Novinky

Čakajovce roztrhali Cabaj-Čápor a po 21 rokoch vyhrali siedmu ligu!

Sokolíkov načali Magove štandardky a zarezal bleskový Kocian, sovy pred 400 divákmi zatĺkli postupový klinec. Andrášikova perepúť si do čakajovskej kroniky vypýtala dvojstranu.

Hoci Cabaj-Čápor prišiel v okyptenej zostave, nezvolil žiaden betón a na to doplatil. Čakajovčanom pred duelom o všetko hypnotizovali bod, katastrofu, že by o týždeň šli do Mojmíroviec s Damoklovým nožom na krku si nechceli pripustiť. Napokon vyhrali na strely 20:3, na góly 5:1. A zakusli sa do majstrovskej klobásky. Po 21 rokoch. Ale o tom inokedy…

Trable sokolíkov

Sobotnú noc sme trénerovi Miroslavovi Svýbovi nezávideli. Bohvie, koľkokrát sa prekotil z boku na bok. Kým inokedy od radosti nevie, koho skôr postaviť, teraz mu hlavou dunelo, či vôbec má koho postaviť – lebo pri výhre v Mojmírovciach stratil štyroch hráčov. Karty prišli v nepravý čas. Zlato z Campri Cupu ešte ani nezaschlo a Cabaj-Čápor už musel stráviť tretiu prehru v sezóne, najhoršiu od apríla 2017. „Už keď som skladal zostavu, veľkú šancu na postup som nevidel, ale v žiadnom prípade sme sa nevzdávali. Domáci dominovali, hlavne v prvom polčase. My sme horeli v obrane,“ chlapsky uznal Svýba. Čakajovský uragán odfúkol jeho chlapcov na tretie miesto za Svätoplukovo a pokrčil im aj tú poslednú šancu na postup.

Vykartovaní verne prišli zafandiť svojim chlapcom. Po Lacovej penalte na 1:1 sa ešte usmievali.
Vykartovaní verne prišli zafandiť svojim chlapcom. Po Lacovej penalte na 1:1 sa ešte usmievali.

Bez vykartovaných Kaducha, Vargu, Ligača v obrane, Kompasa na hrote a neprítomnému triu Hala, L. Húlan, Hromádka boli hostia pre sovy jednohubkou. V núdzovom stave museli za sokolíkov debutovať dorastenci Čanaky, Kováč a Vontorčík. „Mladí chlapci ukázali potenciál, určite na nich budeme stavať. Výkonom ma najviac potešil brankár Marek Hollý, taktiež kapitán Paľo Laca. Ale chýbala nám kvalita, len snaha bola málo,“ so stiahnutým hrdlom pokračoval 39-ročný prísňák.

Hromádka vychytal Cabaju-Čápor Campri Cup, potom pustil do brány dorastenca Hollého. A ten bol v dvoch zápasoch po sebe naj hráčom tímu.
Hromádka vychytal Cabaju-Čápor Campri Cup, potom pustil do brány dorastenca Hollého. A ten bol v dvoch zápasoch po sebe naj hráčom tímu.

Hoci to medzi striedačkami neraz zahoreli, po zápase vášne vychladli. A sokolíci sa na úspech dívali objektívnymi okuliarmi. „Čakajovce vyhrali súťaž zaslúžene, od začiatku ju viedli. Mali najkonzistnejšie výkony,“ gratuloval sovám a vyveštil im šance v šiestej lige. „Ak tento káder vhodne doplnia, vidím ich v pokojnom strede tabuľky. O rok možno aj s nami,“ žmurkol Miroslav Svýba.

Ak Svýbovi chlapci porazia Šurianky a Svätoplukovo prehrá v Nových Sadoch, do sveta v pôjde, že sa v tabuľke o rok zlepšili o 10 miest.
Ak Svýbovi chlapci porazia Šurianky a Svätoplukovo prehrá v Nových Sadoch, do sveta v pôjde, že sa v tabuľke o rok zlepšili o 10 miest.

Andrášik: Vieme hrať ešte lepšie

Keby Čakajovčania dve kolá pred koncom prehajdákali 5-bodový náskok, po dedine by mohli chodiť akurát tak kanálmi. „Budeme počúvať pokyny trénera Andrášika,“ sľúbil v pozvánke líder Jaroslav Greguš. A tak sa aj stalo.

Marekovi Magovi (vpravo) sa za jeden polčas stihol vojsť do zostavy kola podľa MY Nitrianskych novín.
Marekovi Magovi (vpravo) sa za jeden polčas stihol vojsť do zostavy kola podľa MY Nitrianskych novín.

