Novinky

Zajtra v Hornej Kráľovej turnaj dorastu, finále bude pod svetlami

V dvojtisícovej futbalovej dedine pri Šali sa chystajú na kvalitný dorastenecký turnaj.

Horná Kráľová robí futbal zodpovedne, hrajú dorastenci, starší žiaci, benjamínkovia a prípravkári, prospieva aj spolupráca so susedným Hájskym. Všetky tímy fungovali v nedávnej sezóne na úrovni, len dorast bol v zúboženom stave – bol rád, keď sa vôbec zišiel, chalani sa nehrnuli ani na tréningy. Od leta však KFC sľubuje zlepšenie. „Klubová ideológia je podporovať mládež najviac, ako sa len dá, aby to decká bavilo. S dorastom to bolo slabé, chceme ho skultúrniť, novými trénermi sú Martin Boháč a Marko Petrovský,“ hovorí funkcionár a tréner áčka Ladislav Kokeš mladší.

Prvým testom obrodeného dorastu bude zajtrajší turnaj. O 15.30 h je na pláne prvé semifinále Horná Kráľová – Močenok, po nich sa predstavia Cabaj-Čápor a Pata, zápas o tretie miesto je o 19.00 h a finále pod umelým osvetlením o 20.30 h. Po turnaji sa budú futbaloví kamaráti baviť až do rána, k zakusnutiu bude cigánska či klobása, tradíciou kofola a pivo, zahrá tiež DJ TUKE. Bude veselo!

Titulka: momentka z modelovaného zápasu hornokráľovských mužov proti dorastu (10:0), ktorý pred rokom krstil umelé osvetlenie. Zdroj: FK KFC Horná Kráľová/Vladimír Siládi.

Autor: Martin Kilian ml.

Podobné články

Back to top button
Close