Aktuality Úvodná stránkaNovinky

Lefantovské derby pre Dolné

V 7. lige A bolo v rámci 4. kola na programe derby medzi Dolnými a Hornými Lefantovcami.

V minulej sezóne súboj týchto dvoch susedných dedín vyhrali Horné Lefantovce 3:2, a tak im túto prehru Dolné výhrou 2:1 vrátili.

Bližšie sme sa pozreli na zápas a prinášame vám fakty, priebeh a pozápasové vyjadrenia oboch trénerov mužstiev k zápasu.

FAKTY
Dolné Lefantovce – Horné Lefantovce 2:1 (0:0).
Góly: 47. P. Vereš, 50. M. Jančovič – 58. M. Mrázik (z 11m), R: A. Macho (N. Mikuš), 150 divákov, ŽK: 71. M. Varga – 39. A. Formela, 76. J. Moravanský.

DOLNÉ LEFANTOVCE: M. Florek – M. Gál, L. Tkáčik (46. M. Varga), A. Turanovič, P. Kopček, M. Krupa, P. Vereš, D. Timura (21. L. Nagy), M. Jančovič (87. A. Volár), P. Žáčik, L. Štajer

HORNÉ LEFANTOVCE: P. Žáčik – J. Jazvinský, A. Májik, M. Farkaš, Ma.Gaži, M. Mrázik (84. A. Formela), M. Taškár, J. Moravanský, J. Tomášik (42. Mi. Gaži), D. Májik (46. A. Mencel), J. Kopček.

KOMENTÁR
Vyžrebovanie prialo obidvom Lefantovciam, susedné dediny hrali v sobotu či vonku, takže zápas začal v slnečnom počasí aj pred hosťami z Koniaroviec, Preselian i Výčap. Diváci videli tradičný bojovný zápas, pričom o vzrušenie nebola núdza. Domáci útočili najmä z ľavej strany, pričom po prienikoch Timuru mal dve šance Jančovič, prvú brankár reflexívne vykopol nohou, druhú mu zblokovala obrana. Už v 20. minúte domáci nútene museli striedať – hosťujúci hráč sklzom zasiahol loptu i Timuru, ktorého členok hneď napuchol, a nemohol pokračovať. Potom sa k šanci dostali i hostia, po opakovanej strele z priameho kopu musel bravúrne vyrážať Florek. Na pravom krídle za zmienku stojí ďalekonosný pokus Štajera, keď bol brankár hosti mimo bránky – skončil však vedľa. Presný center zas ponúkol Krupa, Vereš pekne spracoval na prsia a volil efektnú strelu z voleja, ktorá skončila nad bránou. Ďalší prienik zľava ponúkol Vereš, v 16-ke zasekol obrancu a predložil loptu do čistej šance Kopčekovi – ten prekopol, a tak polčas zostal 0:0.
V úvode druhého polčasu obrana hosti faulovala s chuťou hrajúceho Vereša, a ten ukážkovým priamym kopom vymietol ponad múr pavučiny pri vinkli – kapitán tak otvára skóre – 1:0. Už o niekoľko minút sa z ľavého krídla lopta odrazila do stredu, Varga sa snažil loptu tlačiť k zemi, a jeho vyrazenú strelu doklepol Jančovič – 2:0. Po ďalšom prieniku si nachystal loptu na strelu Štajer, a zvonilo brvno. Pri ďalšom priamom kope hostia istili miesto pri tyči obrancom, a tak Varga rýchlou rozohrávkou našiel pred bránou osamoteného Kopčeka, ktorý sa však zle zorientoval. Po faule na Jančoviča tesne za pokutovým územím si opäť loptu postavil Vereš, avšak jeho bombu zblokoval múr. Po ďalšom prieniku zľava Vereš opäť veril Kopčekovi, avšak jeho strelu vyrazil brankár hosti. Spomínané nevyužité šance domácich ešte mohli mrzieť, super znížil z penalty Marekom Mrázikom a ku koncu zvýšil aktivitu v snahe vyrovnať. Pri najväčšej príležitosti zablokoval súperovho útočníka Florek, a opakovaná strela skončila vysoko nad. V závere hostia ešte mali sériu par priamych kopov, a tak stretnutie bolo napínavé dokonca. Tesnú výhru Dolné Lefantovce napokon udržali.

POZÁPASOVÉ VYJADRENIA
Marek Varga, tréner Dolných Lefantoviec: „Tieto zápasy bývajú o bojovnosti. Nám sa podarilo dať len dva góly, hostia dokázali znížiť. Vedenie sme si udržali a derby vyhrali.“

Jaroslav Jazvinský, tréner Horných Lefantoviec: „Zápas bol v skratke typické derby, tvrdosti v hre bolo na oboch stranách dostatočne, veľa krát bez upozornenia žltou kartou zo strany rozhodcu, na čo bol upozorňovaný. Prvý polčas medzišestnástkový futbal so šancami na oboch stranách. Začiatkom druhého polčasu sme sa nechali zatlačiť a začali sa kopiť chyby, ktoré rezultovali do faulov pred šestnástkou a z jedného po pekne kopnutom priamom kope sa domáci ujali vedenia. Mysleli sme, že sa otrasieme a namiesto tlaku z našej strany sme opäť inkasovali po centri z pravej strany sa lopta odrazila pred šestnástku a po strele a vyrazení brankárom sa dostala presne na nohu útočiaceho hráča, ktorý poľahky vsietil gól. Až teraz sme sa aj my spamätali a začali niečo s výsledkom robiť. Po prelievaní šancí zo strany na stranu sme po faule z 11 m dali gól. Potom sme mali ešte dosť šancí na vyrovnanie či z hry alebo zo štandardiek, už ale bez úspechu. “

AUTOR: Jakub Chrenko.