Aktuality Úvodná stránkaNovinky

Siedmu ligu čaká duel tradičných súperov. Začne „Urmín“ doma opäť vyhrávať?

Slovo majú Matej Slabecius (Mojmírovce) a Slavomír Schwarcz (Dolné Obdokovce)

Zaujímavý súboj – domáci na jar nevíťazia doma, hostia zase vonku. Jedna z týchto sérií skončí v nedeľu popoludní, ak si Mojmíroviec a Dolné Obdokovce body nerozdelia. BFC sa doma naposledy radoval z obratu, v „Urmíne“ sa však nevyhráva ľahko. Domáci Matej Slabecius a hosť Slavomír Schwarcz vás pozývajú na duel, ktorý má výkop 23.4. o 10:30.

Slabecius: Trénujú s nami aj šiesti dorastenci

V jarnej časti sezóny ste zatiaľ nevyhrali ani raz, pričom na jeseň ste doma ani raz neprehrali. Čo stojí za poklesom formy kádra, ktorý v „okrese“ dlhodobo podával solídne výkony?
To je dobrá otázka, no odpoveď na ňu nepoznám. Káder ostal ten istý, je pravda, že máme zranených hráčov, ale to nie je výhovorka, hráme v počte 11 na 11.  Aj keď tréner nikdy nevie, ktorí jedenásti prídu…

Lídrovi z Dolných Krškán váš tím dokázal streliť tri góly (3:5)?, čo vás stálo lepší výsledok v stretnutí, kde hostia viedli 4:0 v 36. minúte?
Bol to zápas dvoch polčasov. V prvom sme spravili veľa individuálnych chýb a súper to potrestal, v tom druhom poľavil a prestriedal, tak sa nám podarilo skorigovať výsledok. Tri body pre hostí boli zaslúžene.

Vaším najbližším súperom sú Dolné Obdokovce, ktoré duel s vami otáčali z 0:2. Čo v nedeľu na trávniku treba robiť inak?
Presne to je náš problém, na druhé polčasy z nejakého dôvodu doplácame. Je už na čase to zmeniť, takže verím tomu, že konečne podáme výkon celých 90 minút a nie len 45. Dolné Obdokovce majú dobré mužstvo, ale verím, že ich zdoláme. Už musíme bodovať, v kabíne si nič iné nepripúšťame.

Ako hodnotíte priebeh zimnej prípravy?
Zimná príprava bola dobrá, boli sme na sústredení v Bobrovci, kde nás bolo osemnásť. Prípravné zápasy sme vyhrávali, na čo sme asi doplatili hneď v prvom zápase, keď Janíkovce dobre napádali, na čo sme neboli zvyknutí.

Dorast pred rokom vyhral V. ligu, aktuálne je na tretej priečke IV. ligy, čím to, že futbalová mládež „Urmínu“ je taká úspešná?
Dorast sledujem len sporadicky, majú dobrého trénera, ktorého rešpektujú, čo je základ. Chlapci sú tam šikovní aj z toho dôvodu, že šiesti z nich trénujú s nami a keď nehrá dorast, idú vypomôcť aj na náš zápas.

Schwarcz: Doplácame na úzky káder

Je pozoruhodné, že v dejinách Futbalnetu sa vám gólovo najviac darí po štyridsiatke. Čím to, že v „okrese“ stále držíte krok aj s mladšími ročníkmi?
Za týmto stojí asi kvalitné zimné sústredenie a skúsenosti (smiech).

Aký bol pocit vystreliť bod na pôde lídra v samom závere?
Pocit to bol výborný, aj keď Krškany boli herne o čosi lepšie, obrana podala kvalitný výkon a mne sa podarilo po rohu skórovať.

Nedávno ste dvoma zásahmi rozhodli súboj „Bodoku“ s Trnovcom. Čo vám pomohlo zlomiť zápas na svoju stranu?
Myslím, že rozhodla kvalita nášho mužstva.

Na druhej strane, šlo „len“ o tretí triumf BFC v posledných jedenástich kolách. V prvých jedenástich kolách sezóny pritom osemkrát zvíťazil. Čo stojí za poklesom jeho formy?
Ani by som nepovedal, že šlo o pokles formy, skôr, že máme úzky káder a keď niektorí hráči nemohli hrať, zaskakovali dorastenci.

Mojmírovciam sa doma na jeseň výrazne darilo, v jarnej časti však ešte nevyhrali. Ako túto sériu v nedeľu predĺžiť?
Dobrým výkonom každého jedného z nás, aj keď ľahké to pravdaže nebude, nakoľko súťaž je veľmi vyrovnaná.

Prečo ste sa v septembri rozhodli posilniť D. Obdokovce?
Zavolal mi Tibor Tóth, či by som im nešiel pomôcť na 3 zápasy, kým bude Pali Farkaš v repre. No a „vystrelilo“ to tak, že som tam ešte stále, keďže je tam super kolektív, tak som sa rozhodol, že to s nimi ešte potiahnem (úsmev).

Autor: Peter Popelka.