • V ére po Lukášovi Švecovi hľadajú Čierne Kľačany strelca, pravdou je, že Janíkovce ich majú hneď dvoch, Gajdoša a Jančiara, preto bude líder šestky vonku jasným favoritom.
  • Tesárske Mlyňany v prvom kole nespadli do Jarku a v druhom si chcú do Arboréta vystaviť vzácne dreviny z Močenku.
  • Machulince mali cez víkend voľno, preto mali dosť času dostavať sochu Petra Demigera, ktorý si dvoma gólmi v derby v Obyciach zaistil nesmrteľnosť. Ale aby zabetónovali góloidné Vlčany, budú potrebovať priam murárov. Zle pre Huntík, že vedúci stavby (brankár Ľuboš Petrovič) je na študijnom pobyte v Dánsku.

Šlágrov je viac. Vyberte si ten svoj.
pohar druhe kolo

Autor: Martin Kilian ml.

Na titulke momentka zo zápasu šiestej ligy Janíkovce – Volkovce (4:1). FOTO: MY Nitrianske noviny – Ladislav Odráška.

Podobné články

Back to top button
Close