Novinky

Zeman vykopal benjamínkom Jelenca nové dresy. Bosý!

V Pribinovom meste bola liga, bojovalo sa o región, vyhlásili 5 135 divákov, ale prišlo viac. Piatok bol aj akciou pre rodiny, MY Nitrianske noviny s Oblastným futbalovým zväzom v Nitre spravili pekné súťaže pre malých i veľkých.

Jelenec je na polceste medzi dvoma okresnými centrami. Števo Zeman je fanda, v srdci má skôr Nitru, ale pulzujú ním aj Zlaté Moravce, chodil tam na strednú. Preto sa piatkový megašláger bez neho nemohol ani začať. „Na futbal som sa chystal už v týždni, chcel som vidieť, ako tá liga vypadá,“ začal hnedovlasý chlapík. Z peňaženky vybral dve dvojeurovky, kúpil lístok na hlavnú, usadil sa v jedenástom rade. „ViOn nebol zlý, Nitra to ukopala, gól dala z peknej akcie. Bolo veľa ľudí, konečne sa vrátili na tribúny, všetci sme tlieskali Hroššovi, to, čo chytil Ewertonovi, bol hotový zákrok zápasu. Určite prídem aj na ďalší domáci zápas s Dunajskou Stredou, zas bude plný dom,“ hodnotil.

Jelenecká futbalová família na ligovom derby v Nitre. S čímže sa to fotia...?
Jelenecká futbalová família na ligovom derby v Nitre. S čímže sa to fotia…?

Čo je lepšie, Zeman prišiel do Nitry naprázdno a odchádzal s novou sadou dresov! MY Nitrianske noviny s Oblastným futbalovým zväzom v Nitre spravili pekné súťaže. Z detí bol najlepší Lukáško Lacina z Chrenovej (ale knižky, cédečká a sladkosti dostali všetci), najviac nažongloval Veľkocetínčan Matej Fábry a medzi trénermi… „Najskôr nás bolo desať, vedeli sme, že piati, ktorí trafia najlepšie, pôjdu kopať cez polčas na hlavné ihrisko. Spočiatku som si absolútne neveril, no postup z kvalifikácie mi dodalo sebavedomie,“ opisuje Števo. Po bezgólovom polčase sa pätica Juraj Paška, Matej Fábry, Martin Kollár, Ľuboš Varga a Štefan Zeman zhromaždila na trávniku pred plnými tribúnami. Napätie by ste na chleba natreli. Nablýskanú sadu dresov chcel každý. „Mal som výhodu, že som išiel posledný. Štyria chlapi išli predo mnou, trafili bránu len raz, preto keď som prišiel na rad ja, nemal som žiadne stresy, nič také. Vedel som, že to dám. Minul som len panáka, trafil som veľkú i malú bránu,“ hrajú kútiky Zemanovi. Polčasové finále piatich trénerov sledovali aj tribúny. A najviac fandili práve Števovi – pretože keď kopal, tak vo vyzutých šľapkách a bosý…

Víťaznej pravačke zatlieskali i tribúny. FOTO: MY Nitrianske noviny - Ladislav Odráška.
Zemanova chirurgicky presná pravačka si získala tribúny. FOTO: MY Nitrianske noviny – Ladislav Odráška.

Dresy sa zídu vždy, šekom od PP Invest na novučičkú sadu potešili MY Nitrianske noviny s Oblastným futbalovým zväzom v Nitre benjamínkov Jelenca. „Bola to parádna akcia, dúfam, že sa bude opakovať. Pošťastilo sa mi to vykopať, všetci v Jelenci máme veľkú radosť. Len v júli sme založili benjamínkov, tešíme sa, že ich hneď môžeme obliecť do čisto nového,“ vďačne hlási 29-ročný „Zemo“. S Máriom Frankom a Markusom Šinkom dali v lete hlavy dokopy a v dvojtisícovej veľkodedine našli, teraz zbystrite a čítajte „32 mladších žiakov. My máme naozaj 32 mladších žiakov. Najskôr chodilo pätnásť, potom cez dvadsať a naposledy bolo na tréningu aj s tými najmenšími 32 chlapcov a dievčat! Najväčšiu zásluhu na tom má Markus Šinka, je úspešný krajský rozhodca, ale nezabúda ani na nás v Jelenci, benjamínkov bude trénovať a ja s Majom mu pomáhame. Aktuálne hľadáme sponzora, ktorý by nám preplatil brány, snáď sa nám tie peniažky podarí zohnať. Máme zopár šikovníčkov, už sa nevieme dočkať ligy,“ hovorí gýmešský srdciar, ktorý potrebuje v krásnej obci svoje kópie. V Jelenci pred piatimi rokmi skončili starší žiaci a teraz aj dorast. „Veľmi mi záleží na futbale v Jelenci, má tu obrovskú tradíciu a bola by katastrofa, keby raz úplne zakapal. Aj preto rozbiehame novú generáciu, benjamínkovia sú naša budúcnosť,“ preladil na vážno.

Štadión Adama Nagya po rokoch ožíva mladou krvou.
Štadión Adama Nagya po rokoch ožíva mladou krvou.

Štefan Zeman je aj futbalista. Kapitánom bol v žiakoch, kapitánom bol v doraste. Za áčko Jelenca hral už v sedemnástich. „Z dorastu ma vytiahol tréner Ján Mészáros, po pár kolách k mužstvu prišiel hrajúci tréner Martin Slovák a s ním sme postúpili do šiestej ligy,“ vracia sa k roku 2005.

Zeman je na stopéra dobre stavaný.
Zeman je na stopéra dobre stavaný.

Od futbalu si momentálne dáva pauzy. Robil v Holandsku, teraz na týždňovky montuje sadrokartón v Rakúsku, domov chodí len na víkendy. „Aj preto si viac vážim, keď môžem kopať do lopty. V jeleneckom áčku máme dobrú náladu, nového predsedu Heňa Richtera a strašne veľa spravil tréner Tomáš Šelmeci, tréningy majú hlavu a pätu. Všetci sme pod ním chytili chuť do futbalu, ktorá sa po pohárovom víťazstve 4:2 nad Veľkým Cetínom ešte znásobila. Inak sme opäť v siedmej lige, včera sme vyhrali v Žitavciach 4:1,“ rinú sa slová chlapovi do koča i do voza.

Dlhá cesta zo Žitaviec...
Dlhá cesta zo Žitaviec…

Jelenec so svojim znamienkom Števom Zemanom sa postavil na štart a o rok chce dobehnúť do šestky. Ale najväčšie víťazstvo bude, keď futbal chytí 32 benjamínkov!

Autor: Martin Kilian ml.

Podobné články

Mohlo by vás zaujímať
Close
Back to top button
Close