DOUBLE STAR BET Jedenástka rokaNovinky

DOUBLE STAR BET Jedenástka roka: Žitavany lepšie ako Rumanová?

Galavečer Oblastného futbalového zväzu v Nitre po troch rokoch v Rumanovej mení lokalitu, 28 cien pre najlepších futbalistov, trénerov a rozhodcov spozná majiteľov v sobotu od 17.00 h v športovej hale Žitavanoch.

Už o 2 dni nebudú všetky cesty viesť do Ríma, ale do Žitavian, niekdajšej mestskej časti Zlatých Moraviec.

Generálkou na Jedenástku roka bola pre Žitavany lanská slávnosť, keď hostili FC Nitra.
Generálkou na Jedenástku roka bola pre Žitavany lanská slávnosť, keď hostili FC Nitra.

Najlepší futbalisti zo šiestej a siedmej ligy, talentovaní mládežníci, úspešní tréneri a rozhodcovia vymenia dresy za saká a kopačky za mokasíny, pretože na pár minút bude každý z 28 ocenených centrom pozornosti napratanej sály. Jedenástka roka 2018 bude o tých, vďaka ktorých nás dedinský futbal tak baví. „Asi nikdy nerozhodovalo o oceneniach až tak veľa ľudí, ako teraz,“ vypol hruď Peter Chren, člen Výkonného výboru ObFZ Nitra a jeden z pilierov sobotnej akcie.

Galavečerovú pochodeň prevzali Žitavany od Rumanovej.
Galavečerovú pochodeň prevzali Žitavany od Rumanovej.

Stoly sa už pomaly inštalujú na svoje miesta, za obrusmi bude v sobotu sedieť vyše 200 ľudí z celých nitriansko – šaliansko – zlatomoravských končín: každý klub z ObFZ Nitra má logické právo pre svojho zástupcu. Celú listinu pozvaných spisuje zväzový sekretár Vladimír Lyžičiar. V organizačnom zhone vysvitlo už aj meno hlavného partnera – futbalovú cestovku GOAL TRAVEL po štyroch rokoch nahradí stávková kancelária DOUBLE STAR BET. „Tito Vilanova sa riadil katalánskym porekadlom Seny, Pit i Collons – rozum, srdce a gule, teda odvaha. V tomto duchu pristupujeme aj k Jedenástke roka. Pripravujeme to ako niečo pre vlastnú rodinu – absolútne zodpovedne,“ s hrdosťou pokračuje Chren.

Oficiálna pozvánka.
Oficiálna pozvánka.

Šéf Iskry Žitavany na chvíľku odbočil k zbabranej jeseni. „Nielen k Jedenástke roka sa staviame zodpovedne, v prvom rade k nášmu futbalu. Či tréner áčka Juro Pindeš, členovia výboru alebo hráči na jeseň vyvíjali veľké úsilie, ale prvá časť sezóny sa nám nevydarila. Tak či onak, veríme, že keď človek niečomu venuje také veľké úsilie a robí veci poctivo, výsledok sa skôr či neskôr dostaví,“ utrúsil k prvej polke VI. ligy – partička strelca Drienovského si dala za cieľ prvé alebo druhé miesto, ale zimuje na dvanástom, bod od zóny vypadnutia. Uvidíme, či sa napriek tomu ktosi zo Žitavian dostane v sobotu do elitnej zostavy.

To však v sobotu pôjde bokom. „Jedenástka roka je skvelá myšlienka, je to dôležitá akcia. Tí najlepší si vždy zaslúžia ocenenia, istotne ich poteší, keď im zatlieska plná hala. Určite budeme radi debatovať aj s klubovými zástupcami, vždy je o čom,“ mädlí si ruky. „Teší ma, že zviditeľníme Žitavany, obec ako takú. A v konečnom dôsledku je to aj reklama pre celý Oblastný futbalový zväz v Nitre riadený Števom Kormanom. Už teraz patrí poďakovanie všetkým, ktorí to s futbalom myslia úprimne a nesnažia sa iba poukazovať na chyby. Chyby robia všetci,“ trafil do čierneho.

Do Rumanovej sadla Jedenástka roka ako zadok na šerbeľ. Čo predvedú Žitavany?
V Rumanovej sadla Jedenástka roka ako zadok na šerbeľ. Čo predvedú Žitavany?

Jedenástka roka napíše svoju piatu kapitolu – najskôr bola v synagóge v Nitre, potom trikrát v kulturáku Rumanovej. „Rumanová robila Jedenástku roka výborne, latka je vysoko, chceme ju preskočiť. Myslím to športovo, v zdravom význame. Keď sme naposledy hrali v Rumanovej, remizovali sme 2:2. Uvidíme, či si ľudia aj teraz povedia, že to bola remíza,“ zaškeril sa 40-ročný funkcionár, kedysi futbalista Calexu Zlaté Moravce, Lokomotívy Košice alebo Vrábel. Na galavečer do svojej dedinky prilákal známeho moderátora Miroslava Michalecha z TA3, v garde s kapelou Black Band nebude o dobrú náladu na pódiu núdza.

„Môžeme sa tešiť na krásny večer,“ je posledný odkaz Petra Chrena k sobote 24. novembra.

AUTOR: Martin Kilian ml.
FOTO: Miroslav Slávik.

Podobné články

Back to top button
Close