Campri CupNovinky

Žitavany stroja Volkovciam hostinu. Prekvapí Horný Ohaj v Kolíňanoch?

Napätie pred semifinále Campri Cupu stúpa. Rozburáca sa zajtra o 17.00 h.

Zo 72 tímov 6. a 7. ligy sa v druhom ročníku Pohára Oblastného futbalového zväzu v Nitre vykresali štyri najlepšie.

Niet divu, že po lanských štedrých odmenách pre majstra (tisíc eur na účet, nové dresy, postup do Slovnaft Cupu a zájazd na futbal do Prahy), rapídne vzrástol kredit Campri Cupu a do „final four“ sa predrali výlučne šiestoligisti.

Ktoré semifinále zajtra navštívite?

KOLÍŇANY (2. v 6. lige) vs HORNÝ OHAJ (6.)
● Výkop v stredu 8. mája o 17.00 h. R Róbert Šimák (Nitra), AR1 Erik Fábry (Veľký Cetín), AR2 Vladimír Kompas (Nitra).
„Kolon“ má super kurz: na jar vyhral 5 z 9 zápasov a deň po pohárovej otočke s Výčapmi-Opatovcami (z 0:3 na 4:3 cez rozstrel) vítal návštevu zo SFZ. Predseda klubu Norbert Varga neskrýva najvyššie ambície, ani trpká prehra 0:1 v Močenku nekazí chuť pred semifinále. Tréner Alfonz Višňovský neráta so špílmachrom Matúšom Turanom, ale nemusí sa báť, veď aj bez svojho Futbalistu roka predsa v marci porazil Horný Ohaj o triedu.
Káder „divých rakov“ je o čosi slabší než domáci, na horúcu pôdu však vôbec nejdú so sklopenými klepetami, stačí, keď si spomenú, ako tam pred rokom a pol vyhrali 2:0. Vrábeľská štvrť má na jar podobné čísla ako Kolíňany (5-1-3), neskórovala iba raz – viete, kde… Brankár Vladimír Vojtek si v nedeľu so Žitavanmi (3:1) dosýta zachytal a na stopkách bude aj zajtra. Inak, kam sa pošle hrajúci kouč Peter Bujalko? Na lavičku či do útoku?
● CHÝBAJÚ: M. Igaz, Ľ. Ďurický (zranenie), R. Ballabáš (choroba), M. Turan (reprezentácia Slovenska v malom futbale) – A. Cigáň, M. Slamka (zranenie).
● Michal Bisák, útočník Kolíňan: „Campri Cup sme najskôr brali ako dobrú prípravu, ale už hráme semifinále, tak to berieme úplne vážne, hlavne pre nášho šéfa ‚Tuka‘ (Norbert Varga) sa veľmi chceme dostať do finále. Celá dedina by si to zaslúžila! Zajtra budeme zrejme favoriti, na jar sme doma ešte neprehrali a Horný Ohaj nezvykne byť vonku silný. Hostia budú zrejme nakopávať, v šiestej lige asi iba my a Volkovce hráme inak. V našom mužstve sa skrýva veľká sila, zápasy, ktoré prehrávame, vieme otočiť. Verím, že zajtra nebudú penalty a vyhráme 3:1, víťazný gól kľudne môže dať Peťo Dobiaš. Alebo ja (úsmev).“
● Richard Fordinál, útočník Horného Ohaja: „Vo štvrťfinále sme cez Janíkovce prešli bez boja (kontumácia 3:0), toto bude určite boj… Kolíňanom sa darí, zajtra sú miernym favoritom, na ich malom ihrisku sa každému hrá ťažko. Vieme, že im chýba Turan, no beztak majú plno nebezpečných hráčov, vzadu Dobiaša, vpredu Bisáka a hrozbou sú aj štandardky Rimanovského. My však nedáme kožu lacno, veľmi chceme do finále, našimi zbraňami budú bojovnosť a kombinácie, čo sme ukázali aj v nedeľu so Žitavanmi. Dúfam, že vyhráme, tipujem 2:1. A že kto rozhodne? Hocikto, kto nastúpi!“

Bisák (vľavo v žltom) to pri stopérovi Barátovi (za ním) bude mať ťažké. Rovnako tak Fordinál pri Dobiašovi (vedľa).
Bisák (vľavo v žltom) to pri stopérovi Barátovi (za ním) bude mať ťažké. Rovnako tak Fordinál pri Dobiašovi (vedľa).

