Campri CupNovinky

Školník vyškolil Žitavany a Volkovce už vyhrajú všetko, ak… (+FOTO)

SEMIFINÁLE CAMPRI CUPU │ Až pokutové kopy museli rozťať uzol zlatomoravských sokov zviazaný bezgólovým nervákom.

História sa opakuje a srdiečko Žitavian v nej zapadne prachom. Ako vlani vo štvrťfinále, tak včera v semifinále, sfúkol Iskru v Campri Cupe Martin Školník, penaltový „chytač aj kopač“ z Volkoviec.

A tak majú profesori futbalu z céčka ViOnu popri prvom mieste VI. ligy aj vstupenku do finále Pohára ObFZ Nitra. Double volá! Už len nespadnúť z višne…

Vyhrajú Volkovce všetko?

….na ktorú ich vystrelil Martin Visnyei. „Ten to kopne do neba,“ šomral ktosi z 220 divákov, keď sa stopér hostí rozbiehal k postupovej jedenástke. „Riadne mi odľahlo! V majstráku som minule jedenástku šľahol dva metre nad bránu, teraz to tam padlo. Našťastie. Žitavany bojovali, makali, nemali sme to také ľahké ako v nedeľu Čakajovciach (5:0),“ odfúkol si 27-ročný ľavák.

Volkovská radosť po víťaznej penalte.
Volkovská radosť po víťaznej penalte.

Volkovce búšili, ale šestnástku obchádzali ako horúci zemiak, za 90 minút nemali žiadnu superšancu. Húževnatých domácich zlomili až v pokutových kopoch. „Meňharta a Debnára som mal prečítaných, aj Drienovského, ale ten nekopal. Iba pri bratoch Borčinovcoch som riskoval strany. Asi prvýkrát v živote som v rozstrele chytil tri penalty (smiech),“ vravel hrdina Martin Školník. Ba čo viac, jednu sám trafil k žrdi! „Na tréningoch mi jedenástky vždy išli, odkedy zo zostavy vypadol Mišo Kováč, premieňam ich aj v lige,“ huncútsky sa usmial 25-ročný brankár. „‚Školo‘ nás podržal, bola to už jeho šiesta nula na jar,“ ráta to kamošovi Martin Visnyei.

Školník v rozstrele vytrel oči jeho kritikom.
Školník v rozstrele vytrel oči jeho kritikom.

Modrastá flotila spod Inovca, navigovaná kapitánom Jozefom Chovancom, už v diaľke vidí lákavý prístav – double. „Ostáva nám ešte sedem zápasov, šesť v lige a jeden v Campri Cupe. Sami vieme, že keď budeme mať dobre nastavené hlavy, tak všetky môžeme vyhrať,“ díva sa „Višňa“ na finiš ťažkej sezóny. „Bola by to tragédia, keby nás Kolíňany o oba tituly obrali,“ pridal obranca Volkoviec, mysľou už na šlágri prvého so štvrtým proti Výčapom-Opatovciam. „Na žiadne oslavy nie je čas, stále musíme ísť naplno,“ pritakal Martin Školník.

Statočné Žitavany si veria ďalej

Čo robili včera Žitavany zle? Skoro nič. Predsa si finále pozrú len ako diváci. „Som hrdý na tento tím, spravili sme naše maximum. Volkovce majú najlepšie mužstvo v oblasti s , na každom poste majú naozaj kvalitného futbalistu, nechceli sme s nimi hrať otvorene, dobre sme bránili, ale v penaltách nám neprialo šťastie. Brankár Miro Géci nás podržal, dve chytil, ale vidíte, Školník chytil tri…,“ smutnel Lukáš Gajdoš a sklamanie sa ho držalo ako kliešť. „Nie, jedenástky sme netrénovali, ale to podľa mňa ani Volkovce,“ pridal vysokánsky ofináč.

„Žltý“ faul Gajdoša na J. Chovanca.
„Žltý“ faul Gajdoša na J. Chovanca.

