Aktuality Úvodná stránkaNovinky

Čakajovce prídu na „Bodok“. Domáci budú hrať jednoducho, sovy si veria na top päťku

Na slovíčko s hráčmi Matejom Šulganom a Petrom Takáchom

Dolné Obdokovce zvíťazili iba v dvoch z posledných ôsmich jarných kôl. A to dovtedy neprehrali sedem duelov v rade! V letnej prestávke sa ich káder výrazne oslabil a premýšľalo sa o záchrane v súťaži. Úvod do sezóny však vyšiel nad očakávania. V prvých deviatich kolách bodovali naplno sedemkrát a pred zápasom proti Čakajovciam sú v role favorita. Hostí však neslobodno podceniť – Janíkovciam nadelili sedmičku a u lídra z Krškán im bod ušiel po góloch Moravčíka v samom závere. Na Bodok pricestujú už túto nedeľu o 14:30.

Na šláger 10. kola VII. ligy vás pozývajú hráči Matej Šulgan (D. Obdokovce) a Peter Takách (Mojmírovce).

Šulgan: Pred sezónou sme premýšľali o záchrane

Vekom sa pomaly blížite štyridsiatke, napriek tomu ste naďalej stabilným článkom základu. Čo je vaším receptom na futbalovú dlhovekosť?

Toto nemôžete hneď prezradiť. Fyzicky sa cítim na 29 a psychicky na 19 (smiech). Ale teraz vážne, som vyštudovaný telocvikár a ku športu mám blízko, okrem futbalových tréningov si chodim zacvičiť a zabehať, často aj s nestarnúcim Perkym (brankár D. Obdokoviec Peter Pintér, pozn. red.)

Z posledných ôsmich duelov jari „Bodok“ vyhral iba dva. Na jeseň sa karta obrátila – z prvých ôsmich jesenných kôl iba dva prehral. Čomu podľa vás tím vďačí za návrat dlhodobej fazóny?

Na jar nám odišla pohoda aj forma, paradoxne, na jeseň sa nám darí, hoci sme sa v lete výrazne oslabili, máme aj veľa šťastia a hráme viac zozadu. Veľa nám pomohli aj kvalitné utorňajšie tréningy. Uvidíme, koľko nám to ešte vydrží.

Potrápili ste aj lídra z D. Krškán, ktorý vývoj stretnutia otočil za 20 minút, hoci v polčasovej prestávke svietilo 2:0. Čo domácim v tomto stretnutí chýbalo?

Zápas sme začali dobre, pozorne sme bránili, ale druhý polčas nám vôbec nevyšiel. Nezvládli sme to v hlavách a aj kondične sme na súpera nestačili.

V uplynulom ročníku ste Čakajovce dvakrát zdolali o gól, doma nad vami viedli a vonku siahali na remízu do poslednej minúty, keď vám tri body vystrelil hrajúci tréner Peciar. Sledujete výsledky svojho nedeľného súpera, viete, na čo si dávať pozor?

Čakajovce majú kvalitný tím, aj keď momentálne majú menej bodov. Ťažko sa nám proti nim hrá. Musíme hrať jednoducho, vzadu zodpovedne, postrážiť si niektorých hráčov a premeniť šance. Určite to bude ťažký zápas.

Po postupe do najvyššej okresnej súťaže Obdokovce získali striebro, pomýšľajú v klube, ktorý patrí k ozdobám súťaže, aj na vyššiu súťaž?

Pred sezónou sme premýšľali o záchrane, tento problém už máme asi vyriešený a teraz môžeme premýšľať o postupe. Taký výjazd do Solčian by stál určite za to (smiech).

Takách: Máme na top päťku

Prečo ste sa v aktuálnej sezóne rozhodli posilniť práve Čakajovce? Ako sa vám páči v novom pôsobisku?

Rozhodol som sa tak kvôli jarnej časti, kde som nemal takú pohodu na kopačkách a bol som dosť demotivovaný. Svoje rozhodnutie vôbec neľutujem, naopak som zaň rád, veď po ôsmich kolách nemám ani len žltú kartu (smiech). Tréner Jozef Paľo je veľký profík a dosť mi pomohol ovládať svoje emócie.

Vystužili v lete káder OFK aj iné posily? Ako zapadli do hráčskeho kolektívu?

Do kádra zapadli všetci chalani. Prišiel Tomáš Sahulčík, Peter Mako, veľmi šikovný mladý brankár Patrik Fraňo, ktorému tréner verí rovnako ako našej jednotke a dostávajú rovnakú porciu minút. Vrátil sa k nám aj skvelý obranca Braňo Straćinski.

Ako sa vám v uplynulom ročníku proti nim hralo v drese Mojmíroviec, ktoré v oboch stretnutiach brali bod?

Boli to ťažké zápasy. Na prvý si už veľmi nepamätám, ale v tom druhom sme mohli polčas prehrať 4:0, nakoniec sme mali výhodu o jedného hráča, ale aj tak sme remizovali.

Na jeseň ste porazili aj svojho nedeľného súpera z Dolných Obdokoviec, čo bolo hlavným faktorom triumfu nad kvalitným súperom?

Tu výhru pripisujem určite bojovnosti celého tímu. Keď sme sa všetci zomkli a hrali na 110%, vedeli sme potrápiť každé mužstvo.

Hoci máte výborný tím, v posledných dvoch zápasoch vám body ušli v posledných minútach, čo treba v nedeľu na „Bodoku“ robiť inak?

Toto mužstvo má v súťaži na top päťku, s trochou šťastia aj viac. Nakoniec, vybuchli sme len raz v derby s Výčapmi, inak to boli zápasy o gól. K zápasu len toľko, že nejaké slová padli už po stretnutí s Trnovcom. Každopádne musíme byť lepší v koncovke a byť koncentrovaní až do posledného hvizdu. Ak toto všetko splníme, v nedeľu na horúcej pôde Bodoku môžeme vyhrať.

AUTOR: Peter Popelka.