Aktuality Úvodná stránkaCampri CupNovinky

Bodok slávil: Hertha je len v Berlíne! Drahoš sa ospravedlňuje fanúšikom

SEMIFINÁLE CAMPRI CUPU ǀ D. Obdokovce porazili Veľký Cetín a sú vo finále

Po sobotňajšom daždi museli v nedeľu pred zápasom pätnásti chlapi odčerpávať vodu z trávnika. Očakával sa zaujímavý duel dvoch kvalitných tímov. Konečne vyšlo aj počasie a nič nebránilo k tomu, aby prišlo čo najviac ľudí. Pred zápasom domáci fanúšikovia uvítali hráčom dymovnicami farbami svojho klubu a mohol sa začať futbalový boj o finále. Web stránky obfz.sk bol tiež pri tom a prináša vám to podrobnejšie.

FAKTY

DOLNÉ OBDOKOVCE – VEĽKÝ CETÍN 2:0 (1:0)

Góly: 11. Š. Borota, 48. A. Kukučka, R Šima (Darnadi, Németh), 499 divákov, ŽK: J. Horváth, D. Čelinák, F. Szusztor (V. C.).

Strely na bránu: 4:2, rohy: 8:7, fauly: 13:11, ofsajdy: 1:0, karty: 0:3.

DOLNÉ OBDOKOVCE: Pintér – Benc, Šulgan, Bača, Celeng (21. Kukučka), Zeleňák, Z. Kluka, R. Kluka (82. S. Lidik), Dokupil (58. Benko), Borota, Füle (89. Ďuriš).

VEĽKÝ CETÍN: Straka – Szöke (46. Levčík), Horváth (62. Jurík), Čelinák, A. Majerčík, M. Fábry (72. Harča), Szusztor, P. Majerčík, Grebáč, Charizopulos, Horeš.

KOMENTÁR

Za pekného slnečného počasia sa začala futbalová bitka o finále. Už v tretej minúte šanca domácich, keď Zeleňák dal peknú prihrávke Fülemu, ktorý mieril tesne vedľa brány. V desiatej minúte Bodok otvoril skóre, keď vystrelil R. Kluka a Straka vyrazil pred Borotu (1:0). V 19. minúte pekná strela Veľkého Cetína, keď Charizopulos vyprášil rukavice Pintéra, ktorý loptu vyrazil na roh. Po polhodine hry ďalšia šanca hostí, keď mali výhodu priameho kopu a strela Patrika Majerčíka mierila do brány, ale brankár Pintér vyrazil loptu na roh.

Po obrátke  v 49. minúte Bodok zvyšuje na 2:0, keď Zeleňák dobehol loptu na čiare, spravil hráča a prihral loptu pred bránu, kde posila domácich Kukučka trafil loptu a dal gól. V 70. minúte hlavička Füleho, ale nad bránu. Hneď nato protiútok hostí, Grebáč ušiel po ľavej strane a vystrelil, ale brankár Pintér nohami vyrazil loptu preč. V 77. minúte šanca domácich, keď strieľal Robo Kukla, ale brankár Straka loptu vyrazil, Bodok ešte skúšal loptu pretlačiť do brány, ale neúspešne. Desať minút pred koncom zápasu sa ozvali domáci fanúšikovia a hnali svoj tím ku víťazstvu. „Hertha je len v Berlíne,“ rypli si pokrikom do prezývky porazeného Veľkého Cetína. V závere zápasu domáci kontrolovali hru a zaslúžene postúpili do finále Campri Cupu, ktoré sa odohrá o týždeň v sobotu v Rišňovciach.

HLASY

Ján Mészároš, tréner Dolných Obdokoviec: „Prvý polčas sa hral vyrovnaný futbal, hostia boli nebezpečnejší. V druhom polčase sa to otočilo. Mohli sme dať aj viac gólov ako dva, keby Robo Kukla premenil šance. Myslím, že vyhral futbal a zaslúžene sme postúpili. Tešíme sa, že si zahráme vo finále.“

Rastislav Zeleňák, stredopoliar Dolných Obdokoviec: „Bol dosť ťažký zápas, hostia nás prekvapili silami. Zápas hodnotím celkom dobre. Súpera sme zatlačili, hrali sme pozorne. Dosť vyrovnaný zápas, my sme dominovali sme efektivite.“

Peter Drahoš, tréner Veľkého Cetína: „Nestačí vyhrať štvrťfinále a myslieť si, že sme vyhrali celý turnaj. Treba bojovať v každom zápase. Dnes to niektorí chalani nezvládli v hlavách a podali podpriemerný výkon. Gratulujem súperovi k postupu a vo finále nech vyhrá lepší tím. Ospravedlňujem sa fanúšikom.“

František Szusztor, stredopoliar Veľkého Cetína: „Hralo sa na ťažkom teréne. Zápas skončil šťastnejšie pre domácich. My sme sa snažili, ale nevychádzali nám veci, čo sme mali natrénované. Súperovi gratulujem ku postupu. My sme radi, že sme boli až vo semifinále, len mali sme iné ciele a škoda, že sme vypadli pred bránami finálového duelu.“

Autor: Jakub Chrenko.