Kaposvár TournamentNovinkyVýbery

NKS U17 utužoval partiu na minisústredení vo Vrábľoch

„Drahošovci“ idú do boja sebavedomo, ale s pokorou.

Maďarsko už cítiť vo vzduchu, pred odchodom sa dolaďujú len posledné detaily. Tour de Kaposvár má prvú etapu v nedeľu, zraz je o 13.00 h pred hokejovým a futbalovým štadiónom v Nitre, bodka za oddreným rokom bude mocná, na šesťdňovom turnaji bude ObFZ Nitra reprezentovať 85 (!!!) talentov z kraja a oblasti, ktorí majú nielen v nohách, ale aj v hlave.

NKS U17 má najlepšiu prípravu spomedzi všetkých piatich výberov. Za sedem týždňov ťažko z chlapcov, ktorí predtým nehrali spolu ani FIFU, vykresať kompaktné mužstvo, ale keď všetci chcú, ide to ako po masle. Tréner Peter Drahoš vtlačil najlepším mladším dorastencom zo štvrtej, piatej a šiestej ligy do mozgov túžbu po zlate. „Mali sme dvadsať tréningov a štyri prípravné zápasy, chalani sa každým jedným zdokonaľovali, najmä po hernej stránke. Aj za krátky čas sa toho na nich veľa nalepilo, ďakujem im za obetavosť,“ začal kouč Drahoš.

48 chlapcov
O reprezentačný dres bojovalo 48 mladších dorastencov.

Sedemnástka vyzerá oveľa lepšie pred rokom vo Vroclave – hlavne chtivejšie, motivovanejšie, odvážnejšie. Do Maďarska tasí zaujímavé hráčske typy, objavmi sú učenliví Adam Báleš z Lehoty a Ivančan Tomáš Kukan, klasikou sústredený lužiansky dispečer Matúš Bíro a čarovný chlapec z Nevidzian Radoslav Tatarkovič, Petrovi Halúzkovi polrok na FC Nitra pomohol a neposlušný Veľkozálužan Ondrej Mego cíti bránu. „Úspech chceme postaviť na zodpovednej stopérskej dvojici Filip Záhončík – Patrik Marťák, v strede zálohy budú oporami obojnohý René Lindovský a rozum mužstva Rado Tatarkovič. Chceme dávať veľa gólov a všetkým ukázať, ako sa v nitrianskej oblasti robí futbal,“ bubnuje na zajace.

IMG_9819
Krídelník Adam Báleš bol na prvých troch tréningoch v lese, potom pochopil, čo má robiť a rozohral sa k výborným výkonom.

„Daj si desať!“ Drahoš svoje deti ničí. Na tréningu prísny ako Mao Ce-tung, po tréningu vľúdny kamarát. Zo sedemnástkarov chce vytlačiť čo najviac. Veľmi chce a veľmi chce, aby aj oni veľmi chceli. Pre úspech robí všetko, nedávno ich zobral na dvojdňové minisústredenie do Vrábeľ – na stredajší poobedný tréning nadviazali jeho zverenci wellnessom a dvadsiatimi pizzami, v štvrtkové ráno pokračovali raňajkami, obedom a tréningami o desiatej a o piatej. „Minisústredenie splnilo účel, natrénovali sme, čo sme chceli, chalani sa bližšie spoznali a to bol zámer. Spartaku Vráble ďakujem za ústretovosť,“ pochvaľuje si Drahoš. Pri mančafte mu vhodne pomáha trénerská kométa oblasti Jan Schroner zo Žitavian.

welnes
Zaplnená vírivka.

Maďarskí organizátori dali NKS U17 do 5-člennej skupiny, štvrťfinále si zahrajú prví štyria. Kľúčový bude už prvý zápas – na hlavnom štadióne pred päťtisíc ľuďmi vyzveme domáceho druholigistu, Akadémiu Ferenca Beneho. „Otvárací zápas chceme vyhrať, obzvlášť sa tešíme na kulisu, s akou nikto z nás nemá skúsenosti, chalani pred päťtisíc ľuďmi ešte nehrali a nezažil som to ani ja, bude to veľký zážitok,“ dodal Peter Drahoš.

Silné mužstvo a silný tréner. Silný výsledok?

 

Podobné články

Back to top button
Close