Novinky

Zlatomoravsko diskutovalo. Zlúčia sa Žitavany s Machulincami?

Stoličiek bolo napokon dosť. Tridsať hostí debatovalo o futbale na Zlatomoravsku, generality z ObFZ Nitra apelovali na prácu s mládežou.

„Ja som tu asi najmladší,“ s úsmevom si vzal slovo ten, ktorý celé rande zosnoval – 39-ročný Peter Chren. O stôl ďalej sa potichu zasmial novopečený predseda Machuliniec Roman Ondrejka (26). Šéf žitavianskeho futbalu si odkašľal a spustil.

„V prvom rade som veľmi rád, koľko sa nás tu zišlo. Už len to značí, že je záujem a ochota spolupracovať. Keď niečo robím, tak len zodpovedne. Som mladý funkcionár, mám kopu elánu, takto o rok chceme mať za sebou zlatomoravský halový turnaj, výber hviezd a jedenástku roka,“ vyratúval. Centrom diania majú byť Žitavany, na jún sa tu plánuje obroda zápasu hviezd, čerpať sa bude zo zlatomoravskej VII. ligy C. Akcia sa prekopíruje aj na dorast, dejisko sa hľadá.

„Dobrá myšlienka, motivačný prvok pre futbalistov. Tomáš Čapo, Juro Homola a Dávid Čapo by mohli ísť do výberu hviezd hneď teraz,“ zoširoka sa usmial Daniel Solárik, bývalý záložník Velčíc, od decembra ich nový tréner. „Keď sa nedostaneme do nadstavby o postup, budem sám so sebou nespokojný,“ nastavil si cieľ odchovanec Calexu.

Solárik len o stoličku pred sľažianskym predsedom Petrom Bačom - rovnako je to aj v tabuľke.
Solárik len o stoličku pred sľažianskym predsedom Petrom Bačom – rovnako je to aj v tabuľke.

Čerstvého člena Výkonného výboru ObFZ Nitra Petra Chrena prišli doplniť predseda Štefan Korman a predsedníčka Komisie rozhodcov Alena Jančoková – Žáčiková. Azda tridsaťkrát zaznelo slovo mládež. „V Nitre sme rozbehli Miniligu Miňa Stocha a dokonca ju hráme aj na školách, je to súťaž prípravky, kategória U11. Rovnako chceme pracovať na Zlatomoravsku – na mužstvo vám stačí desať školákov a verte tomu, že sa postupne pridajú ďalší. Výborný príklad je Jelenec,“ prezentoval Korman a siedmoligoví manažéri dostali chrobáka do hlavy.

Nie sme svedkovia Jehovovi, ale futbaloví, s úsmevom deklaroval Korman.
Nie sme svedkovia Jehovovi, ale futbaloví, s úsmevom deklaroval Korman.

Vrabce pod Benátom čvirikajú, že fúzia Žitavany – Machulince je každým dňom bližšie. „U áčka si to ešte neviem dobre predstaviť, ale pri prípravke, benjamínke a starších žiakoch určite áno. Musíme zabudnúť na rivalitu a spojiť sa, je to pre budúcnosť futbalu,“ načrtol Roman Ondrejka, od štvrtka predseda Huntíku Machulince. Žezlo prebral po 17-ročnej službe Pavla Fraňa. „Mám vízie, ambície, s mužmi chceme hrať šiestu ligu. A zachovať mládež, keď aj sa teda spojiť so Žitavanmi,“ zopakoval energický funkcionár. „Ja som len za,“ potľapkal ho žitaviansky predseda Chren.

Roman Ondrejka bol zvolený jednomyseľne, v novom výbore mu bude pravou rukou Dávid Červený.
Roman Ondrejka bol zvolený jednomyseľne, v novom výbore mu bude pravou rukou Dávid Červený.

So zásobníkom plným rozumných argumentov prišiel patrón futbalu v Lovciach, František Richter. „Futbal v našej obci chceme a musíme udržať, posilnili sme sa o Janka Martáka z Machuliniec. Rozmýšľame aj nad mládežou, radi by sme sa spojili so susednými dedinkami, komunikujeme s Hosťovcami a Žikavou,“ prezradil jediný starosta v sále. Pridá sa k nemu niekto? V novembri budú na dedinách voľby a je aj na kluboch, či z nich futbal niečo vyťaží. Pikle sa už kujú…

Starostovský chlebíček chutí Richterovi už od roku 2013.
Starostovský chlebíček chutí Richterovi už od roku 2013.

AUTOR: Martin Kilian ml.

Podobné články

Back to top button
Close