Aktuality Úvodná stránkaNovinky

Čakajovce vyhrali raz v posledných ôsmich kolách. Ukončia doma sezónu plným ziskom?

Na atraktívny súboj pozývajú Martin Jurík (Čakajovce) a Sebastián Grznár (Rišňovce).

Domáci sa chcú s jarnou časťou rozlúčiť víťazstvom, veď od zimnej prestávky na vlastnej pôde neprehrali len s posledným duom (trikrát vyšli naprázdno o jeden gól). Rišňovce sa pokúsia predĺžiť úspešnú sériu na štyri stretnutia, budú po troch domácich kolách v rade triumfovať aj vonku?

Odpoveď sa dozvieme v sobotu po 17:00. Do Čakajoviec vás pozýva domáci kapitán Martin Jurík a hosť Sebastián Grznár.

Jurík: Na jeseň nám vyšiel vstup do druhého dejstva

V posledných ôsmich kolách ste zvíťazili len raz. Čo stojí za poklesom výsledkovej formy „sov“?
V tejto jarnej časti máme dosť úzky káder, v zime skončili štyria hráči a podarilo sa nám dotiahnuť iba dvoch. Žiaľ, trápia nás aj zranenia, ale nechcem sa vyhovárať, ak chceme byť úspešní, musíme sa zlepšiť a plniť viac trénerove pokyny lebo hráčov a kvalitu na to určite máme.

Uplynulú sezónu ste zavŕšili na 10. priečke, ako ju hodnotíte v porovnaní s tou aktuálnou?
Myslím, že je podobná ako táto, tiež sa pohybujeme okolo stredu tabuľky, ale celá súťaž je dosť kvalitná, vyhrať aj prehrať sa tu dá s každým… Dúfam, že v poslednom kole zaberieme a s ročníkom sa rozlúčime víťazne.

Lepší výsledok vám desať ráz ušiel o gól. Čo vám v tesných zápasoch chýba najčastejšie?
Asi málo chodíme do kostola (smiech). Ale nie, máte pravdu, niečo už musíme zmeniť, lebo tých zápasov bolo naozaj priveľa. Často sme inkasovali aj v posledných minútach a stratili sme body, aj keď sme neboli horším tímom… Musíme sa lepšie koncentrovať hlavne v záveroch, lebo futbal sa hrá 90 minút.

Čo rozhodlo o porážke 0:3 v Mojmírovciach, kde ste čisté konto držali takmer hodinu?
Hodinu to bol vyrovnaný zápas, potom sme v priebehu pár minút spravili dve chyby v obrane a bolo vymaľované… Tretí gól sme obdržali po peknej akcii súpera. V posledných zápasoch sa dosť trápime v koncovke, na tom musíme popracovať

Čo vám na jeseň pomohlo zvrátiť duel v Rišňovciach? Na čo si treba v odvete dať pozor?
Asi to, že sme sa po prvom inkasovanom góle nezložili a do polčasu sa nám podarilo vyrovnať. Začiatok druhého polčasu nám vyšiel na výbornú, strelili sme dva krásne góly a už sme nedovolili domácim vrátiť sa do zápasu. Bol to náročný zápas a to isté nás čaká aj teraz doma. Rišňovce majú kvalitný káder a hrajú silový, rýchly futbal, s čím sa budeme musieť vyrovnať a dúfam, že na konci sa budeme tešiť z výhry.

Grznár: Na jar sme chceli získať viac bodov

V posledných troch kolách ste zvíťazili, ako úspešnú sériu predĺžiť v Čakajovciach?
V posledných troch kolách sme hrali doma, na hodový zápas s Kolíňanmi prišli ultras zo Zvolena a pripravili výbornú atmosféru, čo nás hnalo dopredu. V Čakajovciach sa hrá ťažko, ale chceme vyhrať každý jeden zápas, do ktorého ideme. Musíme hlavne premieňať šance, do ktorých sa dostaneme, byť dôslední v obrane a pri bránení štandardných situácii.

Ako sa vám podarilo zvrátiť náročný duel s D. Obdokovcami (5:3)?
Dostali sme rýchly gól, našťastie sa nám podarilo v priebehu pár minút dorovnať, čo nás dosť nakoplo a dali sme tri góly za 13 minút. Do druhého polčasu sme nastúpili ako vymenení, iba sme sa bránili a nevytvárali sme si šance, Bodok nás zavrel a dali góly. Zrazu bolo 4:3, vtedy nám nebolo všetko jedno, ale našťastie sa Paťo Bučko odtrhol a dal ten ukľudňujúci gol, ktorý sme v druhom polčase potrebovali.

Hoci na súpiske vás nájdeme ako obrancu, ste druhým najlepším strelcom tímu. Čomu vďačíte za skvelú ofenzívnu formu?
Počas jarnej časti nás trápilo viacero zranení, tak hrám, kde ma tréner potrebuje. Dva či tri góly boli z penalty, takže musím poďakovať aj spoluhráčom, že tam padajú (smiech).

Čo vravíte na výsledky obnoveného ČFK, kde ste strávili významnú časť futbalovej mladosti? Navštívili ste aj nejaké z jeho zápasov?
Jasné, že sledujem, s niektorými chalanmi som v kontakte stále. Páči sa mi hlavne práca s mládežou, veľa detí a mladí tréneri, ktorí vedia, čo robia a rozumejú futbalu. Boli sme pozrieť na pár domácich zápasoch, musím povedať, že to bola pekná nostalgia, s niektorými chlapcami sme tam hrávali spolu ešte za žiakov. Je určite super, že sa vracajú hráči, ktorí tam vyrastali.

Sezónu zakončíte v strede tabuľky, ste s jej priebehom spokojní?
S postavením v tabuľke veľká spokojnosť nie je, čakali sme lepšie umiestnenie, hlavne keď sme na jar hrali tak veľa domácich stretnutí. Nezvládli sme zápasy vonku, ktoré by sme herne a výsledkovo mali zvládať, ak sa chceme nachádzať v hornej polovici tabuľky.

Autor: Peter Popelka.