Aktuality Úvodná stránkaNovinky

8. liga B sa vracia. Ubránia sa Štitáre klepetám „divých rakov“?

Na sobotný duel pozývajú Marián Hörik a Christián Kúth.

Cez víkend štartuje jarná časť sezóny v ôsmej lige B. Dolné Štitáre preverí tretí tím tabuľky a zároveň tretí najlepší útok i obrana súťaže. Týmito číslami sa môže pochváliť Horný Ohaj, ktorý v poslednom vzájomnom súboji uspel najtesnejším rozdielom. Domácich v sobotu o 15:00 čaká prvý krok v boji o top päťku tabuľky.

Na futbal do Štitár vás pozývajú domáci Marián Hörik a hosť Christián Kúth.

M. Hörik: Pozor na Stana s Bujalkom

Čo na jeseň rozhodlo o najtesnejšom výsledku, keď vás Ohaj zdolal gólom v poslednej minúte?
Strata koncentrácie v poslednej minúte a diskutabilný faul pred šestnástkou. Na jeseň sme dostávali veľa zbytočných gólov, čo chceme v jarnej časti zmeniť.

„Diví raci“ na jeseň zvonku priviezli 15 bodov, na čo si treba v sobotu dávať pozor?
Musíme si v prvom rade dať pozor na nestarnúceho Petra Bujalka a útočníka Petra Stana, ktorí sú schopní zmeniť priebeh každého zápasu.

Čo by Dolné Štitáre v jarnej časti mohli robiť lepšie?
Nie sme efektívni vpredu, sám som po jesennej časti mohol mať o 3-4 góly viac. Ako som už spomenul, veľakrát sme tiež zbytočne inkasovali.

Aké sú tabuľkové ciele tímu v sezóne?
Chceme robiť radosť fanúšikom, naším cieľom je dostať sa pred rozdelením tabuľky do prvej päťky.

Čo vravíte na priebeh zimnej prípravy? Predstavíte v prvom kole aj nejaké posily?
Máme dvoch nových útočníkov, nádejného 17-ročného Juraja Nagya, ktorý prišiel z dorastu ViOn-u a bombardéra Erika Baboša. Do obrany sme získali výborného Ondreja Godára, ktorý pôsobil v Branči a potom v Dolných Krškanoch. Ďalšou defenzívnou posilou je Juraj Borot, ktorý obnovuje kariéru a nemôžem tiež nespomenúť, že sa nám podarilo udržať najlepšieho hráča Matúša Dlugoša, ktorý zažiaril na vianočnom Aquaflot Cupe.

Kúth: Snažíme sa vyhrať súťaž

„Diví raci“ zimujú na bronzovej priečke – ste s doterajším priebehom sezóny spokojní?
Čo sa týka „áčka“, snažíme sa vyhrať súťaž, ktorá nie je ľahká a napriek tomu sme na druhom mieste. V kádri síce máme nejaké zranenia, ale snažíme sa bojovať.

Poznáte tím vášho najbližšieho súpera z Dolných Štitár, viete, čo od neho v stretnutí čakať?
Dolné Štitáre dobre nepoznám, pretože som proti nim ešte nehral, no myslím si, že to bude kvalitný a zároveň ťažký zápas, ktorý sa pokúsime vyhrať.

Okrem áčka stále pôsobíte aj v doraste, ktorý po jeseni vedie V. ligu, čomu vďačí za tak dominantné výsledky?
V doraste to so spoluhráčmi ťaháme už asi 3-4 roky a konečne máme šancu vyhrať V. ligu, kde bojujeme o víťazstvo. Budeme sa snažiť do toho dať všetko.

Pribudli v zime na súpiske tímu nové mená?
V zimnej prestávke ku nám neprišli žiadni hráči.

Ako sa vám na jeseň podarilo otočiť súboj s Golianovom, ktoré u vás od 4. minúty viedlo z pokutového kopu?
Ako som vravel, súperi nie sú ľahkí, no všetko závisí od bojovnosti. Pokiaľ bojujeme všetci spoločne, máme na to, aby sme zápasy vyhrávali.