Novinky

Lukáčovčan Horváth spílil jarocký máj

Jarku so šiestimi Chňapekovcami srdiečko nestačilo. Päť lukáčovských protiútokov sa rovnalo krutým 0:5!

Posledná aprílová nedeľa nás zaviedla na najvyrovnanejšiu zo siedmych líg, nitriansko-šaliansku A-skupinu. Ani zápas Jarok – Lukáčovce nemal favorita.
Jarok v lete zrušil dorast, mladíci prešli do áčka. Tréner Juraj Chňapek pracuje s neskúseným kádrom, aj so šťastím sa však „Íreg“ vyhupol nad zónu zostupu, zabral hlavne na konci jesene a skvele vstúpil do jari, ťahal 5-zápasovú šnúru bez prehry a vyhral dokonca aj v Čakajovciach.
Lukáčovce plávajú v pokojných vodách stredu tabuľky, majú povesť nevyspytateľného mužstva, občas potrápia favorita, niekedy zakopnú. Koučovi Danielovi Fuskovi fanúšikovia kvituju, že sa snaží o útočný futbal, Magnus dáva v priemere skoro dva góly na zápas.
Súboj dvoch 22-bodových sľuboval nervóznu bitku, očakávali sme tesné víťazstvo domácich. Slovo si však zobral Lukáčovčan Mário Horváth a dokonale prekazil večerný jarocký majáles!

KOMENTÁR
Na vysokej tráve sa hralo v prvom polčase rozhárane, medzi šestnástkami. Jarok bojoval, no párkrát daroval súperovi ozaj lacný roh. Lukáčovce hrali flegmaticky, vpredu bez momentu prekvapenia. Domáci mali z dvoch brejkov dve šance, Gáth trafil zo šestnástky tyčku a neskôr ho v tutovke senzačne vychytal brankár Gajdoš. Slabý futbal pokračoval aj po prestávke. Absolútne kľúčový bol prvý gól Lukáčoviec (Civáň vysunul Horvátha) – Jarok otvoril hru, nestíhal sa vracať dozadu a vznikol problém. Hostia totiž skvele riešili brejky, prečíslovali súpera, z penalty zvýšil Horváth. Scenár pokračoval, domáci nakopávali, no vpredu nemali takého hráča, ako Lukáčovce Horvátha – nahral na gól Civáňovi a po jeho aktivite skóroval odrazom od Šimka aj Hurta. Sumár: Íreg môže stavať len na prvopolčasovom výkone, kedy mu nechýbalo srdiečko a dravosť. V druhom polčase doplatil na slabú obranu a celkovo na nedostatok kreatívnych futbalistov, s myšlienkou hral len Tomáš Horák. Lukáčovce po bezstarostnom prejave v prvom dejstve zvýšili pohyb, protiútoky riešili technicky, rýchlostne a hlavne chladnokrvne, veď z piatich striel na bránu dali päť gólov. Magnus mal deväť bojovníkov, výborného brankára Filipa Gajdoša (chytil tutovku Gáthovi za stavu 0:0, bol mrštný, dynamický na čiare a patrila mu celá šestnástka) a útočníka Mária Horvátha, muža zápasu. Vrtký forvard lietal po ihrisku, na jeho rýchlu kľučku​ nevedeli nájsť Jaročania recept, dal tri góly a na dva asistoval!

FAKTY
Jarok – Lukáčovce 0:5 (0:0).
Góly: 59., 68. (11 m) a 89. Horváth, 77. Civáň, 81. Hurta. R Vladimír Gregor (Erik Šimák), ŽK: A. Chňapek – Horváth, 90 divákov. Strely na bránu: 7:5. Strely mimo: 6:5. Rohy: 2:6. Ofsajdy: 1:3. Fauly: 11:10.
FC 31: T. Vlček – Ľ. Šimko, J. Chňapek, P. Paller, L. Chňapek – D. Chňapek – D. Križan (54. R. Tomiš), P. Finta, T. Horák, A. Chňapek – M. Gáth (70. P. Popelka).
MAGNUS: F. Gajdoš – A. Ivan, M. Hurta, L. Krajčírik, M. Mrlík – M. Hofman – R. Civáň, D. Fuska, M. Sitár (82. M. Chmelan), M. Gajdoš (60. D. Gajdoš) – M. Horváth.

HLASY
Juraj Chňapek, tréner Jarku: „Nemám slov. Prvý polčas sa skončil 0:0, držali sme krok. Po zmene strán nás nalomili góly z rýchlych protiútokov, vzadu sme robili chyby. Všetko sa hrá v hlave, proti Lukáčovciam sme si to prehrali práve v hlavách.“
Tomáš Horák, stredný záložník Jarku: „V prvom polčase sme mali viac z hry, no nepremenili sme naše šance. V druhom polčase sme akoby ani neprišli na ihrisko… Zaspali sme úvod, súper využil príležitosti. Prehra 0:5 nie je krutá.“
Daniel Fuska, tréner Lukáčoviec: „V prvom polčase sa hralo opatrne, medzi šestnástkami, v druhom polčase sme po búrke v kabíne zlepšili pohyb a kombinačnými akciami sme rozobrali súpera. Chlapci dobre zvládli zápas, sme spokojní s hrou aj výsledkom. Výborný zápas odohrali útočník Majo Horváth a ľavý obranca Matej Mrlík.“
Mário Horváth, útočník Lukáčoviec: „Boli sme lepší, mali sme veľa šancí a päťkrát nám to tam padlo. Naše víťazstvo je určite zaslúžené, ešte zopár gólikov sme mohli dať. V Lukáčovciach som spokojný, je tu dobrá partia, ku ktorej prispievajú aj metódy trénera Fusku.“

FOTOGALÉRIA VERONIKY VLČEKOVEJ

DSCN4533
Futbalový Jarok má šiestich Chňapekovcov. Zľava útočník Erik (19), stopér Adam (17), tréner Juraj (49), stredný záložník Dušan (24), ľavý obranca Lukáš (22) a stopér Jozef (40). Unikát!