„Iskráčov“ z Pohára ObFZ Nitra zase vyradil volkovský gólman, beztak si 5-kolovú jazdu okrášlenú šokom v Dolných Obdokovciach dobre zapamätajú. „Campri Cup sa mi páčil už vlani, je to úžasná myšlienka, ideálne spestrenie dlhodobej súťaže. Ak to spočítame s ligou, tak sme teraz hrali štyri zápasy za jedenásť dní, už sme ako profesionáli (smiech). Po včerajšku mám dva koňare a keď som po zápase šiel na nočnú, ledva som chodil… Ale stálo to za to, hoci sme veľmi chceli ísť do finále. Ale prehrali sme, čiže budeme to priať Volkovciam, nebudem prekvapený, keď vyhrajú pohár aj ligu,“ rozkecal sa 23-ročný pilier obrany.

Jediná tutovka zápasu - L. Borčin (10) nevyzrel na Školníka.
Jediná tutovka zápasu – L. Borčin (10) nevyzrel na Školníka.

Prežuť vypadnutie z Campri Cupu, pofúkať boľačky a hor sa do boja o udržanie, tľapkajú sa Žitavany, utrápené zo zmarených veľkých ambícií, priklincované na 15. mieste VI. ligy. Štrnásty Močenok má o päť bodov viac. Ostáva ešte šesť kôl. „Ak zopakujeme výkony z Dolných Obdokoviec a s Volkovcami, tak sa určite zachránime. Ja si vlastne ani nepripúšťam opak. Chceli sme hrať o úplne iné priečky, ale to je futbal. Mužstvo sa pomenilo, chýbajú nám skúsenosti, sme mladí chalani. Ale veríme si,“ odkazuje Lukáš Gajdoš.

Spokojné „šéfstvo“

Nebolo žiadne „bavendo“, kde by strely do vinkľov striedali robinzonády brankárov a nervy by pulzovali ostošesť. Aspoň penaltový prídavok zariadil „vzrúšo“, žiarivo zajagala hviezda Martina Školníka, no na spoločnej hostine prijímali gratulácie aj iní.

Semifinále Campri Cupu priala pekná kulisa.
Semifinále Campri Cupu priala pekná kulisa.

„Vybral som si zo stredajšej ponuky pohárové semifinále v Žitavanoch a neľutujem, v slušnom zápase boli o kúsok lepšie Volkovce, na druhej strane pri šanciach Borčina či Meňharta mohli domáci myslieť vážne na zlomenie veľkého rivala, pretože pri výborných obranách a ešte lepších brankároch to bol zápas o jednom góle. Zlatomoravské derby malo kvalitu aj napätie až do samého konca, bolo vidieť, že nikto nechcel urobiť chybu, pohárové finále bolo predsa tak blízko. Pekná bola aj kulisa, pred ktorou sa v Žitavanoch hralo a osobitnú pochvalu si zaslúžia výkony rozhodcov, celá trojica zapadla do rámca fair-play stretnutia,“ komentoval videné predseda ObFZ Nitra Štefan Korman.

Rozhodca Tvrdý púšťal jednu výhodu za druhou. Klobúk dole!
Rozhodca Tvrdý púšťal jednu výhodu za druhou. Klobúk dole!

„Čo sa týka termínu a dejiska finále, rozhodnutie padne v najbližších dňoch. Záujemcov o usporiadanie finálového zápasu je niekoľko, termín by aj vzhľadom k bohatému májovému programu oboch finalistov stanovíme zrejme na prvý júnový piatok, opakujem ale, konečný verdikt padne až po komunikácii športovo-technickej komisie so zástupcami oboch finalistov,“ načrtol šéf zväzu úlohy do najbližších dní.

Kam teda s finále Campri Cupu? Po skoro tisícovej návšteve vlani v Dolných Obdokovciach, ktorú ešte značne okresal bohatý júnový lejak, je latka vysoko.

