Novinky

Totálny futbal na Bodoku: Najlepšia fazóna v oblasti!

Veteráni, matadori, harcovníci. Nazvite ich hocijak, starým železom ale nepáchnu!

Horný Ohaj tesne predčí Vinodol a bude sa tešiť zo šiestoligovej miestenky, za ambicióznymi veľrybami so značným mankom doplávajú Čechynce. Aspoň to sme v marci videli vo vešteckej guli. Na scénu však vtrhli Dolné Obdokovce!

Hojná tréningová účasť
Február 2016. Vrábeľské mrazy pomaličky ustávajú, šťuka bájneho Vianočného turnaja, ktorého chýr už dávno dosvišťal aj do vzdialených kútov našich končín, v príprave nič nepodceňuje a do hornoohajského dresu navliekla treťoligového brankára. Meno Vladimír Vojtek má v radoch okresnej verejnosti riadne zvučný cveng. „To je posila!“ šírilo sa horúcimi internetovými diskusiami. „Diví raci“ vyzvedali, čo chystá sok z Vinodola – „vinári“ stavili na silu kolektívu, dobre fungujúci organizmus príliš neokysličili.
Február 2016. Dolnoobdokovčania už mali po jesenných analýzach, záver bol prostý: Chceme viac! Do tisícovej dedinky, kde je pošta niečím neslýchaným a vo frekventovanom Bare pri štadióne je už „predfajčené“ na tri zimy, sa s vidinou tabuľkového progresu pobralo kolíňanské duo Tomáš Snop – Radovan Zelovič, comeback z polročného rakúskeho dobrodružstva hlásil Marcel Čerman, kopačky zvesil z klinca Patrik Gyepes, jedinou neznámou pre skalných bol len novic Juraj Cangár z Nižnej Slanej. „Zimná príprava bola veľmi kvalitná, hoci počasie nám nedovolilo presne to, čo som si predstavoval. Väčšina chalanov pracuje v zahraničí, najmä v Nemecku a Rakúsku, cez prestávku nemali príliš roboty a tak bola tréningová morálka úchvatná,“ oboznamuje nás tréner mužstva Attila Oravec.

Nasávajú modernu
Zarovno s posilami prišli aj body. A koľko že ich je! Nie kosačka, nedajbože krovinorez, ale pravý kombajn naštartovali na Bodoku! BFC skresal zimné desaťbodové manko na lídra o sedem čísel, jarná fazóna družiny Attilu Oravca vzbudzuje rešpekt, v „gatiach“ majú súperi už pri Malante. Chcete to rečou čísel? Deväť novoročných kôl a trikrát hádajte, koľko víťazstiev… „Noví hráči priniesli do mužstva veľkú kvalitu a skvelo zapadli do nášho herného štýlu, ktorý je zameraný na rýchly, kombinačný futbal. Snop, Zelovič a Gyepes sú veľkí technici s výbornou prihrávkou, hore však visieť neostávajú, pochopili, že musia prispieť aj do defenzívy. No, do defenzívy… U nás je to tak, že všetci bránia, aj všetci útočia,“ vysvetľuje a my s otvorenými ústami objavujeme v jeho rozprávaní prvky totálneho futbalu… „Presne tak! Dnes sa už nemôže len brániť, hráme moderne,“ uisťuje nás kormidelník.

Velebený Černý
Bodok za siedmoligovou slávou neťahajú žiadni ucháni. V nedeľu proti Vinodolu vybehla na trávnik jedenástka s takmer tridsaťdvaročným vekovým priemerom, muziku teda tvrdia ostrieľaní borci – mozgom je Miro Černý (41), množstvo streleckých kopačiek má v botníku Michal Teplanský (28), defenzívnu spoľahlivosť zastupuje kapitán Andrej Molnár (33), ťažko vyfučateľnou dušou je Tomáš Snop (38), inštinkt kanoniera v sebe skrývajú aj Zolo Uharček (27) či drzý mládenec Attila Javorka (21), hriechom by bolo opomenúť brankársku stálicu Slavomíra Beneho (36) či zabudnúť na spomínaných virtuózov Radovana Zeloviča (28) a Patrika Gyepesa (41). „Pravda, naši lídri nemajú málo rokov… Nie je to však len o skúsených hráčoch, celkom úspešne s nimi držia krok aj mladí. Zo všetkých chalanov by som však určite najradšej vyzdvihol Mira Černého – to je hlava! Má fantastický prehľad, diriguje chalanov…“ rozplýva sa Oravec.

Zvrat aj bez kriku
V nedeľu Dolnoobdokovčanom skrížil cesty postupový ašpirant z Vinodolu. Konečne konkurencieschopný protivník (nerátajme jarný súboj v Čechynciach). Na trávniku bolo badať, že „macekovci“ už nie sú žiadne Dolné Štitáre, Čifáre či Žitavce, o studenú sprchu pre prítomných sa postaral do polčasu Sádovský a v prestávke mierny favorit vedel, že takto to ďalej nepôjde. „Upozornil som mojich zverencov na chyby v obrane, hlas som príliš nezvýšil. Chalani pochopili, čo robia zle, a že v druhom polčase musia minimálne na tridsať minút poriadne zatlačiť súpera. Hneď po východe z kabín z penalty vyrovnal Teplanský a onedlho veľmi pekným gólom rozhodol Snop,“ reprodukuje gólový film. 

Zuby si brúsi Hertha
Spojenie Bodočanov s trojbodovou frekvenciou sa bude snažiť prerušiť Veľký Cetín. „Hertha“ zdatne sekunduje vedúcemu kvartetu, jej pôda môže byť zradná… „Nečaká nás ľahký súboj. Ak chceme ešte zabojovať o najvyššie priečky, tak jednoznačne musíme vyhrať. Remíza nepripadá do úvahy, prehra už vôbec,“ prezrádza zápasový imperatív Attila Oravec. Nuž, uvidíme, či BFC zaokrúhli svoj jarný marš…
Nedeľný šláger svojou prítomnosťou isto poctí aj početná výprava Horného Ohaja, ktorá bude mať v nohách doobedňajšie vrábeľské El Clásico proti Dyčke. „Šmakovala by nám jednotečka,“ uvedomuje si prezident lídra B-skupiny VII. ligy Silvester Jókay. Dolnoobdokovské devízy sa na Hornom Ohaji budú isto skloňovať aj v priebehu týždňa, na obzore totiž bude ďalší veľký šláger…

Ako to vyzerá na čele?
1. Horný Ohaj        22    18   2  2  100:17 56
2. Čechynce           22    18   1   3  82:29  55
3. Vinodol              22    17   2   3  78:16   53
4. D. Obdokovce   22    17   2   3  65:31   53
5. Veľký Cetín        22    14   3   5  80:32  45

Titulná snímka pochádza z jesene, zdroj: Archív BFC – OÚ Dolné Obdokovce.

Podobné články

Mohlo by vás zaujímať
Close
Back to top button
Close