Aktuality Úvodná stránka

Jarok čara zbavený, Horváth kráľom lukáčovských hodov

Návrat k oblastnému šlágru

V 7. lige A sa cez víkend zrodilo prekvapenie. Lukáčovciam sa podarilo zdolať Jarok, ktorý prvýkrát v sezóne utrpel porážku. Jarok ťahal 11-zápasovú sériu bez prehry. Naposledy prehral 29. septembra minulého roka.

O víťazstvo Lukáčoviec sa postaral Mário Horváth, ktorý mal 6 šancí a 5 premenil na gól.

Bližšie sme sa pozreli na zápas a požiadali obe mužstvá o pozápasové hlasy.

Lukáčovce – Jarok 5:2 (0:1)

V Lukáčovciach sa odohral kvalitný zápas. Stretli sa dve kvalitné mužstvá, len škoda, že bez účasti divákov. Prvý polčas bol vyrovnaný, v závere prvého dejstva sa hostia po penalte ujali vedenia. V druhom polčase už boli domáci lepší a podarilo sa im otočiť stav zápasu na konečných 5:2. Všetky góly Lukáčoviec dal Mário Horváth po pekných krídelných akciách s pomocou spoluhráčov, ktoré sa nedali brániť. Lukáčovce zaslúžene porazili Jarok.

Góly: 47., 50., 68., 77. a 80. M. Horváth – 44. T. Horák (z 11m), 69. I. Martiš, R P. Bernát (J. Smolinský), 0 divákov, ŽK: 29. M. Hurta, 44. M. Sitár (L).

LUKÁČOVCE: P. Fraňo – L. Krajčírik, D. Zachar (86. A. Kubina), M. Hurta, M. Horváth, P. Kališ, A. Turba, M. Sitár, M. Gajdoš, M. Brindza, R. Civáň (90. A. Sitár)

JAROK: J. Šima – A. Vozár (53. R. Lámoš), P. Andrášik, F. Horný, M. Zeleňák, T. Labuda, P. Finta (88. A. Maťo), J. Habdák (68. I. Martiš), Ľ. Patúc, T. Horák, A. Habdák.

POZÁPASOVÉ HLASY

Róbert Kollár, tréner Lukáčoviec: „Zápas bol kvalitný. Povedal by som, že až o dve triedy lepší. Súper bol tiež kvalitný. V závere prvého polčasu sme dostali gól po nešťastnej penalte. Cez polčas sme si povedali, že musíme minimálne otočiť stav. Aj sa nám to podarilo a sami sme neverili, ako sa skončil zápas. Chalani dali do toho všetko. Bol to hodový zápas, len škoda, že bez divákov.“

Mário Horváth, útočník Lukáčoviec: „Prvý polčas bol vyrovnaný. V druhom polčase sme pritvrdili, podarilo sa nám streliť rýchle dva góly a to súpera zlomilo. V druhom polčase sme boli lepší a zaslúžene sme vyhrali.“

Jaroslav Bako, predseda Jarku: „V prvom polčase sme sa zásluhou T. Horáka ujali vedenia z 11m kopu. Zápas bol vyrovnaný, šance boli na oboch stranách. Súper bol dôrazný v osobných súbojoch, v rýchlom a dôraznom prístupe k našim hráčom s loptou, čo sa prejavilo hlavne v druhom polčase pomerne rýchlYm strelením vyrovnávajúceho gólu. Súper sa dostal do tempa a postupne svoj náskok zvyšoval. Za stavu 3:1, I. Martiš ešte znížil pre nás nepriaznivý stav, ale v nedeľu bol súper lepší. Nevadí, stále si držíme 3- bodový náskok práve pred druhými Lukáčovcami .

Autor: Jakub Chrenko