Novinky

Vo falošnom derby neľahké víťazstvo Martina

Po sobotnej neuveriteľnej výhre ViOnu bol v nedeľu pred obedom na rade ďalší bombónik. Martin nad Žitavou si poradil s nepríjemnými Hosťovcami ľahko, teda vlastne ťažko 5:0.

Zatiaľ čo sa mužstvo s najmenším ihriskom v oblasti vyhrievalo spokojne na štvrtej priečke, Hosťovce išli pre priebežnú poistku piateho miesta. ,,Nie je to derby, my to tak neberieme, máme medzi sebou dobré vzťahy,“ riekol tesne pred zápasom jeden z domácich skalných. V priateľskej atmosfére sa zápas susedných dedín začal aj skončil, akurát pre hostí s pachuťou nespravodlivosti, keďže výsledok 5:0 v žiadnom prípade nesedí!

KOMENTÁR

Čas 10:30, domáci v bielom, hostia v červenom, výborný rozhodca Patrik Zaťko fúkol prvýkrát do píšťalky. Úvodných dvadsať minút Martinčania akoby ešte nevyšli zo šatne. Kilian chytil Skladanovu snahu zo šestnástky a o pár minút neskôr tutovku J. Kubalu po úchvatnom prízemnom vysunutí Čeligu, mimochodom bývalého hráča Martina. Keď sa domáci konečne otriasli z absencie (pre chorobu) platilo: nedáš-dostaneš! V 27. minúte dával držaný Franko na Valenta do nájazdu – 1:0. Prvý menovaný o štyri minúty neskôr centroval rovno do vinkla Škulovej brány, od zastupujúceho kouča Pilčíka mu za šťastný gól hneď letela pochvala – 2:0. Najlepší hráč v poli Drienovský si o desať minút neskôr urobil z obrancov výtyčky a ,,messiovsky“ skóroval -3:0. Niekoľko zaujímavých príležitostí spálili oba celky. Hosťovčania mohli mať namiesto 3:3 len oči pre plač.

Drienovského (11) šprinty motali hlavu obrancom Hosťoviec.

Druhé dejstvo bolo o chĺpik menej zaujímavé ako prvé, ale stále sa hral pohľadný futbal. Tesne pred hodinou hry Kilian kopol päťku, Valent zvládol súboj s Klimanom a rutinérsky prehodil Škulu – 4:0. Dve minúty na to zahral v rukou v šestnástke M. Hitka, no Hosťovciam nebolo súdené. Penaltu J. Kubalu do stredu brány Kilian kryl: ,,Nevedel som, kam sa mám hodiť, rozhodol som sa čakať. Som rád, že to vyšlo a podržal som chlapcov,“ povedal brankár domácich, zhodli sa všetci prítomní, že aj muž zápasu. Piaty a posledný gól padol po chybe Rosinského a následnej Valentovej nezištnej prihrávke na Drienovského – 5:0. Zápas sa neskôr s pološancami dohrával. Záverečný sumár: oba tímy podali na úroveň súťaže nadštandardný výkon.

POVEDALI PO ZÁPASE

Štefan Pilčík, zastupujúci tréner Martina n/Ž.: ,,Vďakabohu za premenené šance, aj keď sme ich mali ešte ďalších 5-6 navyše. Podržal nás brankár Kilian, to si povedzme otvorene, chytil dve tutovky v prvom polčase a tri v druhom, taktiež lapil jedenástku, čiže nie je o čom. Na dno svojich síl išiel aj Robo (Drienovský), ktorý ťahal útoky a dal pekné dva góly. Tak isto Galo (Juraj Valent), ale aj ostatní. Ďakujem im za dobrý výkon a prvé body v jarnej časti.”

Róbert Drienovský, pravý záložník Martina n/Ž.: „Nemám k tomu čo povedať, my vyhrávame pravidelne (smiech). Brankár sa dáva do formy, ha-ha. Tréner Mankovecký s vedúcim mužstva Pilčíkom nás výborne kondične pripravili, vládali sme behať. Nezačali sme dobre, bolo cítiť absenciu nášho kouča, ale prvý gól nás nakopol.“

Matej Škula, tréner a brankár Hosťoviec: ,,Mrzia nás nevyužité tutovky v prvom polčase. Keby sme ich využili, bolo by to iné. Ale keď nedáme gól, tak to proste nejde. Od brankára až po útok musíme do ďalších zápasov všetko zlepšiť.”

FAKTY
Martin nad Žitavou – Hosťovce 5:0 (3:0).
Góly: 27. a 57. J. Valent, 31. I. Franko, 41. a 63. R. Drienovský. R P. Zaťko (R. Rajnoha), ŽK: M. Hitka – J. Kubala, Čeliga, Khavavka, 87 divákov. Strely na bránu: 12-10. Strely vedľa brány: 9-7. Rohy: 5-7. Fauly: 9-14. Ofsajdy: 3-1.
TJ: M. Kilian – M. Hitka, E. Kováč, D. Hitka, T. Antek – R. Drienovský, J. Hitka, I. Franko, E. Bystrický (77. M. Kukučka) – Z. Vörös (84. Š. Zaťko), J. Valent.
OFK: M. Škula – A. Rosinský, L. Ondrejmiška, B. Klocok, P. Kliman – P. Čeliga, V. Nosál – R. Kubala, M. Skladan, P. Eliáš (66. Š. Khavavka) – J. Kubala.

AUTOR: Erik Barát.