ŽITAVANY (15.) vs VOLKOVCE (1.)
Výkop v stredu 8. mája o 17.00 h. R Ján Tvrdý (Vráble), AR1 Filip Deák (Sľažany), AR2 Patrik Zaťko (Velčice).
To by sa Iskre žilo, keby hrala šiestu ligu tak dobre, ako Campri Cup… V stredu žiarila v Dolných Obdokovciach (5:3), ale čo z toho, keď v nedeľu smolne ľahla na Hornom Ohaji 1:3 a priblížila sa pádu do siedmej ligy? Spackanú sezónu zachraňuje pohárovým semifinále a zajtra zas môže iba prekvapiť. Lodivod Juraj Pindeš určite namotivuje svojich chlapov na maximum, veď Volkovciam majú za vlaňajšok čo vracať. Či však sa zázračná jednotka stane alebo nie, po derby bude veselo. „Lídra šiestej ligy privítame s radosťou a pripravíme mu rovnakú hostinu ako hráčom FC Nitra, keď u nás hrali v roku 2017,“ vyslovil sa predseda Peter Chren.
Pod Inovcom sa vždy hral dobrý futbal. V dneškoch dokonca výborný, veď céčko ViOnu poľuje po double – zlate v lige a pohári. Forma tiež siaha až do nebies, v nedeľu si ju odniesli Čakajovce (5:0). Chovanec a spol. už prekonali aj maródku, kvôli ktorej si na štvrťfinále Campri Cupu s Lukáčovcami (3:0) zavolali posily z III. ligy z Vrábeľ (Dzurek, Marhevszki). Ukazuje sa, že osud najkvalitnejšieho tímu v oblasti nevisí iba na najlepšom strelcovi Michalovi Kováčovi, tréner Ondrej Kozolka si pestuje vyvážený káder schopný veľkých výsledkov. Udeje sa zajtra taký?
● CHÝBAJÚ: nikto – P. Kozolka, P. Drozdík (práca), T. Kozolka (otázny štart).
● Lukáš Borčin, útočník Žitavian: „Šiestu ligu určite zachránime, hádam uspejeme aj v pohári, predseda Peťo Chren nám za postup do finále sľúbil nejaké prekvapenie. V stredu očakávam behavý futbal zo strany na stranu, Volkovciam budeme stíhať, chceme sa im pomstiť za to, že nás vlani vyradili z Campri Cupu. Ale majú nebezpečné štandardky a silný stred zálohy s Dominikom Studeným. Hráme doma a nie sme favorit, to sú naše výhody. Ich brankárovi Martinovi Školníkovi sa to oplatí kopať po zemi pri tyčku, myslím si, že vyhráme 2:1. Trafiť by sa mohli môj brat Paťo a náš kanonier Dano Drienovský.“
● Ján Marták, stredný záložník Volkoviec: „Žitavanom želám, aby sa zachránili v šiestej lige, ale už za ne takmer tri roky nehrám, čiže zajtra ich chcem poraziť (úsmev) a ísť s Volkovcami do finále Campri Cupu. Majú nebezpečného útočníka Drienovského, nie sú slabý súper. Ale aj Čakajovce v nedeľu pocítili, že na lopte sme veľmi silní, ak ju budeme dlho držať, nebudú nám stíhať, obzvlášť našim krídelníkom Chovancovcom a práve náš kapitán ‚Pepo‘ Chovanec by mohol rozhodnúť. Ak si mám tipnúť výsledok, tak poviem 3:1 pre nás. Ale ešte nič nemáme vyhraté.“

Vychytá 19-ročný brankár Miroslav Géci (vľavo) aj skúseného Volkovčana Jozefa Chovanca (30)?
Vychytá 19-ročný brankár Miroslav Géci (vľavo) aj skúseného Volkovčana Jozefa Chovanca (30)?

AUTOR: Martin Kilian ml.
FOTO: MY Nitrianske noviny – Ladislav Odráška, Adam Ferenc; Eva Gajdošová Homolová.

Podobné články

Mohlo by vás zaujímať
Close
Back to top button
Close