Novinky

Kto pôjde na Nitru zadarmo?

FC Nitra v nedeľu o 19.00 h otvorí zrekonštruovaný štadión, pred 7 246 divákmi bude chcieť stopnúť rozbehnutú Dunajskú Stredu. Budete medzi nimi?

Najskôr z toho bola idylka – v sobotu 4. 8. Nitra pokrstí nový štadión, vyspíme sa a pozrieme si futbal na dedinách. Chyba lávky! Európske povinnosti DAC si však vypýtali presun na nedeľu o 19.00 h, nad čím v obciach zlomili palicu. Oblastný futbalový zväz v Nitre reagoval promptne: klubom zo 6. a 7. ligy navrhol odohrať svoje majstráky skoršie ako v úradnom hracom čase (17.00 h), lebo keby mali na Fortuna ligu letieť hneď po svojom zápase, neostala by pre nich ani polčasová klobása.

Pointa: funkcionári tých klubov zo 6. a 7. ligy ObFZ Nitra, ktoré si svoj nedeľný duel preložili tak rozumne (napr. na 15.00 h, 16.15 h atď.), aby stihli historický šláger Nitra – Dunajská Streda o 19.00 h, majú lístky na otváračku štadióna zadarmo! „Vážime si rozhodnutie Oblastného futbalového zväzu v Nitre, že klubom z dediniek navrhol a umožnil preložiť si svoje nedeľné zápasy na skorší termín. Funkcionárom a trénerom z tých klubov, ktoré túto možnosť využili, ponúkame vstupenky na zápas proti DAC zadarmo. Môžu si ich prevziať už vo štvrtok, teda zajtra, o 19.00 h na otvorenom tréningu FC Nitra na novom štadióne,“ objasnil Marián Valenta, predseda predstavenstva FC Nitra.

Valentu a Kormana sme minule zastihli na Slovnaft Cupe Cabaj-Čápor - Pata (0:4). V oranžovom partner ObFZ Nitra Jozef Husárik.
Valentu a Kormana sme minule zastihli na Slovnaft Cupe Cabaj-Čápor – Pata (0:4). V oranžovom partner ObFZ Nitra Jozef Husárik.

Po lístkoch sa už práši v predpredaji, ale funkcionári a tréneri z Klasova, Chrenovej, Čechyniec, Veľkého Cetína, Dolných Obdokoviec, Horného Ohaja, Janíkoviec, Kolíňan, Svätoplukova, Štefanovičovej, Lukáčoviec, Nových Sadov, Dolných a Horných Lefantoviec, Cabaja-Čápora, Šurianok, Lužianok, Mojmíroviec, Dolných Štitár, Nitrianskych Hrnčiaroviec, Golianova, Dyčky, Babindolu, Obýc, Loviec koruny neminú – pôjdu zadarmo. „Naša spolupráca s FC Nitra je dlhodobá, funguje výborne, ceníme si ju. S nápadom o vstupenkách zadarmo prišiel predseda predstavenstva Marián Valenta, jemu zaň môžeme vďačiť,“ ďakuje Štefan Korman, predseda ObFZ Nitra, ktorý bude v polčase duelu FC Nitra – DAC Dunajská Streda odmeňovať Výber ObFZ Nitra HUSÁRIK U19, výhercu kvalitného Wroclaw Trophy. Najlepším starším dorastencom zatlieska plný dom!

AUTOR: Martin Kilian ml.
FOTO: MY Nitrianske noviny – Ladislav Odráška; Martin Kilian ml.

Podobné články

Mohlo by vás zaujímať
Close
Back to top button
Close