Aktuality Úvodná stránkaCampri CupNovinky

V Campri cupe prekvapivý koniec Klasova, Výčap a Žitavian

Prvý septembrový deň sa odohralo 2. kolo Campri cupu, v troch zápasoch sa zrodilo prekvapenie na úkor favorita.

Zápas Trnovec – Klasov mal jasného favorita, ktorý predošlý ročník pohára vyhral. Ale Trnovec prekvapil a penaltovej dráme sa teší z postupu do osemfinále.

Ďalšie prekvapenie sa zrodilo v Golianove, kde domáci hostili šietoligové Výčapy-Opatovce. Golianovo vyhralo vysoko 5:1 a odpálilo tak klubovú eufóriu.

Tretí šok videli diváci v Hosťovej, kde padli šietoligové Žitavany po vysokej prehre taktiež 5:1.

Pozreli sme sa bližšie na tieto tri zápasy a požiadali trénerov o ich pozápasové vyjadrenia.

Trnovec nad Váhom – Klasov 3:3 (2:2) po penaltách 5:4

Góly: 5. S. Čapičík, 28. D. Sklenár, 85. T. Vanek (z 11m) – 15. T. Bako, 38. P. Klas, 76. M. Kostoláni, R Košík (Palkovič), 100 divákov, ŽK: 39. M. Sliška – 23. P. Klas,
61. M. Struhár, 77. M. Klas, 79. Z. Gyepes.

TRNOVEC NAD VÁHOM: R. Zsille – B. Današ, D. Sklenár, M. Srňan (62. K. Zsille), D. Telkesi, P. Hrebík, F. Kučera (68. P. Jeremias), T. Vanek, M. Sliška, P. Marček, S. Čapičík.

KLASOV: M. Krátky – D. Čelinák, T. Herda (46. M. Struhár), M. Klas, M. Kostoláni, P. Szalai (81. M. Balázs), T. Bako (72. J. Mikula), T. Mikle, J. Horčičák, Z. Gyepes, P. Klas.

Norbert Szikora, tréner Trnovca nad Váhom: „My sme dnes podali pekný a kompaktný výkon. Proti nám stál kvalitný súper, my sme sa sústredili len na svoju hru. V úvode zápasu sme sa dostali do vedenia, súper nato zareagoval vyrovnaním z brejku. Ešte v prvom polčase sme sa znovu ujali do vedenia, ale hostia otočili a my sme v závere zápasu vyrovnali a nasledovali penalty, ktoré sú čistá lotéria. My sme ich všetky 5 premenili a tešíme z postupu do ďalšieho kola.“

Marek Kostoláni, tréner Klasovu: „Mali sme veľmi ťažký víkend, keď sme v Branči podali každý 125% výkon. Nemáme široký káder, tak v Trnovci sme nastúpili skoro rovnakej zostave ako cez víkend. Od prvej minúty sa hralo ťažko, lopta nám odskakovala, pršalo, bol ťažký terén a do toho ešte kvalitný súper. Bol to remízový zápas, čo aj tak skončilo. V závere zápasu domáci vyrovnali po penalte, ktorá v mojich očiach nemala byť. Zápas išiel do jedenástkového rozstrelu a tam to je už lotéria. Súperovi gratulujem a nech si užijú postup. My sa už sústredíme len ligu a máme len tie najvyššie ciele a chceme ďalej pokračovať v našich výkonoch.”

Golianovo – Výčapy-Opatovce 5:1 (4:1)

Góly: 20. Š. Mikle, 22. J. Laca, 37. M. Palík, 44. S. Pilka, 70. P. Bradáč – 29. J. Bernát, R Gál (Šturdík, Bányi), 100 divákov, ŽK: 32. M. Levický, 84. A. Čelinák.

GOLIANOVO: P. Kostoláni – M. Bradáč (75. M. Baboš), S. Pilka (55. Ľ. Černý), B. Pilka, M. Balla, A. Čelinák, M. Lauro (68. J. Čereš), M. Levický (65. P. Bradáč), J. Laca, M. Palík, Š. Mikle (75. E. Škorec).

VÝČAPY-OPATOVCE: J. Barta – F. Tóth, E. Klenka, D. Jančovič, A. Hroššo, V. Hrnčár, J. Tóth, J. Martonka, J. Bernát, M. Orbis, R. Fazekaš.

Michal Áč, tréner Golianova: „Zápas mal veľmi dobrú úroveň. Boli sme efektívnejší, premieňali sme šance. Súper si bez jednej gólovej šance, žiadnu inú nevypracoval a zaslúžene sme postúpili.“

Hosťová oslavuje jedno z najväčších víťazstiev svojej histórie.

Ján Bernáth, tréner Výčap-Opatoviec: „Pohárový zápas sme odohrali v oklieštenej zostave. Campri cup sme brali ako prípravný zápas, tak sme ku zápasu pristúpili. Domáci zaslúžene vyhrali.“

Hosťová – Žitavany 5:1 (3:1)

Góly: 7. A. Viglacký, 10., 57. a 77. O. Kukučka, 21. D. Ballay (z 11m) – 15. A. Pánik, R Andrášik (Štank), 50 divákov, ŽK: 11. A. Viglacký – 9. A. Pánik, 20. L. Gajdoš, 85. Ľ. Kuna.

HOSŤOVÁ: M. Červený – M. Székely, P. Pfeifer, M. Szorád (42. K. Balko), D. Ballay, P. Slovák, A. Viglacký, A. Michalka, M. Varga, O. Kukučka, M. Michala.

ŽITAVANY: M. Krpala – D. Cigáň (76. S. Šabo), A. Pánik, L. Gajdoš, D. Gregor, T. Paulovič, A. Kováč (81. K. Uhrin), M. Bednár (66. Ľ. Kuna), M. Švec (80. S. Paulovič), O. Bukora, L. Borčin.

Martin Slovák, tréner Hosťovej: „Do zápasu sme išli s cieľom vyhrať, vôbec sme sa nedívali na silu Žitavian a ani, že hrajú vyššiu ligu. Sústredili sme na svoju hru, ktorú sme aj dodržali a do polčasu dali tri góly. V druhom polčase sme ešte pridali dva a kľudne sme mohli ešte viac gólov pridať, keby sme premenili šance.“

Ján Schroner, tréner Žitavian: „Súper bol lepší a zaslúžil si postúpiť.“

Autor: Jakub Chrenko.