FAKTY
ŽITAVANY vs VOLKOVCE 0:0, na pok. kopy 1:3
►Strely na bránu: 2 – 7. Strely vedľa brány: 1 – 4. Rohy: 4 – 4. Ofsajdy: 3 – 1. Fauly: 8 – 11. Držanie lopty (%): 35 – 65. Rozstrel: Studený ×, Debnár × – Roman ×, P. Borčin ✓ – Marták ✓, Meňhart × – Školník ✓, L. Borčin × – Visnyei ✓. R J. Tvrdý (F. Deák, P. Zaťko), ŽK: Meňhart, Gajdoš – Studený, 220 divákov.
ISKRAM. Géci – F. Ivanička, L. Gajdoš, J. Debnár, D. Jenis – A. Kováč, M. Meňhart, P. Borčin, M. Bednár – D. Drienovský – L. Borčin. Tréner: Juraj Pindeš.
VION CM. Školník – M. Chovanec, T. Kozolka, M. Visnyei, O. Číž – T. Gábriš, J. Marták, D. Studený, P. Baumeister (77. J. Šabo) – D. Roman, J. Chovanec. Tréner: Ondrej Kozolka.

HLASY TRÉNEROV
Juraj Pindeš (Žitavany): „Volkovce sú hocikomu schopné dať päť kusov a my sme ich držali na dištanc, preto mojim chlapcom patrí vďaka za obetavý výkon, do bodky splnili to, čo sme od nich chceli. Mrzí nás nepremenená šanca Lukáša Borčina v prvom polčase. Viem, nebol to atraktívny futbal, ale bolo to semifinále pohára, hrali sme na výsledok. Penalty už boli lotéria. Kvalita Volkoviec je nespochybniteľná, je to jedno z najsilnejších mužstiev v šiestej lige. Blahoželáme im k postupu do finále a budeme im priať aj vo finále Campri Cupu.“
Ondrej Kozolka (Volkovce): „Nebol to pekný zápas pre divákov, chýbali góly a aj príležitostí na ne bolo pramálo. K tomu, aby sme vyhrali už v riadnom hracom čase, nám chýbal lepší pohyb, rozvrátenie dobre organizovanej domácej obrany. V penaltách nás podržal brankár Martin Školník, ale mali sme aj šťastie a tušili sme, kam to niektorí strelci môžu kopnúť. Verím, že vo finále Campri Cupu podáme lepší výkon, ktorý nás zdobí v šiestej lige, teda okrem zápasu v Močenku. Pokúsime získať trofej. Žitavanom želáme, aby sa zachránili v šiestej lige, ale už v nedeľu v Čechynciach to budú mať veľmi ťažké.“

FOTOGALÉRIA
IMG_0006 IMG_0008 IMG_0009 IMG_0010 IMG_0019 IMG_0028 IMG_0030 IMG_0033 IMG_0044 IMG_0052 IMG_0060 IMG_0063 IMG_0069 IMG_0073 IMG_0081 IMG_0085 IMG_0090 IMG_0113 IMG_0120 IMG_0124 IMG_0128 IMG_0129 IMG_0134 IMG_0138 IMG_0143 IMG_0155 IMG_0158 IMG_0171 IMG_0175 IMG_0200 IMG_0205 IMG_0209 IMG_0248 IMG_0252 IMG_0256 IMG_0262 IMG_0274 IMG_0276 IMG_0281 IMG_0299 IMG_0304 IMG_0309 IMG_0321 IMG_0333 IMG_0342 IMG_0347 IMG_0356 IMG_0361 IMG_0369 IMG_0382 IMG_0391 IMG_0414 IMG_0415 IMG_0420 IMG_0425 IMG_0429 IMG_0436 IMG_0438 IMG_0439 IMG_0446 IMG_0451 IMG_0459 IMG_0462 IMG_0464 IMG_0466 IMG_0467 IMG_0478 IMG_0481

AUTOR: Martin Kilian ml.
FOTO: Adam Ferenc.

Podobné články

Mohlo by vás zaujímať
Close
Back to top button
Close