V prvom polčase úradoval oblastný faraón Maga, ľavačkou štipľavo našiel menovcov Gregušovcov. Po obrátke sa triafali tiež na jedno kopyto, keď J. Greguš s Kocianom šachovali obranu a duu Jurík – Ambróz nosili góly ako na zlatom podnose. Takže po koncovom hvizde bezchybného Macha nikoho v domácom sektore netrápilo, že Ambróz zahodil penaltu a šance Andrášika, Hrneka, po dve Kociana a Juríka spacifikoval brankár Hollý. „Posledný krok býva najťažší, do tempa sme sa dostali až v druhom polčase. Mali sme dosť šancí, už sme zvyknutí, že nepremeníme všetky. Boli sme lepší a kvalitnejší než súper, no vieme hrať ešte lepšie,“ dumal tréner a stopér Patrik Andrášik.

Andrášik velí najlepšej obrane v asi nielen VII. lige A.
Andrášik velí najlepšej obrane v asi nielen VII. lige A.

Posily v riešení

Hoci sa miestami zdalo, že tabuľa nebude stíhať, zastavila sa na 5:1 a krátko pred 19-tou sa už ihrisko kúpalo v šampanskom. Mok strieľal všade naokolo, vzduchom lietali manažér Bojda a tréner Andrášik, zlatý vláčik karoval brankár Mako, ktorý bude v sobotu podvečer v Mojmírovciach útočiť 15. nulu v sezóne. Čakajovce môžu zlatý ročník orámovať osemnástym víťazstvom a najkrajšou bodkou bude Turnaj majstrov – v nedeľu 24. 6. budú do podzoborskej dedinky pozvaní šampióni ostatných oblastných súťaží: Vlčany, Čechynce, Obyce a Betonáris Šaľa. „Splnili sme cieľ, dali sme najviac gólov, dostali najmenej, do Mojmíroviec ideme v nových sivých dresoch a majstrovských tričkách. Šancu dostanú náhradníci, cením si, že sa zo sedenia na lavičke neurazili. Ak to organizácia dovolí, na Turnaji majstrov by sme už radi nastúpili s posilami. Keď chceme hrať v šiestej lige dôstojnú rolu, musíme vhodne doplniť káder a viac trénovať,“ pozerá vpred 39-ročný ošľahaný chlapisko. Čakajovce sú jeho 15. zastávkou v kariére. Odíde na vrchole a pôjde o dom ďalej alebo bude navigovať sovy „okrese“? „Ešte neviem. Uvidíme. Ale vyzerá to tak, že ostanem,“ upokojil fanúšikov Andrášik, jeden zo strojcov pamätnej sezóny. Rozhovor s tým najväčším sa už pečie.

Čakajovské fanfáry.
Takto sa tešia Čakajovce!

FAKTY
ČakajovceCabaj-Čápor 5:1 (2:1).
Góly: 5. J. Greguš, 17. V. Greguš, 64. a 84. M. Jurík, 68. M. Ambróz – 14. P. Laca (11 m). R A. Macho (P. Kollárik, Š. Korman), bez kariet, 400 divákov. Strely na bránu: 17 – 2. Strely vedľa brány: 3 – 1. Rohy: 6 – 0. Ofsajdy: 1 – 0. Fauly: 7 – 14. Držanie lopty (%): 60 – 40.
OFK: P. Mako – T. Greguš, P. Andrášik, G. Vnučko, V. Greguš (74. M. Šturdík) – R. Hrnek – V. Kocian (88. V. Klačman), P. Penzeš (86. J. Mitošinka), M. Maga (46. M. Jurík), J. Greguš – M. Ambróz (83. M. Greguš). Hrajúci tréner: Patrik Andrášik.
FC: M. Hollý – P. Snovák, T. Húlan, M. Snovák, K. Bosák (62. M. Kováč) – E. Hanuška, P. Laca, T. Tkáčik, K. Šima (46. A. Čanaky) – J. Valovič (78. T. Vontorčík), Ľ. Kováč. Tréner: Miroslav Svýba.

FOTKY
IMG_7521 IMG_7546 IMG_7551 IMG_7557 IMG_7559 IMG_7568 IMG_7570 IMG_7575 IMG_7588 IMG_7589 IMG_7594 IMG_7597 IMG_7600 IMG_7601 IMG_7609 IMG_7618 IMG_7623 IMG_7629 IMG_7636 IMG_7667 IMG_7672 IMG_7674 IMG_7690 IMG_7723 IMG_7772 cm IMG_7800 cm IMG_7802 IMG_7808 IMG_7815 IMG_7819 IMG_7832 IMG_7842 IMG_7849 IMG_7854 IMG_7868 IMG_7889 IMG_7891 IMG_7903 IMG_7906 IMG_7927

AUTOR: Martin Kilian ml.

Podobné články

Back to top button
Close