Novinky

Bitka o majstra okresu bez víťaza

Svoje príbehy píše víkend čo víkend každá súťaž, výnimkou nie je ani dorastenecká VI. liga skupina A, kde sa v sobotu merali jej dve najlepšie mužstvá. Žitavany a Janíkovce delili pred zápasom tri body, zápletka v súboji druhého s prvým ako vyšitá.

Nás šláger jari v tejto súťaži zaujímal i z iného dôvodu, jeho aktérom bol totiž aj Martin Kilian. Mládenec, ktorý mapuje dianie v Oblastnom futbalovom zväze v Nitre článkami pre obfz.sk, vymenil na deväťdesiat minút novinárske pero za brankárske rukavice. A my sme chceli byť pritom.

Išlo naozaj o veľa, vážnosť dala zápasu 18. kola aj Komisia rozhodcov, bitku dvoch najlepších mužstiev súťaže dozorovali traja arbitri, Martin Hörik mal na čiarach Matúša Šturdíka a Adama Tarka. Domáci tábor hlásil výraznú absenciu 21-gólového strelca Roba Boszoráda, nemenej kvalitný ťahúň ale chýbal aj Iskre v podobe režiséra Adriána Kériho. Ak by sme sa na zostavy pozreli cez počty reprezentantov Oblastného futbalového zväzu v Nitre, Janíkovce mali pri spomínanej strate Boszoráda v hre iba Kiliana, kým Žitavany sa mohli spoľahnúť na kvarteto v zložení Frederik Bóna, Nikolas Pecho, Oliver Bukora a PatrikMarťák. Iskra prišla vymódená, všetci hráči mali na dresoch priezviská, na lavičke dokonca aj luxusných päť náhradníkov, o jedného menej mali domáci.

Kocky boli hodené, hoci časomiera nefungovala, futbal mal vysoké tempo od prvej minúty, gól ale nie a nie padnúť. V prvom dejstve mal dve príležitosti Michalčin, za hostí kontroval N. Pecho, brankári Kilian, resp. P. Pecho boli ale pozorní. „Výborný zápas, hrá sa hore-dole, dorasty chodíme pískať pravidelne, tento súboj je v porovnaní s inými o level vyššie,“ odfukovali si v polčasovej prestávke aj rozhodcovia. Teplomer ukazoval 27°C, namieste boli preto aj pitné prestávky, no gól stále nie a nie padnúť ani po obrátke. Prím hrala zodpovednosť, chybu nechcel urobiť ani jeden zo súperov, bližšie ku gólovej radosti boli aj v druhom dejstve Janíkovčania, ale na Osuského jedovky bol Pecho v bráne Iskry pripravený a Mihalčinv najväčšej šanci prestrelil bránku hostí. Ich tréner Ján Schroner bol so ziskom bodu nadmieru spokojný, z ihriska schádzal s úsmevom. „Výborný zápas, podarilo sa nám uhrať remízu, vďaka ktorej si držíme na čele trojbodový odstup, zvládnuť teraz musíme ďalšie zápasy,“ hovoril dobre naladený tréner Žitavian. Úroveň zápasu, a tiež výkony svojich hráčov si pochvaľoval aj tréner Janíkoviec Ľuboš Galo. „Na zápas a kvalitného súpera sme sa zodpovedne pripravili, chlapcom nemôžem vytýkať prakticky nič, teda okrem tých šancí, škoda, ale futbal to bol na tejto úrovni naozaj výborný,“ zložil poklonu svojim zverencom i súperovi aj Galo. Bývalý výborný hráč Dolných Krškán sa v Janíkovciach mimochodom ako tréner už venuje aj najmenším talentom v kategórii U9! S deľbou bodov bol nakoniec spokojný aj Martin Kilian junior: „Bol to výborný zápas, naši chalani ma výkonom prekvapili, čakal som viac práce, a hoci sme na šance vyhrali my, sme spokojní aj s remízou. Žitavany majú výborné mužstvo,“ uznal brankár Janíkoviec športovo kvalitu súpera.

Gól teda v šlágri jari v sobotu nepadol, súťaž bude mať ale náboj až do posledného kola. Súboj vedúceho tandemu s napätím sledovali na diaľku aj najväčší prenasledovatelia Janíkoviec a Žitavian, pri remíze sa body delili, z čoho majú určite radosť v Sľažanoch, Kolíňanoch, na Lapáši, v Tesárskych Mlyňanoch aj v Machulinciach. Hrať bude o čo až do konca. Bitka o majstra okresu pokračuje, cesta do júnovej baráže o dorasteneckého šampióna Oblastného futbalového zväzu v Nitre je otvorená stále pre viacerých.

Janíkovce – Žitavany 0:0

FK: Kilian – L. Čurgali, I. Čurgali, Čéry, Šrank – Prípada (72. M. Luzár), Š. Luzár, Osuský, Garlatý – Mihalčin, Kucharik.

ISKRA: P. Pecho – Kukučka,Gajdoš (51. Bednár), Marťák, Bachrony (81. Bajus) – Baranec, Paulovič, Pecho, Bukora–Bóna, Klikač.

Pred 50 divákmi rozhodovali Horik – Šturdík, Tarko, ŽK: Š. Luzár. Michalčin – Marťák.

Strely na bránku 11:7, strely vedľa brány 8:6, fauly 14:11, ofsajdy 1:1, rohy5:3. Držanie lopty 45:55.