Aktuality Úvodná stránkaNovinky

Výčapania vyzvú lídra. Oba tímy ťahajú impozantné série

Alex Javro (Výčapy-Opatovce) a Lukáš Mesároš (Dolné Krškany) pozývajú na súboj kola.

Tím s najhoršou defenzívou minulej sezóny a nováčik súťaže v jedenástich jarných kolách stále neprehrali. Vitajte v 7. lige ObFZ NR!

Dolné Krškany vedú oblastné majstrovstvá bez porážky s náskokom 11 bodov – ak v nedeľu ukončia jarnú neporaziteľnosť Výčap-Opatoviec, môžu sláviť majstrovský titul. Vzostup zverencov Patrika Andrášika je jedným z prekvapení sezóny a po zimnej prestávke stále nenašli premožiteľa, najväčšia výzva ich však ešte len čaká – cez víkend pricestuje tím s najlepším útokom i obranou v súťaži.

Hrá sa v nedeľu 28. 5. od 17:00, pozývajú aj domáci hráč Alex Javro a hosť Lukáš Mesároš.

Javro: Verím, že do konca sezóny neprehráme

Výčapy dokázali to, čo iní nie – dali štyri góly Janíkovciam na ich vlastnej pôde, na jar bodovali s N. Hrnčiarovcami a udržali čisté konto s V. Cetínom. Trúfajú si aj na skalp lídrov?
Áno, určite nejdeme prehrať.

Sledujete zápasy Dolných Krškán, ktoré sú zatiaľ nezdolané? Čo môže byť kľúčom k ukončeniu ich série?
Osobne som ich hrať ešte nevidel, videl som len ich výsledky, ale my sa budeme snažiť hrať našu hru a hlavne neprehrať.

Verili by ste v zime, že neprehráte ani raz v jedenástich jarných kolách?
Nerád prehrávam, takže som veril, že neprehráme a verím, že sériu bez prehry dotiahneme až do konca sezóny.

Po zimnej prestávke ste nazbierali aj štyri remízy, čo vám najčastejšie chýbalo k lepšiemu výsledku?
Chýbal nám aj kúsok šťastia, ale niektoré zápasy beriem na seba, mohol som ich rozhodnúť.

Ako hodnotíte úroveň VII. ligy, ktorú ste si premiérovo zahrali práve vo Výčapoch?
Niektoré zápasy sú slabšie, niektoré lepšie, ale ja som rád, že môžem ešte hrať futbal, aj keď už je to v nižších súťažiach.

Mesároš: Chceme ukázať, že lídrom nie sme nadarmo

Titul majstra VII. ligy môžete osláviť už tri kolá pred koncom, stále bez jedinej prehry. Napadlo by vám pred štartom sezóny niečo podobné?
Priznám sa, že nie. Aj keď som vedel, že máme veľkú kvalitu, s takou formou som nerátal, je to úžasné.

Hoci v súťaži dominujete, vyložené debakle z vašej strany bývajú skôr výnimkou. Strieľate menej gólov než povedzme Klasov v uplynulom ročníku, no vaša forma je konzistentnejšia. Čo vám najčastejšie pomáha k tomu, aby ste súpera predčili o pomyselný krok?
Máme celkom široký káder a každý dostal príležitosť, tým chcem povedať, že zostava sa mení, ale kvalita tam vždy je. Samozrejme, súperi sa na nás už lepšie pripravujú a niekedy je fakt zložité prelomiť defenzívu súpera. Ale máme skúsený tím a dokážeme zlomiť zápas aj v úplnom závere, to je dôležitý faktor a preto sme tam, kde sme.

Ako sa vám podarilo zvíťaziť nad V. Cetínom, vaším hlavným súperom v boji o titul?
Určite červená karta pre hosťujúceho brankára, potom sme už dominovali a nenechali sme nič na náhodu. Ale klobúk dole pred Cetínom, že hral až do konca.

Výčapy ste na jeseň zložili výsledkom 5:0, no FC v zime výrazne posilnil a na jar stále neprehral. Ako túto štatistiku v nedeľu zmeniť?
Áno, viem, že kvalitne posilnili, ale my máme svoju kvalitu a keď budeme všetci zdraví a k dispozícii, tréner Paška vymyslí, ako ich sériu ukončiť a našu predĺžiť.

Tréner hostí Patrik Andrášik s vami pôsobil v Lehote. Tušíte, akú taktiku na vás jeho tím zvolí?
Keďže Výčapy na jar ešte neprehrali, budú chcieť dokázať svoju formu. Ale my chceme ukázať, že nie nadarmo sme lídrom súťaže. Očakávam otvorený futbal, dúfam, že príde kopa divákov, ktorí budú odchádzať spokojní.

Autor: Peter Popelka.

Podobné články

Mohlo by vás zaujímať
Close
Back to top button
Close