Novinky

Tím rozhodcov už trénuje na štvrté zlato v rade

Úvodný futbalček si do haly na Golianku prišlo zahrať jedenásť rozhodcov, palubovka sa rozškvarila ligovým tempom. A to ešte viac než polka zlatého tímu nemohla prísť.

Západokrajský turnaj oblastných rozhodcovských výberov je už tri roky len o nitrianskej repre. Arbitri z našej oblasti už v Galante, doma v Nitre a naposledy v Nových Zámkoch dokázali, že im to ide výborne aj s loptou. Tri prvé miesta v rade stmelili partičku srandistov do bezchybna. „Tri zlatá svedčia o kvalite, tri turnaje boli krásne, ale ten najkrajší pred rokom doma. Po prvom víťazstve bol na nás tlak, nebolo to jednoduché zvládať, ale ako úžasná partia sme sa s ním dobre popasovali,“ premieta si spomienky manažér Martin Jančok, muž zo západokrajskej histórie – vo vyše 12-ročnej histórii rozhodcovského turnaja ho žiaden ObFZ neovládol trikrát v rade. Len náš.

Naši rozhodcovia sa futbalu rozumejú, veď ho vedia aj výborne hrať.
Naši rozhodcovia sa futbalu rozumejú, veď ho vedia aj výborne hrať.

V januári sa môžu kroniky na zväze zas prepisovať tučným písmom. Ak Tím rozhodcov ObFZ Nitra pridá aj štvrté zlato, stane sa absolútnym rekordérom. „Ambície sú jasné, opäť máme najvyššie ciele. Ale ešte nevieme, kam pôjdeme o zlato bojovať, vyzerá to na Trenčín, no keď sa ten turnaja zriekne, pokojne by sme ho zorganizovali aj u nás v mestskej hale,“ zamýšľa sa Jančok, najlepší asistent rozhodcu súťaží ZsFZ za rok 2016.

Naši rozhodcovia-futbalisti škúlia aj po Vianočnom Moget Cupe. Debutovali na ňom v roku 2015, vlani ich už nasadili do druhého hracieho dňa, od postupu do hlavného turnaja boli len kúštik, proti Chrenovej chýbalo šťastie. „S chalanmi sme si povedali, že teraz dáme Vianočnému turnaju rovnakú prioritu ako rozhodcovskému. Chceme sa na ňom dostať čo najďalej,“ preladil na 26. ročník pompézneho maratónu.

Martin Jančok je pilierom rozhodcovskej obrany.
Martin Jančok je pilierom rozhodcovskej obrany.

Pach dvoch veľkých akcií je prisilný na to, aby rozhodcovia sedeli doma, tak si v druhý októbrový týždeň nabalili halovky a nasmerovali si to do gymnaziálnej haly na Golianku. Príprava teda začala tri mesiace pred turnajom! „Chceme sa poctivo pripraviť, určite si zahráme aj zopár prípravných zápasov,“ prezradil Jančok.

Jedenásti rozhodcovia sa rozumne rozdelili, ale v prvých minútkach im neisto utekala lopta krížom-krážom a tak manažér zbehol pre rozlišovačky. A s tými prišlo aj brutálne tempo! Hore-dole, na striedačku sa len tak funelo. Jedni hrali osobku na Domastu, druhí na Kováča. Bilo do očí, že Frederik Domasta nie je v štvrtej lige za Hlohovec len tak a že Ladislava Kováča odchovali Vráble. Gólovým prehľadom sa blysol čakajovský zabijak Matúš Šturdík, manažéris Martin Jančok ťažil z rozumčeku, Peter Bányi bol ako vždy za skalu, Matúš Palka klamal telom a kľučkami ako z Ameriky, Marko Turba vybehal aj dušu, Martin Hörik tíško strážil medzihru. O miesto v mančafte snov sa potia aj traja stredoškoláci, Martin Uhrin, Štefan Korman mladší a Erik Fábry do zápasíku zapadli výborne. „Veľmi slušné tempo, dobrý futbal, teším sa na ďalšie tréningy, budem makať, aby som sa dostal aj do nominácie na turnaje,“ hovoril Erik Fábry, 18-ročný dlháň z Malého Cetína.

A to ešte na Golianko nemohli prísť siedmi majstri (Marek Pecho, Henrich Harča, Vladimír Gál, Andrej Gregora, Patrik Zaťko, Lukáš Pecek, Jakub Hybský, Markus Šinka) a jeden nováčik (Erik Barát). „Nerátame s Rasťom Hrnekom, keďže prestal pískať. Mužstvo teda ostalo pokope, na zmeny nie je dôvod. Ale opäť určite chceme vytiahnuť ďalších, dali sme šancu novým chlapcom, ak zapadnú futbalovo i ľudsky, zoberieme ich na turnaj, nech si pričuchnú,“ motivoval naše nádeje Martin Jančok.

Zostava na prvom tréningu: hore Matúš Palka, Peter Bányi, Matúš Šturdík, Frederik Domasta, v strede Martin Jančok, Martin Uhrin, Štefan Korman ml., Erik Fábry, dole Marko Turba, Martin Hörik, Ladislav Kováč.
Zostava na prvom tréningu: hore Matúš Palka, Peter Bányi, Matúš Šturdík, Frederik Domasta, v strede Martin Jančok, Martin Uhrin, Štefan Korman ml., Erik Fábry, dole Marko Turba, Martin Hörik, Ladislav Kováč.

Pikoška na záver: začali úvahy, že na februárovom PP Invest Cupe – najväčšom dorasteneckom turnaji na Slovensku – sa predstaví aj Tím rozhodcov ObFZ Nitra U19.

Autor: Martin Kilian ml.

Podobné články

Back to top button
Close