Aktuality Úvodná stránkaNovinky

Vrábeľské derby je späť! „Diví raci“ idú na Dyčku, naposledy otáčali z 0:2

Pár slov pre Tomáša Kéryho (Dyčka) a Norberta Drahoša (Horný Ohaj).

Ohajčania stále živia teoretickú šancu na postup – na jar prehrali iba jedno z piatich kôl a dokonalým obratom doma zložili Dyčku i lídrov z Hosťovej. Prvý menovaný súper ich privíta na svojom štadióne v sobotu o 16:00. Domáci „divým rakom“ v tejto sezóne dva razy podľahli, uspejú v súboji s nimi do tretice?

Pred vrábeľským derby sme sa rozprávali s domácim Tomášom Kérym a hosťom Norbertom Drahošom.

Kéry: So sezónou nemôžeme byť spokojní

Ako sa vám podarilo zvrátiť náročný duel v Pohraniciach?
Domáci od úvodu boli aktívnejší, mali viac príležitostí, ktoré nepremenili a nám vyšli dve brejkové situácie, ktoré nás nabudili do lepšieho druhého polčasu. Síce sme hneď v jeho úvode inkasovali, ale zlepšenou hrou sme víťazstvo strhli na svoju stranu.

Čo vás naopak stálo tri body v Hornom Ohaji?
V našom najlepšom zápase sezóny nás o body pripravila naša nedôslednosť v bránení na začiatku druhého polčasu a samozrejme nepremenené šance, ktorých sme si na naše pomery vypracovali viac než dosť.

Ste ako tím s priebehom jesene spokojní?
S priebehom sezóny spokojní byť nemôžeme, chceli sme určite hrať lepší a krajší futbal, ale bohužiaľ bez tréningov a hlavne bez adekvátneho počtu futbalistov to jednoducho nejde.

Čo vám naposledy chýbalo proti Vinodolu, ktorý o triumfe 3:0 rozhodol už do polčasu?
Určite chuť a záujem hrať futbal.

Kam Dyčka mieri v tabuľke aktuálnej sezóny?
Dyčka v tabuľke dosiahla strop, cieľom bola horná päťka, čo sa nám podarilo, ďalším cieľom je dôstojne dohrať súťaž.

Drahoš: Pozor hlavne na troch hráčov

Prečo ste sa v marci rozhodli posilniť H. Ohaj?
Hlavne som chcel vyskúšať niečo nové a už dlhšie som plánoval zahrať si nitriansku súťaž, Ohaj mi prišiel ako správna voľba.

V doraste Mane ste dvakrát boli najlepším strelcom súťaže, čím to, že vpredu vám to tak sypalo?
Chalani z dorastu ma vždy na ihrisku vedeli nájsť a potom už nebol problém so zakončením. Len ma viac mrzí, že to tak nepadá aj u mužov.

Čo chýbalo „Divým rakom“ v prvom kole boja o postup, keď ich Čechynce zdolali doma o triedu (3:0)?
Chýbalo nám viac šťastia pri zakončení, mali sme viac z hry, ale žiaľ, Čechynce svoje tri šance premenili.

Na jar ste doma dvakrát otočili zápas v strhujúcom závere, čo vám pomohlo zmeniť nepriaznivý stav stretnutia?
Proti Hosťovej nám určite pomohlo prestriedanie, skúsenosti P. Bujalka a P. Stana, proti Dyčke to bol práve polčasový predslov pána trénera M. Husára (smiech).

Naposledy to bolo práve v súboji s Dyčkou, vaším najbližším súperom. Na čo si v repríze derby musia hostia dávať pozor?
Musíme si hlavne dávať pozor na ich troch hráčov – D. Baka, T. Kéryho a K. Čerňanského, keď ich ubránime, o tri body sa nebojím.

Autor: Peter Popelka.