Novinky

Ivanka uspala Klasov a je opäť prvá

Zápas o prvé miesto si vzal na starosť Vladimír Horník, perfektne mu zasekundoval kolega z útoku Martin Pagáč a bezproblémové víťazstvo Ivanky nad Klasovom bolo na svete.

V ôsmich zápasoch 26. kola VI. ligy ukradli hostia len dva body. Hoci Kolíňany v Lehote viedli už 2:0, po prestávke trikrát inkasovali a prvýkrát na jar prehrali. V Nitre bolo mestské derby pred dvesto divákmi, Chrenová zlomila Janíkovce až gólom Drotára v 89. minúte.
Najchutnejší zákusok oblastného menu sa však v nedeľu podával v Ivanke. Druhý si leštil kopačky na prvého, no kto čakal vyrovnanú bitku, ostal sklamaný. Technický Klasov nehrýzol, strelky si priniesol len Bako.
Kráľ je mŕtvy, nech žije nový kráľ, povedal by Marcel Merčiak.

KOMENTÁR
Dvestodvadsať divákov, úžasný trávnik, prajné prostredie, kultúra. Pod najšikmejšou kostolnou vežou na Slovensku sa od začiatku hral celoplošný futbal s častými krížnymi pasmi. Paradox, dva futbalové celky sa do seba pustili nákopmi, ku cti im však slúži, že na milimeter presnými. Ivanka bránila dlhé lopty dobre, Klasov zle. Domáci viedli, po Pagáčovom centri a Čičovej strele predviedol Horník výber miesta ako Diego Costa a z troch metrov musel dať – 1:0. Zaspatí hostia udreli z ojedinelej pološance, na Bakov chytateľný oblúčik sa brankár Rutič pozeral tak dlho, až mu zapadol za chrbát – 1:1. Klasov však pichol do osieho hniezda! Nasrdená Ivanka preradila na päťku, už o dve minúty Horník trafil z 23 metrov pri tyčku a Pagáč prešiel obranou ako nôž maslom, obišiel aj brankára – 3:1. Šok. Studená sprcha. Dva ivanské klince už Klasov neodmontoval. MOSAP sa už do konca nevyhrabal z priemeru. V druhom polčase síce opticky tlačil, ale doplatil na slabú podporu záložníkov, nedostatočnú kolmosť a hlavne ponukovú činnosť. Ivanka sa po zmene strán ani nehrnula dopredu. Nepotrebovala. Predsa mohla dať ešte tri góly, Guzmický trafil žrď, Horník v tutovke Trungela a Pagáč brvno. Ivanka vyhrala nad Klasovom zaslúžene, lebo vedela, čo chce hrať. Priam fantasticky zahral Vladimír Horník. Skúsený forvard výborne číta hru, rýchlosť vynahrádza skúsenosťami, perfektne rieši situácie jeden na jedného. V 35 rokoch patrí k najlepším hráčom šiestej ligy. Na hrote ho vzorovo dopĺňali dlhé nohy Martina Pagáča, ktorý nálepku slabej formy prelepil krásnym gólom a vytrvalým výkonom.  Tretím do partie nedeľných hrdinov je Juraj Chňapek, neexistovalo, aby kremenitý obranca za seba pustil čo i len myšku. Najlepší hráč Klasova Martin Bocian mohol po krídle lietať, koľko chcel, no cez Chňapeka nič nevymyslel. Skúsený rozhodca Juraj Fábry pískal s pokojom, rovnaký meter držal po celý zápas. Na čiarach mu skvele pomáhali talentovaný syn Erik a arbitrovský matador Miroslav Vajzer.

FAKTY
Ivanka – Klasov 3:1 (3:1).
Góly: 4. a 41. Horník, 42. Pagáč – 39. Bako. R Juraj Fábry, AR1 Miroslav Vajzer, AR2 Erik Fábry, ŽK: Chňapek – Smelák, 220 divákov. Strely na bránu: 12:3. Strely mimo: 8:5. Rohy: 3:6. Ofsajdy: 4:0. Fauly: 24:15. Držanie lopty (%): 55:45.
TJ: A. Rutič – J. Chňapek, R. Henček, J. Mikuš – M. Guzmický – R. Vnučko (87. O. Čurgali), P. Šabo (84. M. Čičo), T. Čičo, L. Nemeš – V. Horník (83. D. Šimun), M. Pagáč (90. F. Kotek).
FC: P. Trungel – D. Bennár, P. Šovčík, A. Smelák, L. Novotný – M. Pevala – M. Novotný, M. Kollár, M. Bocian – T. Bako, T. Mikle (55. L. Líner).

HLASY
Ján Bernát, tréner Ivanky: „Náš výkon bol jeden z našich najlepších na jar, k veľmi dobrému zápasu prispel aj kvalitný výkon hostí a rozhodcu. Súpera sme do vážnych šancí nepustili, zápas sme zvládli, vyhrali zaslúžene.“
Vladimír Horník, útočník Ivanky: „Veľmi rýchly a zaujímavý zápas, dalo sa naň pozerať. Takto nejako si predstavujem futbal v oblastnej súťaži. Nastúpili proti sebe dve mužstvá, ktoré chceli hrať otvorený futbal. Vyhrali sme zaslúžene, teší nás, že sa konečne chytil náš kanonier Martin Pagáč.“
Miroslav Bradáč, tréner Klasova: „Rozhodlo sa v prvom polčase. Ivanka hrala s väčším nasadení, my laxne, prehrávali sme súboje. To, čo sme si povedali cez prestávku v šatni, sme začali napĺňať až od sedemdesiatej minúty, nepremenili sme zopár šancí. Výsledok je spravodlivý.“
Peter Šovčík, stredný obranca Klasova: „Domáci začali náporom, my veľmi zle, neustáli sme úvodný tlak. Vyrovnali sme na 1:1, no dvakrát sme prepadli, z našich osobných chýb sme dvakrát inkasovali a bolo po zápase. Výsledok sa už ťažko otáčal, chýbala nám väčšia bojovnosť a chcenie, práve to bolo na strane Ivanky.“

Na titulnej snímke redaktora MY Nitrianskych novín Ladislava Odrášku je pri lopte  Ivančan Vladimír Horník, dobiedzajú doňho Klasovčania Dávid Bennár a Matúš Pevala.